Нацрада і мовники не надають роз'яснень щодо спонсорської реклами алкоголю

29 июля 2013 г.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення та мовники не надають Громадській раді роз'яснень щодо розміщення алкогольних спонсорських роликів. Про це йшлося на засіданні Громадської ради 27 липня. 47466319
Раніше Громадська рада прийняла рішення №1/2013 від 31.01.2013 року та звернулася до Нацради з проханням провести моніторинг ефіру загальнонаціональних теле- та радіопрограм на предмет виконання чинного законодавства щодо дотримання вимог про спонсорство. Також представники Громадської ради просили поінформувати про результат моніторингу, надати копії відповідних документів, у тому числі, про правові позиції телеканалів, узагальнений висновок тощо.

У відповідь на звернення Нацрада роз'яснила положення законодавства та повідомила, що нею проведено моніторинги у грудні 2012 р. та у лютому 2013 р.. За цими результатами Нацрада направила листи до 12 загальнонаціональних телерадіоорганізацій з проханням надати копії дозвільних документів, на підставі котрих відбувалась трансляція спонсорської інформації торговельних марок, під якими випускаються алкогольні напої. Мовників повідомили, що «у разі встановлення відсутності законних підстав для трансляції спонсорської інформації Національною радою будуть вжиті відповідні заходи реагування».

У підсумку, Громадська рада не отримала результати моніторингу та позиції мовників щодо розміщення спонсорських роликів.

«Громадська рада констатує той факт, що регулятор не спромігся надати публічності результати моніторингу дотримання законодавства про рекламу, що є предметом суспільного інтересу, - зазначають представники ради. - Національна рада не вживає всіх можливих заходів для приведення діяльності загальнонаціональних телерадіоорганізацій до вимог законодавства у частині дотримання норм трансляції інформації про спонсорів».

Звертатися щодо бездіяльності Нацради Громадська рада планує до президента України, Верховної Ради України, до її комітетів, фракцій та народних депутатівта до Кабміну.

Також зважаючи на той факт, що на думку Громадської ради, загальнонаціональні телерадіоорганізації продовжують розміщувати в проміжках з 6 до 23 години рекламу алкогольних брендів під виглядом спонсорства, Громадська рада знову звернулася до Нацради з проханням оприлюднити результати зазначеного моніторингу та надати правову оцінку таким діям.

