«Вікіпедія» та «Гугл» розчавили «Брокгауз»

19 декабря 2008 г.

Легендарне зібрання енциклопедичних словників буде продане дочірній компанії концерну «Бертельсман». Таким чином підприємство реагує на успіх безкоштовних пошукових інтернет-ресурсів «Вікіпедія» та Google.

Зазнавши важких збитків, всесвітньо відома енциклопедія «Брокгауз» із 200-літніми традиціями змінює власника. У майбутньому вона видаватиметься найбільшим у Європі медіа-концерном  «Бертельсман». Натомість, Бібліографічний інститут Мангейма, попередній власник, зосередиться на виданні продукції під маркою «Дуден» (словники) та випуску календарів.

Запланований вихід «Брокгауза» в інтернет, схоже, також не буде реалізований. Нові власники вже мають ресурс для шукачів знань в інтернеті - wissen.de.

Торгова марка «Брокгауз», відома понад 93 відсоткам німців, отримає гарантоване існування в майбутньому. За словами керівника компанії wissenmedia GmbH Кристофа Гюнермана, «як друковані енциклопедії, так і онлайн-енциклопедії мають право на майбутнє». Ця марка і надалі існуватиме в роздрібній торгівлі, до того ж планується вихід на закордон.

Продажі енциклопедичної літератури минулого року різко впали, скаржиться голова видавництва Ульріх Гранзаєр. У 2007 році «Брокгауз» мав збитки обсягом 6,5 мільйонів євро, не досягнувши поставленої мети -  реалізації 20 тисяч примірників багатотомника. Причина – класичний ринок енциклопедій відчутно захитався і поступився місцем пошуковим серверам, таким як «Вікіпедія» та «Гугл».

«Дуже важко конкурувати із безкоштовними пропозиціями, продаючи інформацію в книжковій формі за гроші»,- каже Гранзаєр. Готуючись до виходу в онлайн, видавництво «випередив розвиток ринку».

dw-world.deКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Как привести клиентов с помощью контекстной рекламы Гугл? Как привести клиентов с помощью контекстной рекламы Гугл?

  Привлечение новых клиентов – весьма сложная задача для большинства предпринимателей, многие из них на это тратят до 40-70% своей прибыли. Развитие интернет-технологий дает каждому возможность активно развивать свой бизнес, а также отлично подходит для привлечения клиентов.

 • Голубоглазый гугл Голубоглазый гугл
  День Дурака Google отметил с размахом - выпустил промо-ролик о тотальной голубизации и с серьезной миной рассказал миру о преимуществах редизайна.
 • Если Гугл понимает, поймут и остальные Если Гугл понимает, поймут и остальные
  Основываясь на технологии голосового поиска Google Voice Search бразильский центр изучения иностранных языков предложил своим студентам интересный промо-сайт Easy Way Test.
 • Гугл карты - гид по моде Гугл карты - гид по моде
  Сотрудничество двух популярных брендов на масс-маркете повседневной одежды Uniqlo и Undercover отметилось оригинальным промо-сайтом, построенным по принципу навигации Google Maps.