Визначено ТОП-10 обов’язкових знань та вмінь PR-спеціаліста

8 апреля 2009 г.

Чи здатні сучасні інститути та університети готувати фахівців для PR-ринку? Яка PR-освіта потрібна нам сьогодні? Та чи потрібна взагалі? На ці та інші питання спробували відповісти учасники та гості дебатів «PR-освіта чи PR-САМОосвіта?», що відбулися 4 квітня у Києві в рамках освітнього проекту «Growth in PR. PR-Ukraine» (http://growthinpr.org), також відомого як «PR-перці». Організаторами заходу виступили Українська Асоціація зі зв’язків з громадськістю (UAPR) та міжнародна молодіжна громадська організація AIESEC.


В актовому залі Університету економіки та права «КРОК» зустрілися колишні та теперішні студенти кафедр «Зв’язки з громадськістю» різних столичних вузів, викладачі, роботодавці та PR-експерти. Зокрема учасники програми мали змогу поспілкуватися з такими відомими вітчизняними PR-практиками, як Ярина Ключковська (Директор з корпоративних комунікацій «Майкрософт Україна»; викладач PR у kmbs, CIPR, «UAPR‐Академії»), Ірина Золотаревич (директор по роботі з клієнтами PR-агенції Pleon Talan), Михайло Шуранов (PR-директор «МакДональдз Юкрейн», викладач Британської кваліфікаційної програми Чартерного Інституту Паблік Рілейшнз CIPR), Олеся Жулинська (PR-директор «Кока-Кола Беверіджиз Україна») та ін.
Спікери охоче ділилися з «PR-перцями» своїми думками, баченням, секретами та давали багато корисних підказок щодо процесу працевлаштування.
Найбільш активно учасники дебатів обговорювали саме тему початку кар’єри в галузі зв’язків з громадськістю та її подальшого успішного розвитку. У результаті до ТОП-10 обов’язкових знань та вмінь PR-спеціаліста за думкою команд роботодавців та експертів увійшли (у довільному порядку):

(1) вміння думати/мислити/аналізувати/працювати з інформацією;
(2) вміння писати;
(3) вміння та бажання вчитися;
(4) знати що таке PR, mass media та як вони працюють;
(5) бути чесним («вміти працювати над столом, а не під столом»);
(6) знати українську, російську та (обов’язково!) англійську мови;
(7) бути допитливим та відкритим до нового, дійсно цікавитися галуззю;
(8) мати навички управління проектами;
(9) готовність відповідати за результати своєї роботи;
(10) розуміння власних кар’єрних цілей.

Оптимальним початком кар’єри в PR було визнано спеціалізовані агенції. Найскладнішим запитанням на співбесіді – «Як Ви бачите себе через 5 років?». А головною умовою успішної PR-кар’єри – палке бажання вчитися, розвиватися та вдосконалюватися.
Оксана Гошва, член Правління UAPR, куратор студентських проектів UAPR, директор агенції Hoshva PR: «Кожен рік на ринок праці потрапляють сотні випускників з 5-7-ми вищих навчальних закладів, що мають ліцензію на спеціалізацію «Реклама та зв’язки з громадськістю». Проте, роботодавці, які шукають PR-спеціалістів, майже одностайні – їх не задовольняє рівень випускників українських вузів.
Питання якісної освіти – надзвичайно важливе для нормального розвитку та становлення вітчизняного PR-ринку. І дебати «PR-освіта чи PR-САМОосвіта?» – це лише перший крок UAPR у цьому напрямку. Асоціація планує багато проектів, направлених на студентів та налагодження стосунків між вузами і роботодавцями в галузі PR».

