Загальні данні про ринок зовнішньої реклами України

15 августа 2008 г.

За результатами першої половини 2008 року, дані компанії UMM. Відповідно до прогнозів Всеукраїнської рекламної коаліції (ВРК) у 2008 році обсяг рекламно-комунікаційного ринку України складе близько 2,303 млрд. дол. Це на 25% більше ніж в 2007 році. В 2007 році ринок продемонстрував 34% росту, досягнувши 1,84 млрд. дол.

Обсяг ринку зовнішньої реклами досягне 230 млн. дол. (з урахуванням можливих знижок). Темпи зростання ринку - 22%. Ще 38 млн. дол. буде потрачено на транспортну рекламу, з них 14 млн. дол. – на внутрішньо-салонну рекламу в метро. У 2007 році ринок зовнішньої реклами зріс на 26 % до 189 млн. дол., транспортної реклами – на 24% до 31 млн. дол. Загалом бюджет зовнішньої реклами у першій половині 2008 року склав 106,82 млн. дол.
Загальна кількість рекламних площин по Україні станом на липень 2008 року - більше 79,5 тис. штук. З них – 65% щити формату 3х6 метрів, 19% - сіті-формату (1,8х1,2 м.).
Основними товарними групами для зовнішньої реклами в першому півріччі 2008 року стали: торгівля (20,04%), автотранспорт (9,27%), зв'язок (9,24%), фінанси (6,15%), тютюнові вироби (6,00%), ЗМІ (5,79%), соціальна реклама (5,77%), алкогольні вироби (4,61%), нерухомість (4,51%), розваги (4,19%) та інше. Основні рекламодавці: J.T.I., КИЇВСТАР, МТС, ЄПІЦЕНТР, УКРАЇНСЬКІ  РАДІОСИСТЕМИ, IMPERIAL TABACCO INC., АСТЕЛІТ, SUN INTERBREW, SAMSUNG ELECTRONICS, ВВН.
Щодо розподілу рекламних площин по основних містах України, то у Києві розміщено 27,0% рекламних площин країни, в Одесі – 8,3%, Дніпропетровськ – 7,4%, Львів – 5,3%, Донецьк – 4,8%, Харків – 4,1%. Долі найбільших міст в загальному бюджеті зовнішньої реклами України наступні: Київ – 44,7%, Одеса – 7,9%, Донецьк – 6,2%, Дніпропетровськ – 6,0%, Харків – 4.6%.
Середня зайнятість основних форматів по Києву складає: для щита 3х6 – 91%, сіті-лайта (1,8х1,2) – 90%, бек-лайта 3х6 – 96%.
Основні оператори зовнішньої реклами (формати 3х6 і більше): BIGBOARD (7,6%), GALLERY (6,4%), РТМ (5,9%), POSTER (3,6%), ЛУВЕРС (3,5%), STAR (2,5%), NEWS OUTDOOR UKRAINE (2,2%), ДОВИРА АУТДОР (1,9%), PEREKHID OUTDOOR (1,9%), ПЛАЗМА (1,4%).
Основні оператори зовнішньої реклами України (формати менше 18 кв.м): GALLERY (8,9%), STAR (7,3%), ALTER-V (6,8%), УКРАИНСКАЯ РЕКЛАМА (4,2%).
Загалом в Україні більше 600 активних операторів зовнішньої реклами (власників конструкцій).
За інформацією Держкомстату України
 В Україні в січні – червні 2008 року обсяг наданих рекламних послуг     (в ринкових цінах) зріс на 82,2% до 4 млрд. 53,1 млн. гр. в порівнянні    з аналогічним періодом 2007 року
 В червні обсяг наданих рекламних послуг в ринкових цінах в Україні збільшився на 68,6%, в порівнянні з червнем 2007 року - до 749,1 млн. гривень.
 Для порівняння в 2007 році обсяг наданих рекламних послуг (в ринкових цінах) зріс на 54,9%, в порівнянні з 2006 роком, - до 5 млрд. 197,5 млн. грн.
Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України... Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України...
  Користуючись нагодою, дозвольте висловити вам свою повагу та звернутися до вас як до політиків та відповідальних громадян. 25 грудня 2008 року у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3563 Кондратюк-Абдулліна про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо запобігання негативним наслідкам фінансово-економічної кризи у рекламній галузі та електронних засобах масової інформації).
 • Київський міський голова Леонід Чернівецький підписав розпорядження «Про питання зовнішньої реклами Київський міський голова Леонід Чернівецький підписав розпорядження «Про питання зовнішньої реклами
  З метою впорядкування розміщення зовнішньої реклами у столиці, Київський міський голова Леонід Чернівецький підписав розпорядження «Про питання зовнішньої реклами у місті Києві». Про це повідомляє прес-служба КМДА.
 • Позачергові вибори до Верховної Ради України спричинять дефіцит площин на ринку зовнішньої реклами Позачергові вибори до Верховної Ради України спричинять дефіцит площин на ринку зовнішньої реклами
  Оголошені Президентом дострокові вибори спричинять різке зростання попиту на рекламні площини по всій країні. Ціни для комерційних клієнтів піднімуться мінімум на 30%, про що вже давно говорять оператори, ціни на розміщення політичної реклами будуть ще більшими. На сьогодні середня вартість якісної площини формату 3х6 у Києві починається від 650 дол. США.