По материалам «Телекритика»Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Роз’яснення юридичного медіа комітету УАВПП щодо можливостей розміщення реклами тютюну та алкоголю.. Роз’яснення юридичного медіа комітету УАВПП щодо можливостей розміщення реклами тютюну та алкоголю..
  Роз’яснення юридичного медіа комітету УАВПП щодо можливостей розміщення реклами тютюну та алкоголю у друкованих ЗМІ після 01.01.2010, тобто після набуття чинності змін до Закону України «Про рекламу».  З 01.01.2010 року згідно з ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реклами» від 18.03.2008 року №145-VI набули чинності зміни до ЗУ «Про рекламу» щодо обмеження реклами алкоголю та тютюну у друкованих ЗМІ.
 • Відкритий лист народним депутатам України щодо необхідності повної заборони реклами сигарет Відкритий лист народним депутатам України щодо необхідності повної заборони реклами сигарет
  вих. № 141009/1 від 14 жовтня 2009 року Голові фракції «Партії регіонів України» Януковичу Віктору Федоровичу Голові фракції «Блоку Юлії Тимошенко» Кириленко Івану Федоровичу Голові фракції «Наша Україна-Народна Самооборона» Мартиненко Миколі Володимировичу Голові фракції «Комуністичної партії України» Симоненко Петру Миколайовичу Голові фракції «Блок Литвина» Шарову Ігорю Федоровичу Відкритий лист народним депутатам України щодо необхідності повної заборони реклами сигарет З 15 по 20 жовтня в Україні відбудеться  український „Тиждень моди”, непересічна подія, яка є демонстрацією успішного поступу української галузі моди. Саме ця подія стане центром „світського життя” України.
 • Депутати відхилили законопроекти щодо заборони реклами ліків, сигарет і алкоголю Депутати відхилили законопроекти щодо заборони реклами ліків, сигарет і алкоголю
  Комітет свободи слова та інформації відхилив законопроекти Нестора Шуфрича № 1014 (щодо переривання трансляції кіно- і телефільмів рекламою та заборони рекламування тютюнових виробів та алкогольних напоїв) і № 1103 (щодо заборони реклами лікарських засобів та цілительства в ЗМІ).
 • Комітет зі свободи слова та інф-ції дав негативний висновок по законопроекту щодо соціальної реклами Комітет зі свободи слова та інф-ції дав негативний висновок по законопроекту щодо соціальної реклами
  Комітет зі свободи слова та інформації розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України “Про рекламу” (щодо соціальної реклами, реєстр. № 1044, внесений народним депутатом України В.Писаренком). Комітет ухвалив повернути проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” (щодо соціальної реклами) суб‘єкту права законодавчої ініціативи. Рішення прийнято одноголосно. Про це «МедіаБІзнесу» повідомили в прес-центрі  Незалежної Асоціації Телерадіомовників.
 • Заява Спілки підприємств зовнішньої реклами щодо законопроекту Президента України Заява Спілки підприємств зовнішньої реклами щодо законопроекту Президента України
  Спілка підприємств зовнішньої реклами звертає увагу учасників ринку на значні порушення процедури обговорення поданого Президентом України проекту закону щодо регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.  Прийняття цього документу не тільки завдасть значних збитків галузі та спричинить банкрутство багатьох компаній, але й призведе до повної заборони частини популярних нині типів рекламоносіїв.
 • ГУ з питань реклами наполягає на передачі йому повноважень щодо розміщення реклами на транспорті ГУ з питань реклами наполягає на передачі йому повноважень щодо розміщення реклами на транспорті
  Відповідно до пункту 4.1. Положення про головне управління з питань реклами, що було прийняте рішенням Київської міської ради від 28.09.2006  №7/4, основним завданням новоствореного управління є регулювання діяльності у сфері розміщення зовнішньої реклами та реклами на транспорті комунальної власності міста Києва. В пункті 6.12. цього  Положення закріплено за Головним управлінням з питань реклами право на укладання з рекламорозповсюджувачами договорів на розміщення,  розповсюдження та демонтаж реклами на транспорті комунальної власності міста Києва.
 • Нацрада відклала вирішення питання щодо надання ліцензії Українському бізнес-каналу та каналу Спорт3 Нацрада відклала вирішення питання щодо надання ліцензії Українському бізнес-каналу та каналу Спорт3
  Нацрада з питань телебачення та радіомовлення відклала рішення щодо видачі ліцензій на супутникове мовлення двом нішевим телеканалам – спортивному «Спорт 3» (ТОВ «Поверхность ТВ») та діловому «Український бізнес-канал» (ТОВ «Телеканал 100»). «Спорт 3» заплановано як спортивний телеканал мовлення. Він буде цілодобовим, 18 годин у сітці мовлення займатимуть вітчизняні програми, 6 годин - зарубіжні.
 • Нацрада попередила УТР і відклала розгляд питання щодо ліцензії «МTV Україна» Нацрада попередила УТР і відклала розгляд питання щодо ліцензії «МTV Україна»
  «Всесвітня служба УТР» отримала попередження від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Про це 25 квітня повідомив перший заступник голови Нацради Ігор Курус. За його словами, УТР попередили через невиконання умов ліцензії. «Телекомпанія зменшила обсяг мовлення з 24-х до 15-ти годин. Також зменшилася кількість культурологічних програм. Коли ми ліцензували телекомпанію, то ми не думали, що УТР займатиметься кінопоказом. Тепер треба з’ясувати, чи має УТР дозвіл на трансляцію цих фільмів на території Європи», – пояснив Ігор Курус, а голова Нацради Віталій Шевченко додав, що телекомпанія досі не має редакційного статуту та ради.
 • Зареєстрований ще один законопроект про обмеження реклами алкоголю і тютюну Зареєстрований ще один законопроект про обмеження реклами алкоголю і тютюну
  13 лютого в Верховній Раді був зареєстрований проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо переривання трансляції кіно- і телефільмів рекламою та заборони рекламування тютюнових виробів та алкогольних напоїв). Автор законопроекту – народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна» і член Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Микола Кульчинський. Пан Кульчинський пропонує заборонити переривати рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) кіно- і телефільми тривалістю до 70 хвилин (зараз – до 42 хвилин).
 • Рівне може стати «вільною зоною» від зовнішньої реклами алкоголю та тютюну Рівне може стати «вільною зоною» від зовнішньої реклами алкоголю та тютюну
  Майже одноголосно депутати Рівнеради проголосували за прийняття рішення «Про заборону зовнішньої реклами алкоголю та тютюну». Про це ЗІКу повідомили 24 листопада в РПГМ «Опора». Активісти «Опори» сподіваються, що це рішення буде виконане. Контролюватиме його виконання громадська організація.