Опитування: яким ЗМІ довіряють журналісти

23 сентября
Опитування: яким ЗМІ довіряють журналісти
Компанія PointeR Agency провела чергове опитування серед журналістів для визначення ЗМІ, яким вони довіряють найбільше. Воно також включало питання щодо джерел отримання журналістами інформації та каналів комунікації зі спікерами.
 
Запитання «Які інформаційні ресурси в Україні заслуговують на найбільшу довіру» було поставлено у двох варіантах. Спочатку респондентам треба було відповісти без підказки, потім – вибрати з 35 запропонованих варіантів, де була можливість запропонувати власний. В обидвох запитаннях можна було назвати більше одного видання.
 
У питанні без підказок лідером стала «Українська правда». Її назвали 41% опитаних. Друге та третє місце поділили «ЛІГА» та «Новое Время» з результатом у 29% голосів. За ними йдуть «Інтерфакс» (21%) та «Укрінформ» (16%). В опитуванні 2020 року лідери були тими самим. Тоді «Українська правда» мала 37%, «Новое время» – 34%, «ЛІГА» – 31%, «РадіоСвобода»  – 17%, «Інтерфакс»  – 16%.
 

 
 
Схожі результати були отримані при виборі з запропонованих варіантів. На першому місці так само опинилась «Українська правда» (64% голосів), далі йдуть «Інтерфакс» та «Новое Время» (по 52%), за ними – «Економічна правда» (50%) та «ЛІГА» (48%). У минулорічному опитуванні на першому місці був сайт «ВВС Україна» з 68% голосів, за ним йшло «Радіо Свобода» (61%). «Українська правда», «Новое Время» та «ЛІГА» отримали по 56%.

 
 
Переважна більшість опитаних журналістів (83%) читають іноземні ЗМІ. Найбільш популярними є Reuters, Bloomberg та BBC, що отримали 19%, 17% та 15% відповідно.
 

 

Опитування також показало, що для створення власних матеріалів журналісти найчастіше використовують Facebook (88%), власні джерела (79%), відкриту інформацію з офіційних джерел (76%),  Telegram-канали та іноземні новинні сайти (по 69%).
 

 
Для отримання коментарів журналісти переважно користуються власними зв’язками або допомогою колег (91%), пишуть потенційним спікерам через Facebook (88%) або звертаються до PR-агентств (33%).
 
Найбільш цікавими для респондентів є теми економіки (59%), науки та ІТ (45%), бізнесу (43%), політики (38%) та міжнародні новини (36%). При цьому теми, над якими журналісти переважно працюють – це економіка (67%), бізнес (43%), політика (41%), місцеві та міжнародні новини (по 24%).
 
Серед тем, які на думку опитаних недостатньо розкриті у  сучасному українському медіаполі, найчастіше виділяють наукові, міжнародні та економічні. Також самі журналісти зізнаються, що хотілося б читати більше глибоких аналітичних матеріалів та перекладених з іноземних мов статей.
 

 
 
«Дане дослідження ми проводимо другий рік поспіль. Нам важливо тримати руку на пульсі та розуміти, кому довіряють ті, хто формує суспільну думку в нашій країні», – зазначає СЕО PointeR Agency Оксана Куліш.
 
Опитування проводилось влітку 2021 року в анонімному форматі шляхом анкетування журналістів із різних регіонів та типів ЗМІ.


Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Опитування: яким медіа найбільше довіряють маркетологи Опитування: яким медіа найбільше довіряють маркетологи
  В PointeR Agency провели опитування серед представників маркетингового співтовариства, щоб визначити, яким ЗМІ вони довіряють та через які канали отримують інформацію. Опитування було проведено по Україні з серпня по жовтень 2020 року та охопило представників індустрії маркетингу, PR та інших дотичних спеціалізацій в агенціях і на стороні компаній. Всього було опитано 154 респонденти
 • Еженедельник "Деловая столица" победил в X Общеукраинском конкурсе "Журналісти – за середній клас"! Еженедельник "Деловая столица" победил в X Общеукраинском конкурсе "Журналісти – за середній клас"!
  В этом году состоялся десятый юбилейный Всеукраинский конкурс представителей СМИ "Журналисты за средний класс", который проводит Украинский союз предпринимателей малого и среднего бизнеса.
 • ІнАУ та Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації провели круглий стіл «Функціонування та діяльність Інтернет-ЗМІ: проблеми ІнАУ та Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації провели круглий стіл «Функціонування та діяльність Інтернет-ЗМІ: проблеми
  Наскрізною темою заходу стало обговорення учасниками переваг та перспектив впровадження саморегулюючих механізмів в інформаційній сфері, зокрема, що стосується діяльності інтернет-ЗМІ. Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко підкреслив, що Інтернет в Україні сьогодні є територією свободи, і висловив побажання, аби такий стан справ у мережі залишався і надалі.
 • Комітет ВР України з питань охорони здоров’я продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ Комітет ВР України з питань охорони здоров’я продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ
  УАВПП отримала лист Комітету ВР України з питань охорони здоров’я за підписом голови комітету Т.Д. Бахтеєвої (частина 1, частина 2 , частина 3, частина 4). З отриманої нами інформації зрозуміло, що Комітет ВРУ продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ, йдеться, зокрема, про проект закону № 7007 співавтором якого є пані Бахтеєва.
 • День Маркетингу підтримали провідні спеціалізовані ЗМІ будівельного ринку День Маркетингу підтримали провідні спеціалізовані ЗМІ будівельного ринку
  Визначились інформаційні партнери Дня Маркетингу (Marketing Day), який відбудеться в рамках виставки "InterBudExpo" – це провідні спеціалізовані видання та Інтернет-портали будівельної і маркетингової галузі.
 • ЗМІ без табаку ЗМІ без табаку
  В очікуванні остаточної заборони тютюнової реклами в українських друкованих ЗМІ питання ступеню їх залежності від грошей тютюнових компаній обговорили народні депутати, представники індустріальних медійних асоціацій, журналісти й борці з курінням.
 • ЮМК УАВПП рекомендує дієві інструменти захисту прав інтернет версій друкованих ЗМІ ЮМК УАВПП рекомендує дієві інструменти захисту прав інтернет версій друкованих ЗМІ
  Задля захисту інтересів on-line версії друкованого видання чи сайту необхідно творчо підходити до обрання правових методів захисту та використовувати широкий спектр заходів - напрацювання у судовій практиці, суміжне законодавство та новітні технічні можливості.
 • Василь Горбаль пропонує на рік звільнити друковані ЗМІ від сплачування податків Василь Горбаль пропонує на рік звільнити друковані ЗМІ від сплачування податків
  Народний депутат, член фракції Партії регіонів Василь Горбаль пропонує звільнити від сплачування податку на додану вартість операції з виконання робіт і надання послуг у видавничій діяльності газет до 1 січня 2010 року, повідомляють «Українські новини». Про це йдеться в законопроекті «Про антикризові заходи у виданні друкарських засобів масової інформації», зареєстрованому у Верховній Раді 29 грудня 2008 року.
 • Результати опитування «Індекс довіри-2007» Результати опитування «Індекс довіри-2007»
  Міжнародне опитування GfK, мета якого - визначити, наскільки люди довіряють представникам низки професій. У Європі та в США лікарі й учителі користуються найбільшою довірою населення. Найменше громадськість схильна довіряти політикам і топ-менеджерам великих компаній, що справедливо зокрема й для Німеччини. Такими були результати опитування «Індекс довіри-2007», проведеного GfK у 18 країнах весною 2007 року.
 • Журналісти визначили найвпливовіших російських політиків в Україні Журналісти визначили найвпливовіших російських політиків в Україні
  26 липня  Російсько-Український Інформаційний Центр підбив підсумки опитування «10 найвизначніших російських політиків в Україні», що проводилось серед журналістів та політологів. За словами креативного директора Російсько-Українського інформаційного центру Олега  Покальчука, опитування було проведене з метою налагодження діалогу для нормалізації стосунків між громадянами України та Російської Федерації серед передплатників агентства УНІАН. У ньому взяла участь 1000 осіб, з них близько 70% - журналісти.