В Україні з'явиться Асоціація Інтернет-медіа

19 марта 2009 г.

Служба безпеки України протягом останніх кількох місяців посилила тиск на Інтернет-видання. Про це на прес-конференції в УНІАН 17 березня заявив головний редактор Інтернет-газети Fraza.ua Олександр ІВАНОВ. Учасники прес-конференції заявили про створення першої в Україні організації, яка буде захищати права працівників вітчизняних Інтернет-видань – Асоціації Інтернет-медіа.

За їх словами, до Асоціації будуть прийматися не тільки Інтернет-ЗМІ, а й окремі журналісти і читачі.


Він зауважив, що вітчизняні Інтернет-видання періодично піддаються хакерським атакам, “наїздам” податкової, “візитам невідомих людей у цивільному” та вилученню серверів. “Раніше все це доставало кожного окремо, але зараз це вже перейшло якісь розумні межі”, - зазначив О.ІВАНОВ


Останньою краплею, що змусила редакторів Інтернет-видань зробити відповідну заяву, стали події 4 березня, коли спец-підрозділ СБУ “Альфа” штурмував будівлю НАК “Нафтогаз-України”. “Цього ж дня була проведена потужна хакерська атака одночасно на чотири провідні Інтернет-видання. Тобто, одночасно лягли сервери у “Багнета”, виникли проблеми у “From-UA”, у “Обозревателя” і “Обкома” - сказав О.ІВАНОВ.


Водночас він зауважив, що ні він особисто, ні його колеги, не можуть стверджувати, що до цього були причетні спецслужби, “але таке співпадіння насторожує”.


На думку редактора Інтернет-газети “Багнет” Олега РУДЕНКА, інтерес СБУ до цього видання з’явився після публікації низки критичних матеріалів про чиновників Секретаріату Президента та РНБО України у листопаді минулого року. “17 листопада до розробника нашого сайту прийшов такий собі капітан СБУ, який назвався співробітником департаменту контррозвідки, Ростислав ПШЕНИЧНИЙ, який вимагав надати йому у відкритому доступі програмні ключі до нашого сайту”, - повідомив О.РУДЕНКО


За словами офіцера СБУ, редакція публікує матеріали, які можуть завдати шкоди безпеці України. У зв’язку з чим, “Багнет” направив офіційний запит СБУ і отримав відповідь одного із заступників голови спецслужби, в якому дії співробітника називалися законними і містилися посилання на статті закону “Про оперативно-пошукову діяльність.


“Але цинізм ситуації полягає в тому, що...під ці статті можна підігнати будь-який інтерес СБУ до будь-якого видання, тобто, найменший натяк, цитату в будь-якому ЗМІ”, - зазначив О.РУДЕНКО. Він додав, що наприкінці грудня 2008 року до їхнього домен-реєстратора також звернулася СБУ, а наприкінці лютого і 4 березня відбулися хакерські атак.

