ІнАУ та Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації провели круглий стіл «Функціонування та діяльність Інтернет-ЗМІ: проблеми

29 апреля 2011 г.
Наскрізною темою заходу стало обговорення учасниками переваг та перспектив впровадження саморегулюючих механізмів в інформаційній сфері, зокрема, що стосується діяльності інтернет-ЗМІ. Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко підкреслив, що Інтернет в Україні сьогодні є територією свободи, і висловив побажання, аби такий стан справ у мережі залишався і надалі.

Вітаючи у часників круглого столу Голова правління ІнАУ Тетяна ПОПОВА відзначила, що майбутнє України неможливе без розбудови в ній інформаційного суспільства. «Сьогодні ми всі є свідками бурхливого розвитку вітчизняного інформаційного простору, який щодня змінюється на наших очах. Розвиток нових технічних можливостей, впровадження ІКТ призвели до появи нових медіа, де читач стає не лише споживачем інформації, але отримав можливість стати активним виробником та розповсюджувачем контенту.
З іншого боку - все частіше у суспільстві зростає обурення щодо ефективності застосування на практиці прав громадян на доступ і розповсюдження інформації та свободи вираження поглядів; частішають випадки, які свідчать про введення цензури в ЗМІ. Ми переконані, що незалежні медіа є основою демократичного суспільства, а розвиток нових незалежних медіа, у тому числі Інтернет-ЗМІ, є запорукою демократичного шляху розвитку медіа-середовища в українському сегменті мережі Інтернет», - відзначила Т. Попова.
Під час круглого столу представники медіа-інтернет-спільноти вперше виступили зі спільною заявою щодо початку діяльності Інформаційної ініціативи з питань захисту свободи слову – саморегулюючого органу, створеного за ініціативою Інтернет Асоціації України, Української Асоціації видавців періодичної преси, Незалежної асоціації телерадіомовників, Академії Української преси, Інституту масової інформації та Східноєвропейського Інституту проблем медіа.

