Василь Горбаль пропонує на рік звільнити друковані ЗМІ від сплачування податків

12 января 2009 г.

Народний депутат, член фракції Партії регіонів Василь Горбаль пропонує звільнити від сплачування податку на додану вартість операції з виконання робіт і надання послуг у видавничій діяльності газет до 1 січня 2010 року, повідомляють «Українські новини». Про це йдеться в законопроекті «Про антикризові заходи у виданні друкарських засобів масової інформації», зареєстрованому у Верховній Раді 29 грудня 2008 року.

Згідно з документом, відповідні зміни пропонується внести до закону «Про податок на додану вартість», зокрема, тимчасово до 2010 року звільнити від оподаткування: операції зі ввезення на митну територію України газетного паперу; послуги з друкування газет, надавані підприємствами поліграфії; операції з виготовлення в Україні газетного паперу.
 
Колега Горбаля по фракції Партії регіонів, член профільного комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко прогнозує, що комітет підтримає законопроект Василя Горбаля, але в сесійній залі його проходження малоймовірне.
 
«Це питання обговорювалося на двох останніх засіданнях комітету. Ми розуміємо, що в умовах кризи всім медіа буде дуже складно. Згідно з різноманітними прогнозами, падіння ринку друкованих ЗМІ буде мінус 50-60%. Але в сесійній залі буде дуже важко проголосувати за зняття будь-яких податків, особливо проти буде Кабмін. Що стосується друкованих ЗМІ, то у них ситуація складніша, ніж в електронних. У них основні витрати – на папір, який переважно ввозять з-за кордону», – зазначила Олена Бондаренко.
 
Член профільного комітету Олена Кондратюк (фракція БЮТ) також висловила впевненість, що комітет підтримає законопроект, однак підтримка у сесійній залі залежатиме від фінансового обґрунтування.
 
«До нас зверталася Асоціація періодичної преси з проханням допомогти друкованим ЗМІ. Ми домовилися на найближчому засіданні комітету розглянути антикризові заходи, які би допомогли друкованим ЗМІ, – сказала Олена Кондратюк. – Окрім того, що пропонує Василь Горбаль, мова йде про пільги і про те, що вже на сьогодні друкованим ЗМІ немає за що закупити папір. Представники галузі просять посприяти у безвідсоткових кредитах в “Ощадбанку”й “Укрсиббанку”. Йдеться про дуже великі суми. Я мало вірю в те, що нині вдасться ці кредити отримати».
 
Народний депутат також зауважила, що звільнення від податків не врятує галузь. За її словами, споживання українського паперу складає тільки один відсоток, все решта закуповується за кордоном, переважно в Китаї, де папір нині істотно подорожчав.
 
«Чи підтримає зала, залежатиме від того, скільки бюджет недоотримає коштів. Як на мене, буде важко. А з іншого боку, ми ж підтримуємо будівельників, металургів, то чому ми не можемо підтримати й друковані ЗМІ?» – риторично запитала Олена Кондратюк.


