Ринок великої побутової техніки зростає, але за рахунок дорожчих моделей

14 сентября 2007 г.

В першому півріччі 2007 року у 45 містах України з населенням понад 100 тис. мешканців було продано майже 1300 тис. одиниць великої побутової техніки на загальну суму 400 млн. доларів. Порівняно з першим півріччям 2006 року продажі великої побутової техніки зросли на 9,5% у фізичному вимірі та майже на 16% у вартісному. Збільшення продажів відбулося в усіх сегментах ринку великої побутової техніки. Єдине виключення становили пральні машини. Про це свідчать результати моніторингу продажу товарів тривалого вжитку, який здійснює компанія GfK Ukraine в рамках роздрібної панелі електротоварів у 45 містах України з населенням понад 100 тис. мешканців.


В першому півріччі 2007 року найбільші частки продажів великої побутової техніки у 45 містах України з населенням понад 100 тис. мешканців традиційно припали на пральні машини, холодильники та мікрохвильові печі (25% у фізичному вимірі у кожній категорії). При цьому у вартісному вимірі лідерами залишаються холодильники (39%), пральні машини (31%) та кухонні плити (13%). Продажі зросли в усіх сегментах ринку, крім пральних машин.
Вперше за час існування роздрібної панелі GfK Ukraine зафіксоване скорочення продажу в сегменті пральних машин. Протягом січня-червня 2007 року було продано 345 тис. одиниць техніки, що на 1% менше показника першого півріччя 2006 року. Всього на пральні машини українські споживачі витратили 125 млн. доларів, що лише на 3% перевищило результат першого півріччя 2006 року.

Скорочення продажу пральних машин спостерігалось в усіх цінових сегментах, крім найдорожчого. Протягом першого півріччя 2007 року українці придбали дешевих пральних машин (до 350 доларів) на 13% менше, ніж за аналогічний період 2006 року. Одночасно більшим попитом почали користуватися дорожчі моделі. Обсяг продажу пральних машин вартістю більше 400 доларів зріс на 19% - всього було продано майже 120 тис. пральних машин цього цінового сегменту, що становить 35% від загального обсягу продажу цієї техніки.
Наразі основною рушійною силою ринку є холодильники, на які у першому півріччі цього року українські споживачі витратили майже 156 млн. доларів, що на 24% більше порівняно до відповідного періоду минулого року. У фізичному вимірі обсяг продажу зріс на 17% до 337 тис. холодильників. Найбільша частка цих продажів (24%) припала на дорогі моделі вартістю від 500 доларів, продаж яких зріс на 40% порівняно з попереднім роком.
Сегмент кухонних плит збільшився на 18% у фізичному вимірі та на 25% у вартісному. Всього було продано 165 тис. плит на 51 млн. доларів. Зростання в цьому сегменті ринку побутової техніки відбулося за рахунок дорожчих моделей (вартістю від 350 доларів), на які українці витратили на 45% більше ніж в першому півріччі 2006 року.

Крім того, частка дорогих моделей в загальному обсязі продажу кухонних плит становила майже 50% у вартісному вимірі.

Схоже, що іншим кандидатом на від'ємний показник динаміки продажів є сегмент мікрохвильових печей, який протягом січня-червня 2007 року зріс лише на 3% у фізичному вимірі. (Для порівняння, у 2006 році в цьому сегменті спостерігався справжній бум продажів: всього цієї техніки було продано на 61% більше у фізичному та 50% у вартісному вимірі, ніж протягом 2005 року).

Загалом протягом першого кварталу 2007 року українці придбали 326 тис. одиниць цієї техніки майже на 37 млн. доларів. Як і торік, майже половину продажу забезпечили мікрохвильові печі у середньому ціновому сегменті 75-125 доларів. Одночасно українські споживачі стали більше витрачати на дорожчі моделі (вартістю від 175 доларів), обсяг продажу яких зріс на 17% у фізичному вимірі.

Щодо інших видів великої побутової техніки, то найбільші темпи росту обсягу продажу зафіксовані в таких сегментах: морозильні камери (49% у фізичному вимірі), варильні поверхні (45%) та посудомийні машини (25%). Андрій Осадчий, експерт GfK Ukraine, такі темпи росту продажу пояснює переважно ефектом «низького старту». Українці, які вже придбали пральні машини та холодильники, зараз купують не таку необхідну в побуті техніку як посудомийні машини, кухонні комбайни, електром'ясорубки тощо.

«Дещо інша ситуація з варильними поверхнями, - зазначає Андрій Осадчий. - Ця продуктова група конкурує з кухонними плитами. Тому зростання продажу поверхонь свідчить про те, що українці більше уваги приділяють оформленню кухонь».


Довідкова інформація
Панель електротоварів GfK Ukraine функціонує з 2004 року. Цей проект являє собою моніторинг роздрібних продажів товарів тривалого використання (аудіо-відео, великої та дрібної побутової техніки, комп'ютерної та телекомунікаційної техніки, фототоварів), який проводиться на постійній основі у торгових точках усіх найважливіших каналів продажу.
Завданням електропанелі є визначення об'ємів та динаміки продажу електропобутової техніки в Україні в фізичному та вартісному вимірі.

Вибірка: 2568 торгових точок (станом на 01 травня 2007 року).
Географія дослідження: 45 міст України з населенням понад 100 тис. чоловік.
За оцінками експертів GfK Ukraine частка продажу великої побутової техніки через канали дистрибуції, моніторинг яких проводиться в межах дослідження, становить в середньому 60% продажів по всій Україні.

