Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну»

23 января 2009 г.

Лобістські дії посадовців підривають бюджет-2009!
Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» ініціює перегляд акцизів на тютюнові вироби!


Державна податкова адміністрація заявила про неможливість виконання плану по акцизному збору до бюджету 2009 року. Підрахунки управління акцизного збору показали, що прогнозований недобір за підсумками року складе близько 3,5 млрд. грн. В цілому ж з підакцизних товарів податківці планували зібрати цього року 19,065 млрд. грн., що більше ніж у півтори рази минулорічних показників.

Начальник управління акцизного збору ДПАУ Григорій Синиця підкреслив, що дефіцит може статись внаслідок того, що при підготовці проекту головного фінансового документу країни, його доходи розраховувались за ставками акцизу, які були значно вище аніж у законі, що увійшов до цьогорічного бюджету.

Нагадаємо, що, не дивлячись на політичну волю найбільших фракцій ВР, щодо збільшення акцизів на тютюнові вироби, який мав збільшити бюджет на 6 млрд гривень, голова Комітету ВР з податкової та митної політики Сергій Терьохін фактично зробив підміну законопроектів, в результаті чого бюджет зможе додатково отримати всього 1 млрд.гривень.

Впродовж 2008 р. борці з курінням наголошували на тому, що тільки підвищення акцизів на тютюнові вироби дасть позитивну тенденцію щодо зменшення кількості курців і захисту дітей від куріння. Так, законопроект №3281, передбачав підняття цін сигарет з фільтром на 1 грн. 50 коп., без фільтру – на 90 коп. за пачку. 16 грудня, Верховна Рада прийняла його у першому читанні («ЗА» проголосували 351 народних депутати від фракцій Партії регіонів, БЮТ, НУ-НС та Блоку Литвина). В той же день Парламент відхилив альтернативні законопроекти: №3409 та №3409-1

26 грудня, замість того, щоб надати на розгляд у другому читанні ВР антитютюновий законопроект №3281, пан Терьохін, у вигляді поправок депутата Савченко І. В. (БЮТ), включив до зовсім іншого законопроекту №3078 практично всі положення щодо ставок акцизу на тютюнові вироби з власного законопроекту №3049-1, який було відхилено Верховною Радою. В результаті законопроект №3078 (включаючи поправки щодо тютюнових акцизів) було прийнято ВР у другому читанні і в цілому 236 голосами. Згідно нього ціни на сигарети піднімаються з 1 лютого на 18 копійок за пачку, що є вкрай несуттєвим для боротьби з епідемією куріння в Україні.

Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» вважає, що дії голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Сергія Терьохіна призводять до зриву виконання бюджету-2009.

16 січня 2009 р. за підписом заступника Голови ВР Миколи Томенко та 16 депутатів від фракцій Партії регіонів, БЮТ, НУ-НС до Голови ВР був поданий законопроект №3281, який згідно регламенту має розглядатись у другому читанні. Борці з курінням сподіваються, що його прийняття дозволить вирішити питання про недобір коштів у бюджет, про який заявила Державна податкова адміністрація.

Слід зазначити, що даний законопроект підтримує і Володимир Литвин про що він заявив 19 січня під час прес-конференції у Верховній Раді: «Я буду підтримувати особисто (законопроект №3281 – прим.), буду закликати депутатів проголосувати за закон, який стосується того, щоб в Україні стали менше палити».