www.telekritika.uaКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • АЛЛО пропонує затестити романтикометр АЛЛО пропонує затестити романтикометр
  АЛЛО запрошує перевірити свій рівень романтичності за допомогою тесту «Який ти романтик». Його можна пройти за допомогою «Allo Smart Bot» у Viber.
 • Дрімз кам тру другий рік поспіль! Дрімз кам тру другий рік поспіль!
  Буває так, що у голові народжується велика Ідея. Таке трапляється нечасто, але все ж таки трапляється. Що особливо приємно, народжуються вони переважно в головах молодих та непосидющих юнаків та дівчат. Але... далі велика Ідея зтикається з реаліями життя, і починається суцільний матеріалізм. Тобто – необхідність грошей на втілення. А їх, на жаль, зазвичай немає, особливо у молодих та непосидющих. І таким прикрим чином Ідея залишається в голові автора, а світ втрачає черговий шанс стати хоч трошки кращим.
 • Сейлз-хаус групи «Інтер» склав шоп-лист на 2010 рік Сейлз-хаус групи «Інтер» склав шоп-лист на 2010 рік
  Група «Інтер» визначилася з базовими розцінками на рекламний час своїх телеканалів. Відповідно до складеного шоп-листа (з яким можна ознайомитись тут), базове СРР «Інтера» залишиться на рівні $1500 у прайм та $1250 в офф-прайм (курс - 5,05), як і було в шоп-листі 2009 року.
 • В УКРАЇНІ ПРОГОЛОШУЮТЬ РІК ІНІЦІАТИВ В УКРАЇНІ ПРОГОЛОШУЮТЬ РІК ІНІЦІАТИВ
  11 лютого 2009 року о 15.00 на прес-конференції ініціаторів проекту «РІК ІНІЦІАТИВ» в приміщенні Інформаційної агенції НК «ІНТЕРКУЛЬТУРА» за адресою: Київ, Бесарабська пл., 9/1,  п’ять міжнародних культурно-освітніх та миротворчих рухів урочисто проголосять в Україні «РІК ІНІЦІАТИВ»
 • [Новий рік у «Квадраті»] [Новий рік у «Квадраті»]
  З 18 грудня 2008 року по 10 січня 2009 року ТРЦ «Квадрат» на Перова знаходився у новорічній ейфорії. В торгово-розважальному центрі діяли благодійні «Дитячі тижні», найбільший у Києві ялинковий базар, відбувався розіграш призів та новорічний концерт. Відповідальний виконавець заходів – BTL- агентство New Point.
 • Новий рік у «Квадраті» Новий рік у «Квадраті»
  З 18 грудня 2008 року по 10 січня 2009 року ТРЦ «Квадрат» на Перова знаходився у новорічній ейфорії. В торгово-розважальному центрі діяли благодійні «Дитячі тижні», найбільший у Києві ялинковий базар, відбувався розіграш призів та новорічний концерт. Відповідальний виконавець заходів – BTL- агентство New Point.
 • Комітет ВР з питань свободи слова пропонує Нацраді скасувати мовні рекомендації Комітет ВР з питань свободи слова пропонує Нацраді скасувати мовні рекомендації
  Комітет ВР з питань свободи слова та інформації запропонував Нацраді з питань телебачення та радіомовлення скасувати нову редакцію Рекомендацій щодо визначення мови програм і передач (затверджених рішенням № 580 від 26.03.2008 р.). Голова Нацради Віталій Шевченко каже, що його позиція від цього не зміниться.
 • Повідомлення від КП “Київреклама” для ЗМІ щодо звернення в Прокуратуру. Повідомлення від КП “Київреклама” для ЗМІ щодо звернення в Прокуратуру.
  Комунальне підприємство “Київреклама” змушене вдатись до більш рішучих дій для забезпечення своєчасного внесення столичними операторами ринку зовнішньої реклами плати за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних засобів. У зв'язку з тривалим небажанням оремих компаній вносити кошти до міського бюджету, а також ігноруванням численних звернень КП “Київреклама” щодо необхідності сплати боргів, загальний обсяг яких на 24 серпня 2007 року складає 5863807.11 грн.,  було прийнято рішення про направлення відповідних звернень до суду та прокуратури міста Києва
 • Громадська рада з питань свободи слова та ін-ції пропонує змінити Закон Про вибори нар. депутатів Громадська рада з питань свободи слова та ін-ції пропонує змінити Закон Про вибори нар. депутатів
  Зважаючи на можливість внесення Верховною Радою до низки законів змін, які необхідні для проведення позачергових виборів, Громадська рада з питань свободи слова та інформації 7 травня вже вдруге розглядала доповнення до Закону України «Про вибори народних депутатів». Головував на засіданні голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко. Серед запрошених була заступник голови Центральної виборчої комісії Марина Ставнійчук.
 • Дослідження PR-ринку України – UAPR пропонує обговорити «правила гри» Дослідження PR-ринку України – UAPR пропонує обговорити «правила гри»
  28 грудня 2006 року Українська Асоціація зі зв’язків з громадськістю (UAPR) проведе круглий стіл на тему «Кількісне та якісне вимірювання PR-ринку в Україні». Дослідження планується провести у січні 2007 року, а результати будуть оголошені в лютому. В ході круглого столу будуть вироблені критерії, підходи й напрямки дослідження PR- ринку України, які забезпечать адекватність отриманих результатів потребам та реаліям ринку.