Довідка
«Growth in PR. PR-Ukraine» – це освітній проект для студентів, які вивчають або цікавляться дисципліною зв’язків з громадськістю. Його неофіційна назва – «PR-перці».
Цього року програма проводиться вдруге. Участь у ній беруть 80 слухачів, які успішно пройшли конкурсний відбір. Більшість учасників вже знайомі зі сферою PR та мають деякий досвід роботи в ній. У рамках 6-тижневої програми пройде 12 майстер-класів, 16 виступів експертів, 4 кейсових заняття, дебати та PR-квест.
Українська Асоціація зі зв’язків з громадськістю UAPR – міжнародна громадська організація, що об’єднує професіоналів PR-галузі в Україні. Асоціація була заснована 2005 року лідерами вітчизняної PR-індустрії у відповідь на низькі стандарти роботи в галузі зв’язків з громадськістю та поширення практики платної журналістики.
UAPR другий рік поспіль є стратегічним партнером освітнього проекту «Growth in PR. PR-Ukraine».
AIESEC – міжнародна молодіжна організація, що в Україні активно займається створенням та розвитком освітніх програм і проектів, спрямованих на надання практичних знань та навичок студентам і молодим фахівцям.Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • ОК назвали самые популярные новогодние песни и топ треков 2021 по добавлениям в плейлисты ОК назвали самые популярные новогодние песни и топ треков 2021 по добавлениям в плейлисты
  Социальная сеть Одноклассники провела исследование плейлистов пользователей, проанализировав самые популярные новогодние песни и топ треков 2021 года.
 • Топ-5 геймерских наушников Топ-5 геймерских наушников
  Широкий выбор компьютерной периферии сегодня доступен для покупки практически каждому, и к наушникам при сборке нового ПК присматриваются не в последнюю очередь. Особенно если собирается мощная игровая станция, для владельца которой качество звука и удобство — не пустой звук, а тактическое преимущество. Мы рассмотрим одни из лучших моделей, воплотивших по-геймерски стильный внешний вид, отличное качество звука и хорошее исполнение.
 • Организаторы премии Best Brands 2021 раскрыли имена топ-10 брендов в шести номинациях Организаторы премии Best Brands 2021 раскрыли имена топ-10 брендов в шести номинациях
  Торжественное награждение победителей Best Brands 2021 состоится 20 апреля, но промежуточные итоги можно подвести уже сегодня.
 • OMD Media Direction Ukraine — в ТОП-10 медиа-агентств Европы и ТОП-30 мира OMD Media Direction Ukraine — в ТОП-10 медиа-агентств Европы и ТОП-30 мира
  Украинская команда OMD Media Direction признана одним из 10 самых эффективных медиа-агентств в Европе, и заняла 29 место среди медиа-агентств всего мира по версии международного рейтинга WARC 100 (подразделение Gunn Report*).
 • МАМІ та МОГИЛЯНКА – КОЛАБОРАЦІЯ ДОСВІДУ та ЗНАНЬ МАМІ та МОГИЛЯНКА – КОЛАБОРАЦІЯ ДОСВІДУ та ЗНАНЬ
  Осінь – час будувати плани та розпочинати нове. Успішний освітній проект МАМІ у вересні набуває нових обертів.
 • Визначено переможців стипендій імені Ігоря Ткаченка Визначено переможців стипендій імені Ігоря Ткаченка
  В рамках Стипендійного фонду імені Ігоря Ткаченка в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» визначено переможців стипендій імені Ігоря Ткаченка – одного із засновників сучасної рекламної, маркетингової та PR-галузей в Україні.
 • Владимир Соха – победитель рейтинга «ТОП-100. Лучшие ТОП-менеджеры Украины» Владимир Соха – победитель рейтинга «ТОП-100. Лучшие ТОП-менеджеры Украины»
  Генеральный директор компании «Хенкель Баутехник (Украина)» Владимир Соха возглавил рейтинг «ТОП-100. Лучшие ТОП-менеджеры Украины» по версии издательства «Экономика».
 • Визначено найкращу ідею проекту «Дрімз Кам Тру» від NESCAFE 3в1! Визначено найкращу ідею проекту «Дрімз Кам Тру» від NESCAFE 3в1!
  Перемогою 17-річного львів’янина Андрія Ткачука завершився всеукраїнський проект «Дрімз Кам Тру» (Dreams Come True, «Мрії збуваються») від NESCAFE 3в1. Впродовж двох місяців кожен бажаючий міг зареєструватися на сайті www.IDEAX-NESCAFE.com.ua, розповісти про свою оригінальну ідею та поборотися за право отримання гранту на її втілення. Під час вибору найкращих пропозицій враховувалися такі параметри, як практична можливість реалізації ідеї, її творчий потенціал, наявність чіткого алгоритму її втілення. Андрій Ткачук, який отримав головний приз у 50 000 грн., запропонував створити скейт-парк для екстремальних велосипедистів та скейтерів.
 • Олена Бондаренко стала виконувачем обов’язків голови Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко стала виконувачем обов’язків голови Комітету з питань свободи слова та інформації
  Семеро членів Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, всупереч учорашньому рішенню голови Комітету Андрія Шевченка, 26 квітня провели засідання. Головуючою було обрано першого заступника голови комітету Олену Бондаренко. «Семеро одного не ждут», - прокоментувала «Телекритиці» Олена Бондаренко рішення депутатів зібратись у четвер, на день раніше, ніж пропонував голова Комітету.
 • Проклятье рейтинга топ-менеджеров. Опыт 10 топ-менеджеров Проклятье рейтинга топ-менеджеров. Опыт 10 топ-менеджеров

  Никто из топ-менеджеров не застрахован от краха карьеры. Даже те, кто много лет фигурирует в различных версиях рейтингов украинской деловой элиты. Чем больше достиг управленец, тем выше риск, что в случае увольнения, ему не удастся вновь подняться на покоренную однажды вершину.