Довідка

Коаліція громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну».
Коаліцію громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну» було створено у вересні 2000 року. Вона об’єднує понад 50 громадських організацій з різних областей України. Координатором Коаліції є Сергій Гончар
(м. Черкаси), голова фундації «Паритет», ініціатор першої діючої постанови місцевого рівня про обмеження тютюнокуріння.
Сайт: www.adic.org.ua/coalition/Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Customer Experience від МАМІ в Могилянці Customer Experience від МАМІ в Могилянці
  У вересні 2021 стартувала нова, вже п'ята хвиля навчальної програми Customer Experience. Проєкт було започатковано у 2017 році МАМІ разом з НаУКМА (Могилянка). Мета програми – додати до класичної університетської освіти практичні сучасні знання з маркетингу та менеджменту.
 • McCann Kyiv показав палаючих від утоми людей у ролику «Балтики 7» McCann Kyiv показав палаючих від утоми людей у ролику «Балтики 7»
  Коли гориш своєю справою, легко захопитися та перегоріти. «Балтика 7» нагадує, як важливо вчасно знаходити час для себе, щоб перевести подих і відновити сили перед тим, як рухатися далі.
 • Вийшла друком книга нон-фікшн «Піаритись не можна зупинитись» для журналістів та експертів від засновників Deadline Вийшла друком книга нон-фікшн «Піаритись не можна зупинитись» для журналістів та експертів від засновників Deadline
  Тираж вже вийшов у роздріб. Ключовий дистрибутор – «Наш Формат»
 • KitKat знову експериментує: Україну підкорить шоколад із зеленим чаєм KitKat знову експериментує: Україну підкорить шоколад із зеленим чаєм
  В оксамитовий сезон уривається прохолода зеленого чаю з Японії. От-от на український ринок, готовий до експериментів, вийде KitKat Green Tea Matcha – з зеленим чаєм «матча». Новий смак в лінійці продукції буде в українських супермаркетах уже наприкінці серпня. І кожен українець зможе зробити перерву на перекус #haveazenbreak.
 • Body-positive кампанія «Щоденник шкіри» для Vichy від Havas Kyiv Body-positive кампанія «Щоденник шкіри» для Vichy від Havas Kyiv
  Кожна жінка унікальна, і шкіра кожної жінки має свої особливості, створені самим життям — емоціями, подіями, подорожами, раптовими спалахами почуттів і спонтанними вчинками.
 • Романтичний подарунок від Raffaello для киян та гостей столиці! Романтичний подарунок від Raffaello для киян та гостей столиці!
  20 серпня відбулося відкриття унікальної квіткової інсталяції у формі праліни від ТМ Raffaello, яку було створено з квітів та бутонів білосніжних хризантем. Квіткову праліну було презентовано під час щорічної виставки квітів у ландшафтному парку «Співоче поле». Цьогоріч, 56-та виставка присвячена 20-й річниці Незалежності України і відбувається під гаслом «Процвітання тобі, Україно, моя рідна, моя єдина!». З 20 серпня по 4 вересня усі охочі зможуть відвідати цю надзвичайно яскраву та барвисту подію.
 • Канал UBR відмовляється від частот у регіональних мультиплексах, які виграв за результатами конкурсу, проведеного Національною радою з питань телебаче Канал UBR відмовляється від частот у регіональних мультиплексах, які виграв за результатами конкурсу, проведеного Національною радою з питань телебаче
  Сьогодні UBR – це 24-годинне ефірне мовлення (щодня продукується понад 200 текстових та 70 відеоновин, 20 відсотків з яких складають повідомлення з регіонів), 95 відсотків продукції власного виробництва, сучасна технічна база, професійний штат, що налічує 250 співробітників, більш ніж 20 корпунктів у всіх областях України, зростаюча присутність телеканалу в регіональних кабельних мережах, де його сьогодні мають змогу переглядати вже понад 6 мільйонів домогосподарств у 130 містах України, а також зростаюча популярність програм UBR, підтверджена показниками панелі GfK.
 • Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну»
  Державний чиновник озвучив брехню тютюнової корпорації 26 січня 2009 року під час прес-конференції заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Володимир Приходько повідомив, що на Прилуцькій тютюновій фабриці планується згортання виробництва і скорочення працівників.
 • Погляд громадських спостерігачів на вступну кампанію 2008 року Погляд громадських спостерігачів на вступну кампанію 2008 року
  10 грудня 2008 року в приміщенні Українського національного інформаційного агентства (адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16) з 10.00 до 11.00 відбудеться прес-конференція, на якій обговорюватимуться результати громадського моніторингу вступної кампанії 2008 року.
 • Польська медіагрупа поклала око на Україну Польська медіагрупа поклала око на Україну
  Польська група TVN оголосила про те, що одним із потенційних ринків, на який група має намір розширити свій вплив, може стати Україна, проте поки що група не має оформлених планів. Про це повідомила Карен Бургесс, віце-президент TVN: «Якщо розглядати можливість діяльності поза Польщею, то однією з країн, яку ми розглядали, є Україна – видається, що там можна робити щось цікаве».