В Україні з'явиться Асоціація Інтернет-медіа

УНІАНКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Саморегулювання вітчизняних електронних медіа як альтернатива державного регулювання в українському сегменті Інтернет Саморегулювання вітчизняних електронних медіа як альтернатива державного регулювання в українському сегменті Інтернет
  Саморегулювання на сьогодні представляє собою одну із найбільш прогресивних загальносвітових тенденцій. Розвинуті демократичні країни в усьому світі давно оцінили переваги саморегулювання, яке передбачає встановлення чітких правила гри для всіх учасників ринку, включаючи санкції за порушення цих правил, та механізми розв’язання конфліктів між учасниками ринку.
 • Підсумки завершального дня роботи 12-ої конференції ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку» Підсумки завершального дня роботи 12-ої конференції ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку»
  Завершила роботу 12-та конференція ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку», яка традиційно відбулась у м. Судак. Захід зібрав рекордну кількість учасників - понад 160 представників ІКТ-компаній, органів державної влади, зокрема НКРЗ, СБУ, МВС України, а також засобів масової інформації.
 • Інтернет Асоціація України провела XII З’їзд Інтернет Асоціація України провела XII З’їзд
  18 лютого відбувся XII З’їзд Інтернет Асоціації України. На з'їзді були схвалені результати роботи Правління в 2010 році, визначені основні напрямки роботи ІнАУ на 2011 рік та обраний новий склад Правління на поточний рік. До основних напрямків діяльності Правління ІнАУ на 2011 рік були визначені, зокрема:
 • Інтернет Асоціація України знижує тарифи UA-IX: 10 Гбіт/с за ціною 1 Гбіт/с Інтернет Асоціація України знижує тарифи UA-IX: 10 Гбіт/с за ціною 1 Гбіт/с
  Із  14 лютого суттєво зменшаться тарифи за користування послугами  ДП «Українська мережа обміну трафіком» (UA-IX, www.ua-ix.net.ua). Відповідне рішення прийняло Правління Асоціації 27 січня 2011 р. Завдяки прогресивному рішенню ІнАУ вартість оплати за перший місяць отримання послуг UA-IX не залежатиме від швидкості на інтерфейсі - 10 Гбіт/с чи 1 Гбіт/с (оптичним портом).
 • Координатор проектів ОБСЄ в Україні сприяє розвитку екологічної освіти в Україні Координатор проектів ОБСЄ в Україні сприяє розвитку екологічної освіти в Україні
  Київ, 23 липня 2009 року – Екологічна освіта буде включена до освітньої програми середньої школи за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Так звана концепція Зеленого пакету, що впроваджуватиметься у співпраці з Міністерством освіти і науки України була представлена представникам засобів масової інформації, освітянам та неурядовим громадським організаціям під час круглого столу в Києві під егідою ОБСЄ.
 • «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов
  Продакшн-компанія «Студії “1+1”», створена на базі підприємства «Інтер-Медіа», відтепер називається «1+1 Медіа». Про це «Телекритику» повідомила прес-служба «1+1».
 • Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії» Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії»
  Відсьогодні в «Мистецькому Арсеналі» та галереї «KievFineArt» проходитиме виставка «Мода і стиль»  - частина проекту «Керуй мрією» Московського Міжнародного фестивалю «Мода і стиль в фотографії», що існує з 1999 року та проводиться музеєм «Московський Дім Фотографії» вже вп’яте. В Києві така презентація відбудеться вперше!: Класикі світової та вітчизняної фотографії, зірки сучасної fashion-фотографії, а також проекти глянцевих журналів як невід’ємного феномену модного світу складають традиційну структуру фестивалю.
 • В Україні немає власників, зацікавлених у створенні незалежних медіа В Україні немає власників, зацікавлених у створенні незалежних медіа
  В Києві українські журналісти дискутували в лондонському клубі Frontline на тему «Чи поліпшилась ситуація зі свободою ЗМІ в Україні після Помаранчевої революції і якщо так, то як журналісти використали цю свободу?». Шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лигачова наголосила, що після помаранчевої революції посилився загальний плюралізм ЗМІ, які представляють різні точки зору: «Тепер є Наталія Кондратюк і є 5-й канал. Тепер кожен може вибирати той ЗМІ, який йому більше підходить». Але натомість, за її словами, зараз доволі мало плюралізму в самих ЗМІ, мало незалежних медіа.
 • Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх
  Створення нового централізованого медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх», — так заступник голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко прокоментував проект рішення столичної влади, відповідно до якого пропонується реорганізувати шляхом злиття комунальні підприємства «Хрещатик», «Вечірній Київ», «Редакція газети «Українська столиця», «ТРК «Київ», «Радіо «Голос Києва» у закрите акціонерне товариство «Київський Медіа Холдинг» із закріпленням у комунальній власності 51% акцій цього товариства. Про це повідомляє прес-служба віце-спікера.
 • Прес-брифінг, присвячений III Міжнародній конференції «Інтернет-маркетинг в Україні» Прес-брифінг, присвячений III Міжнародній конференції «Інтернет-маркетинг в Україні»
  В УНІАН 24 травня о 14.30 розпочнеться прес-брифінг, присвячений III Міжнародній конференції «Інтернет-маркетинг в Україні» (http://imu.org.ua).