 • СПЗР оголошує тендер на проведення комплексу досліджень в галузі зовнішньої реклами України СПЗР оголошує тендер на проведення комплексу досліджень в галузі зовнішньої реклами України
  Ринок зовнішньої реклами України в 2008 році демонструє стабільно високі показники кількісного та якісного зростання. За даними Всеукраїнської рекламної коаліції зростання обсягів ринку цього року складе 22% та досягне 230 млн. дол. Не зважаючи на загальну економічну кризу в країні, значне зростання витратної складової операторів (до 40%), а також рекордну кількість заборонних законодавчих ініціатив з боку Верховної Ради, в тому числі заборону з 2009 року реклами алкогольних і тютюнових виробів, ринок зовнішньої реклами зберіг основних клієнтів та обсяги рекламних замовлень, а найбільші оператори   вдвічі збільшили витрати на покращення обслуговування парку рекламоносіїв.
 • Оператори ринку зовнішньої реклами збільшують витрати на покращення обслуговування парку рекламоносі Оператори ринку зовнішньої реклами збільшують витрати на покращення обслуговування парку рекламоносі
  Найбільші оператори ринку зовнішньої реклами України планують вже з вересня 2008 року вдвічі збільшити витрати на покращення обслуговування парку рекламоносіїв. Компанії BigBoard, Gallery Ukraine, Луверс, РТМ, News Outdoor Ukraine та "Перехід Аутдор" оголосили про спільну ініціативу з забезпечення якості обслуговування своїх парків рекламоносіїв.
 • Перший тематичний семінар галузі зовнішньої реклами Перший тематичний семінар галузі зовнішньої реклами
  14 травня в рамках виставки «Юриспруденція-2008», що нині проходить у приміщенні Палацу спорту, за участю ТОВ «Юридичної фірми «Кредо Класик Консалтинг» та КП «Київреклама» вперше відбувся тематичний семінар в галузі зовнішньої реклами на тему "Зовнішня реклама в м. Києві. Аналіз змін законодавства в сфері розміщення зовнішньої реклами в м. Києві. Судова практика»".
 • Заява Спілки підприємств зовнішньої реклами щодо законопроекту Президента України Заява Спілки підприємств зовнішньої реклами щодо законопроекту Президента України
  Спілка підприємств зовнішньої реклами звертає увагу учасників ринку на значні порушення процедури обговорення поданого Президентом України проекту закону щодо регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.  Прийняття цього документу не тільки завдасть значних збитків галузі та спричинить банкрутство багатьох компаній, але й призведе до повної заборони частини популярних нині типів рекламоносіїв.
 • Асоціація зовнішньої реклами України: "запиту не було" Асоціація зовнішньої реклами України: "запиту не було"
  Виконавча дирекція Асоціації зовнішньої реклами України з подивом дізналась із ЗМІ про озвучену Головним управлінням КМДА з питань реклами версію затримки підписання та введення в дію Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Києві, а саме — ініційований Асоціацією запит Антимонопольного комітету України до профільних органів КМДА із вимогою передати на аналіз проект згаданого Порядку.
 • Ринок зовнішньої реклами в місті Києві Ринок зовнішньої реклами в місті Києві
  Круглий стіл у редакції газети “Хрещатик” 1 червня 2007 року Дмитро ДЖАНГІРОВ, в. о. головного редактора газети “Хрещатик”: Сьогодні ми вирішили поговорити на гостру тему — ринок зовнішньої реклами в місті, перш за все у зв’язку із останніми змінами в “правилах гри”. Наша увага до цього ринку пов’язана також з тим, що половину, за даними минулого року, 49 % — майже половину ринку зовнішньої реклами — було зосереджено в Києві; зростання за останній рік у країні — 30%. Тобто, здається, всім повинно вистачати місця на цьому ринку...  
 • Позиція Асоціації зовнішньої реклами України стосовно ситуації в галузі зовнішньої реклами Києва Позиція Асоціації зовнішньої реклами України стосовно ситуації в галузі зовнішньої реклами Києва
  «…Вважаємо, що на сьогодні першочергове завдання — не публічні виступи, а внесення у письмовому вигляді продуктивних пропозицій та аргументованих зауважень з метою вдосконалення та термінового прийняття нового Порядку розміщення рекламних засобів у м. Києві, узгодженого з вимогами чинного законодавства…» — саме під таким приводом чиновники КМДА свого часу відмовились від участі у круглому столі, організованому Асоціацією зовнішньої реклами, та присвяченого аналізу рекламного ринку Києва.

Твои Объявления