Реклама під наглядом

4 марта 2009 г.

3 травня у конференц-залі Всеукраїнської рекламної коаліції відбувся круглий стіл, присвячений проблемам недобросовісної реклами та інформації, яка вводить в оману.


Ініціатором круглого столу виступив Антимонопольний комітет України, який був підтриманий всіма громадськими організаціями, що працюють у сфері реклами: Всеукраїнською рекламною коаліцією, Індустріальним телевізійним комітетом, Асоціацією зовнішньої реклами України, Незалежною асоціацією телерадіомовників України. Також в роботі взяли участь представники Держспоживзахисту, помічники народних депутатів.


На круглому столі заступник Голови АМКУ Сергій Стефановський розказав про нові умови роботи із поширенням інформації в Україні. 13 січня набрала чинності нова редакція Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», яка передбачає збільшення штрафів за недобросовісну конкуренцію до 5% доходу (виручки) від реалізації продукції за останній звітний рік (раніше передбачалося до 3%). Також відповідно до статті 151, інформацією, що вводить в оману, є відомості, які:

• містять неповні, неточні або неправдиві дані про походження товару, виробника, продавця, спосіб виготовлення, джерела та спосіб придбання, реалізації, кількість, споживчі властивості, якість, комплектність, придатність до застосування, стандарти, характеристики, особливості реалізації товарів, робіт, послуг, ціну і знижки на них, а також про істотні умови договору;
• містять неповні, неточні або неправдиві дані про фінансовий стан чи господарську діяльність суб'єкта господарювання;
• приписують повноваження та права, яких не мають, або відносини, в яких не перебувають;
• містять посилання на обсяги виробництва, придбання, продажу чи поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, яких фактично не було на день поширення інформації.

Однак до цього часу АМКУ не використовував свого законного права, очікуючи на свідомі дії підприємців. Відтепер, після роз’яснення на круглому столі усіх проблемних питань та донесення їх до учасників галузевих організацій реклама та інша інформація будуть під детальним наглядом контролюючих органів. Додатково контролюючі органи вироблять рекомендації для ринків щодо потенційних проблем.

На круглому столі також прозвучали пропозиції створити дорадчі органи при АМКУ та ДСТУ з експертів ринку, які б рекомендували цим органам в тих чи інших питаннях. Також учасники зустрічі обговорили необхідність відновлення переговорів з ухвалення Кодексу рекламіста, який би виступав основою для саморегулювання ринку.


http://mmr.net.ua/Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • ПРЯМИЙ ПРОДАЖ ЗМІНЮЄТЬСЯ ПІД ВПЛИВОМ ТЕХНОЛОГІЙ ТА СПОЖИВЧИХ НАСТРОЇВ ПРЯМИЙ ПРОДАЖ ЗМІНЮЄТЬСЯ ПІД ВПЛИВОМ ТЕХНОЛОГІЙ ТА СПОЖИВЧИХ НАСТРОЇВ
  Компанії прямого продажу вибудовують нові стратегії, реагуючи на виклики, які приносить технологічна революція та зміна поведінки споживачів. Діджиталізація і прискорення всіх операцій. Бурхливий розвиток онлайн торгівлі. Накопичення й аналіз даних для вироблення персональної пропозиції клієнту.
 • Эффектная и эффективная реклама – это наружная реклама Эффектная и эффективная реклама – это наружная реклама
  Наружная реклама – это эффектная и эффективная реклама, в этом нет сомнений. С каждым годом среди рекламодателей становится все больше и больше тех, кто предпочитает световую наружную рекламу: биллборды, ситилайты, крышные установки, вывески, таблички и т.п., объемные буквы изготовление можно заказать в компании БелРекламаСфера.
 • Интерьерная реклама сегодня (Indoors, внутренняя реклама) Интерьерная реклама сегодня (Indoors, внутренняя реклама)

  Интерьерная реклама – это информационные поверхности, размещаемые внутри помещений в местах с высокой посещаемостью. Обычно, интерьерная реклама присутствует в деловых и торговых центрах, в ресторанах, кафе, барах, клубах, фитнес-центрах, в общественных и государственных учреждениях.

 • Плохая реклама - тоже реклама Плохая реклама - тоже реклама

  Итальянский ресторанчик Botto Bistro поборолся против шантажа Yelp

 • Реклама офлайн VS Реклама онлайн Реклама офлайн VS Реклама онлайн
  Реклама несомненно двигатель торговли, но она не однотипна и выбрать нужный рекламный«инструмент» не всегда удаётся правильно. В этой статье мы сократили понятие рекламы, до двухвидов, а именно, Реклама онлайн, и Реклама офлайн. Давайте попробуем разобраться, какая жеиз них эффективнее.
 • Реклама в интернете VS стандартная реклама Реклама в интернете VS стандартная реклама
  В последнее время все реже мы слышим, что та или иная компания не имеет своего сайта, но поверьте, такие все же есть. Безусловно, экономический кризис внес свои коррективы в бизнес, интернет-реклама стала популярней, чем во времена до кризиса – это отмечают все эксперты.
 • РЕКЛАМА ПО ПОЧТЕ И КОНТАКТНАЯ РЕКЛАМА РЕКЛАМА ПО ПОЧТЕ И КОНТАКТНАЯ РЕКЛАМА
  Рост значения этой формы рекламыТорговля без лавок, или контактный маркетинг, превратилась в очень большой бизнес, который использует рекламу почтой, телевизионные рекламные ролики и телетекст, предложения по продаже на страницах газет, телефон, компьютер и кредитные карты. Продажа товаров по почте теперь называют непосредственным, или контактным, маркетингом. Реклама почте используется в этой области настолько активно, что Британская ассоциация рекламы почте (British Direct Mail Advertising Association) изменила свое название и стала йменувятися Британской ассоциацией контактного маркетинга (British Direct Marketing Association - BDMA).
 • ВНЕШНЯЯ РЕКЛАМА И РЕКЛАМА НА ТРАНСПОРТЕ ВНЕШНЯЯ РЕКЛАМА И РЕКЛАМА НА ТРАНСПОРТЕ
  Наружная реклама является старейшей формой рекламы, и доказательства этого можно найти на руинах древнегреческих и древнеримских городов. В этом нет ничего удивительного, ведь даже в те времена существовала потребность в информировании общественности, а каменная стена прекрасно подходила для того, чтобы вырезать на ней какое-нибудь объявление.
 • реклама вметро, наружная реклама реклама вметро, наружная реклама
  размещение рекламы в вагонах метро и другие виды рекламы, наружная реклама
 • Яка реклама? А реклама?! Лайно ваша реклама, по великому рахунку…нема шо дивитися… Яка реклама? А реклама?! Лайно ваша реклама, по великому рахунку…нема шо дивитися…
  Лідер групи «Тартак» Сашко Положинський вирішив самостійно зайнятися креативом для реклами. За його словами, зараз креативу в рекламі немає, а якщо й є, то дуже неяскравий та неприродний. Цю думку Сашко підкріплює розповсюдженим в мережі Інтернет відео, в якому він з’являється в туалетній кімнаті та не шкодуючи виразів, висловлює своє відношення к сучасному вітчизняному креативу в рекламі