Основою для підтримки репрезентативності вибірки дослідження є повне обстеження роздрібної торгівлі Retail Census Study.

http://www.sostav.uaКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Дослідження ставок промоперсоналу: чи змінився ринок внаслідок пандемії? Дослідження ставок промоперсоналу: чи змінився ринок внаслідок пандемії?
  Цієї весни цінові дослідження маркетингової галузі цікаві, тому що відображають не лише природні коливання ринку, а й також вплив всесвітньої пандемії на оплату промоперсоналу.
 • Від «Великої Кишені» до райського куточку на землі, Домінікани, вирушає киянка Лазнюк Наталія Дмитрівна разом із своїм чоловіком. Від «Великої Кишені» до райського куточку на землі, Домінікани, вирушає киянка Лазнюк Наталія Дмитрівна разом із своїм чоловіком.
  1 серпня відбувся фінал акції «Обирай та купуй – до Домінікани прямуй!», що тривала протягом всього липня. Спонсором акції виступили ТМ «Оболонь», «Простоквашино» та Nemiroff.
 • Molson Coors завдяки партнерству з корпорацією «Оболонь» виходить на український ринок з брендом Carling Molson Coors завдяки партнерству з корпорацією «Оболонь» виходить на український ринок з брендом Carling
  Київ, 25 травня 2011 р. - Molson Coors Brewing Company та корпорація «Оболонь» оголошують про комерційну співпрацю в Україні. Одним з перших результатів співпраці двох компаній стане вихід на український ринок пивного бренду Carling. Наприкінці цього місяця Carling в 0,5 л пляшках можна буде придбати в продовольчих магазинах, барах та супермаркетах по всій Україні.
 • Нова лінія побутової техніки компанії GORENJE – SIMPLICITY. Менше рішень, більше життя. Нова лінія побутової техніки компанії GORENJE – SIMPLICITY. Менше рішень, більше життя.
  Визначна риса Simplicity Line – це ретельно відібраний комплект введених у пам’ять програм, які було розроблено на основі результатів вивчення потреб Європейських споживачів.
 • Gorenje представляє нове покоління кухонної техніки Gorenje представляє нове покоління кухонної техніки
  Gorenje відкриває унікальні можливості для приготування їжі. Компанія взялася вирішити досить специфічне завдання: розробити обладнання, досконале не лише технологічно, але й бездоганно пристосоване для користувачів - усіх і кожного одночасно. Саме таким є нове покоління вбудованої побутової техніки Gorenje, яке здатне втілити різноманітні кулінарні ідеї. Кухонна техніка надає безмежні можливості для приготування смачних страв, різноманітної випічки вдома, власними руками та без зайвих турбот, перетворивши процес приготування на справжню насолоду та відчути себе справжнім профессіоналом!
 • Загальні данні про ринок зовнішньої реклами України Загальні данні про ринок зовнішньої реклами України
  За результатами першої половини 2008 року, дані компанії UMM. Відповідно до прогнозів Всеукраїнської рекламної коаліції (ВРК) у 2008 році обсяг рекламно-комунікаційного ринку України складе близько 2,303 млрд. дол. Це на 25% більше ніж в 2007 році. В 2007 році ринок продемонстрував 34% росту, досягнувши 1,84 млрд. дол.
 • Аудиторія телеканалу новин «24» зростає на 1 млн. глядачів на місяць Аудиторія телеканалу новин «24» зростає на 1 млн. глядачів на місяць
  Станом на 1 липня 2008 року охоплення аудиторії телеканалу новин «24» становить 16 789 млн. глядачів (по об’єднаній панелі GFK «50+\50-»). Це «унікальні» глядачі, які дивляться телеканал новин «24» за всіма типами прийому сигналу – ефір, супутник, кабель.
 • «АРТиШОК»: парад-але рекламных глупостей под фанфары Advertology.Ru «АРТиШОК»: парад-але рекламных глупостей под фанфары Advertology.Ru
  Вот уже 5 лет портал Advertology.Ru  устраивает народное аутодафе  дурацкой рекламы. Условия просты:  люди присылают в редакцию фотографии замеченных промахов и ляпов, в назначенный день все это богатство выгружается на портал, и начинается голосование.
 • CLEVER group презентовало „ХІТ ПРОДУКТ” – собственную торговую марку „Великої Кишені” CLEVER group презентовало „ХІТ ПРОДУКТ” – собственную торговую марку „Великої Кишені”
  Национальная сеть супермаркетов «Велика Кишеня» вывела собственную торговую марку «ХІТ ПРОДУКТ». Продукты питания и непродовольственные товары ТМ «ХІТ ПРОДУКТ» на 15-20% дешевле брендированных изделий  соответствующей группы.
 • Ринок зовнішньої реклами в місті Києві Ринок зовнішньої реклами в місті Києві
  Круглий стіл у редакції газети “Хрещатик” 1 червня 2007 року Дмитро ДЖАНГІРОВ, в. о. головного редактора газети “Хрещатик”: Сьогодні ми вирішили поговорити на гостру тему — ринок зовнішньої реклами в місті, перш за все у зв’язку із останніми змінами в “правилах гри”. Наша увага до цього ринку пов’язана також з тим, що половину, за даними минулого року, 49 % — майже половину ринку зовнішньої реклами — було зосереджено в Києві; зростання за останній рік у країні — 30%. Тобто, здається, всім повинно вистачати місця на цьому ринку...  

Твои Объявления