Про це заявила у своєму виступі Елліна Шнурко-Табакова, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова, видавець. Вона підкреслила, що представники двох великих асоціацій, незалежні організації та громадські інститути об’єднали зусилля й підписали Меморандум Інформаційної ініціативи з метою протидії будь-яким можливим незаконним спробам обмежити свободу слова в Інтернеті.
Її виступ підтримала Вікторія Сюмар, Виконавчий директор Інституту Масової інформації, учасник Інформаційної ініціативи: «Підтримавши пропозиції кількох інтернет-видань, зокрема «Телекритики» та «Української правди», об’єднавши зусилля із представниками медіа-інтернет-спільноти в рамках незалежної Інформаційної ініціативи, ми започаткували створення проекту добровільної реєстрації інтернет-ЗМІ. Впевнена, що саме такий підхід допоможе інтернет-ЗМІ, які приєднаються до нього, запровадити єдині стандарти, їх дотримуватись та спільними зусиллями відслідковувати за їх дотриманням. Це і є саморегуляція».
Експерт спільної програми ЄС та ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському недійному середовищі» Крістіан Мьоллер поділився досвідом інших країн. «Інтернет не можна регулювати. У Європейському Союзі відсутнє ліцензування та реєстрація інтернет-ЗМІ й для чого це потрібно?!».
Народні депутати України – Андрій Шевченко, Олена Бондаренко, Віктор Уколов - перейнялись проблемами представників інтернет-ЗМІ та наголошували на необхідності внести у законодавчу площину відповідальність за розміщену інформацію в Інтернеті. Зокрема, за словами народного депутата України Олени Бондаренко у різних представників влади можуть різнитися позиції проте вона переконана, що регулювати Інтернет неможливо. «Я сподіваюсь, що ніхто за це не візьметься. Але журналісти, які формують інформаційний простір повинні з великою відповідальність підходити до його формування, дотримуватись законодавства та етичних принципів», - відзначила вона.
Більшість учасників обговорення підтримали ідею добровільної реєстрації інтернет-ЗМІ. Наталія Лігачова, шеф-редактор інтернет-видання «Телекритика», запевнила, що вона є прихильником добровільної реєстрації ЗМІ: «Для чого це необхідно? В епоху інформаційного буму виникає проблема довіри до джерел інформації з точки зору ресурсу, на якому вона розміщена. Як показати громадянам кому довіряти, а кому ні? Для цього й необхідна добровільна реєстрація інтернет-ЗМІ».
Учасниками дискусії стали понад 60 запрошених, у тому числі Народні депутати України, представники Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, Державного Комітету телебачення та радіомовлення України, Національного інституту стратегічних досліджень, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, МГО «Інтерньюз Україна», Інституту масової інформації, Української Асоціації видавців періодичної преси, засобів масової інформації тощо.Довідка:
Інтернет Асоціація України — відкрите добровільне об’єднання юридичних осіб, яке об’єднує понад 100 учасників ринку інформаційно-комунікаційних технологій. Реалії сучасності визначили основний вектор діяльності ІнАУ, пов’язаний із розбудовою інформаційного суспільства в Україні і спрямований на консолідацію зусиль усіх учасників ІКТ-ринку щодо розвитку українського сегмента Глобальної мережі.Для реалізації поставленої мети Асоціація тісно співпрацює з представниками державних органів влади і бере активну участь у розробці державної політики розвитку ринку Інтернету в Україні та сфери телекомунікацій.
Особливу увагу ІнАУ приділяє відстоюванню законних прав своїх членів, надаючи їм консультаційну та юридичну підтримку, забезпечуючи конструктивний діалог із представниками держструктур, а також представляючи інтереси учасників інтернет-ринку в державних органах і недержавних установах та організаціях. Щоденна робота Асоціації пов’язана з втіленням проектів, які сприяють розвитку українського сегмента Всесвітньої мережі.


Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Рішенням Правління ІнАУ компанія «ОмніЛінк» стала асоційованим членом Інтернет Асоціації України Рішенням Правління ІнАУ компанія «ОмніЛінк» стала асоційованим членом Інтернет Асоціації України
  Рішенням Правління Інтернет Асоціації України компанія «ОмніЛінк» стала асоційованим членом ІнАУ. Компанія «ОмніЛінк» заснована у 2009 році і є спеціалізованим постачальником повного спектру IT-обладнання та рішень для сервіс-провайдерів. «ОмніЛінк» пропонує широкий спектр товарів від різних виробників.
 • Прес-секретар спікера Верховної Ради України забороняє рекламну кампанію тижневика «КОМЕНТАРІ:» Прес-секретар спікера Верховної Ради України забороняє рекламну кампанію тижневика «КОМЕНТАРІ:»
  КИЇВ, 23 березня 2011 року. У рекламній кампанії мультимедійного бренда «КОМЕНТАРІ:» (газета + інтернет-портал + додатки для мобільних пристроїв) використовується обкладинка газети «КОМЕНТАРІ:» № 3 (248) від 21.01.2011 р. із зображенням спікера Верховної Ради України Володимира Литвина. Реклама була розміщена в ефірі національних телеканалів та на носіях зовнішньої реклами.
 • Комітет ВР України з питань охорони здоров’я продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ Комітет ВР України з питань охорони здоров’я продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ
  УАВПП отримала лист Комітету ВР України з питань охорони здоров’я за підписом голови комітету Т.Д. Бахтеєвої (частина 1, частина 2 , частина 3, частина 4). З отриманої нами інформації зрозуміло, що Комітет ВРУ продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ, йдеться, зокрема, про проект закону № 7007 співавтором якого є пані Бахтеєва.
 • Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України... Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України...
  Користуючись нагодою, дозвольте висловити вам свою повагу та звернутися до вас як до політиків та відповідальних громадян. 25 грудня 2008 року у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3563 Кондратюк-Абдулліна про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо запобігання негативним наслідкам фінансово-економічної кризи у рекламній галузі та електронних засобах масової інформації).
 • Комітет ВР з питань свободи слова пропонує Нацраді скасувати мовні рекомендації Комітет ВР з питань свободи слова пропонує Нацраді скасувати мовні рекомендації
  Комітет ВР з питань свободи слова та інформації запропонував Нацраді з питань телебачення та радіомовлення скасувати нову редакцію Рекомендацій щодо визначення мови програм і передач (затверджених рішенням № 580 від 26.03.2008 р.). Голова Нацради Віталій Шевченко каже, що його позиція від цього не зміниться.
 • 25 лютого Комітет ВР з питань свободи слова та інформації проведе виїзне засідання в НТКУ 25 лютого Комітет ВР з питань свободи слова та інформації проведе виїзне засідання в НТКУ
  25 лютого 2008 року о 12.00 розпочнеться виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації у приміщенні Національної телекомпанії України (Київ, вулиця Мельникова, 42). Питання, що стоїть на порядку денному – «Про ситуацію, що склалась по звільненні президента НТКУ Віталія Докаленка та призначенні виконувача обов’язків президента НТКУ».
 • Комітет зі свободи слова та інф-ції дав негативний висновок по законопроекту щодо соціальної реклами Комітет зі свободи слова та інф-ції дав негативний висновок по законопроекту щодо соціальної реклами
  Комітет зі свободи слова та інформації розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України “Про рекламу” (щодо соціальної реклами, реєстр. № 1044, внесений народним депутатом України В.Писаренком). Комітет ухвалив повернути проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” (щодо соціальної реклами) суб‘єкту права законодавчої ініціативи. Рішення прийнято одноголосно. Про це «МедіаБІзнесу» повідомили в прес-центрі  Незалежної Асоціації Телерадіомовників.
 • В АУБ відбувся «круглий стіл» на тему «PR-діяльність банків та захист прав кредиторів» В АУБ відбувся «круглий стіл» на тему «PR-діяльність банків та захист прав кредиторів»
  В АУБ відбувся «круглий стіл» на тему «PR-діяльність банків та захист прав кредиторів» З ініціативи прес-служби Асоціації українських банків 29 травня відбулось засідання Клубу банківських PR-спеціалістів, в ході якого було проведено «круглий стіл» на тему:«PR-діяльність банків та захист прав кредиторів».
 • Олена Бондаренко стала виконувачем обов’язків голови Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко стала виконувачем обов’язків голови Комітету з питань свободи слова та інформації
  Семеро членів Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, всупереч учорашньому рішенню голови Комітету Андрія Шевченка, 26 квітня провели засідання. Головуючою було обрано першого заступника голови комітету Олену Бондаренко. «Семеро одного не ждут», - прокоментувала «Телекритиці» Олена Бондаренко рішення депутатів зібратись у четвер, на день раніше, ніж пропонував голова Комітету.
 • Парламентський Комітет з питань свободи слова розглянув ситуацію з «Толокою» та відхилив три законоп Парламентський Комітет з питань свободи слова розглянув ситуацію з «Толокою» та відхилив три законоп
  21 березня 2007 року парламентському Комітету з питань свободи слова та інформації терміново довелося вносити в порядок денний чергового засідання питання: про ситуацію, яка склалася з телепрограмою «Толока». На засідання були запрошені автор та ведучий програми Віктор Павлюк, президент НТКУ Віталій Докаленко, перший заступник голови Держкомтелерадіо Олександр Курдинович та інші. Віталій Докаленко не відгукнувся на запрошення народних депутатів (за словами Олександра Курдиновича, він поїхав у відрядження), і замість себе нікого не делегував. Тому офіційна позиція НТКУ з цього питання на засіданні озвучена не була.

Твои Объявления