Дослідження ставок промоперсоналу: чи змінився ринок внаслідок пандемії?

21 апреля
Дослідження ставок промоперсоналу: чи змінився ринок внаслідок пандемії?
Цієї весни цінові дослідження маркетингової галузі цікаві, тому що відображають не лише природні коливання ринку, а й також вплив всесвітньої пандемії на оплату промоперсоналу. Зазвичай ми розглядаємо доволі традиційні фактори впливу, такі як політична нестабільність, коливання курсу валют, інфляція тощо – нормальна турбулентність, у якій Україна живе вже декілька років. До цих «звичних» причин у 2020-2021 додався світовий вірус.
Маркетингові послуги пізнали певних обмежень, як  і інші сервісні бізнеси. Отже, ефект доміно певною мірою відбився на останній ланці процесу: проекти призупинено, маркетингову активність знижено, як наслідок – динаміка змін на оплату промоперсоналу також «пригальмовано».

Традиційно дослідження проводиться, щоб забезпечити рівні умови для усіх гравців, запобігти демпінгу. Цього року звіт працює не лише на прозорість галузі, а також демонструє «здоров'я» сфери маркетингових послуг.
У 2017-2019 роках динаміка зростання ставок промоперсоналу була «чемпіонською» - від 27 до 68% в залежності від специфіки. Зараз загальна картина динаміки менш оптимістична, відсотки зросту такі як і 5-8 років назад. Але галузь маркетингових сервісів вже декілька разів відчувала злети та падіння, тож здатність відновлюватися та потенціал зростання у нас з вами завжди є.
Як завжди, дослідження було зроблено за чотирма блоками: польовий персонал, кадри з додатковими кваліфікаціями, мерчандайзери та супервайзери.

Блок 1: промоутери та консультанти

«Проміки», що працюють на вулиці, отримують погодинну ставку, враховуючи всі податки, від 86 грн. (регіони) до 99 грн. (Київ), зимою від 106 грн. до 120 грн. Ставки у 2021 зросли на 14-21%. На графіку – оплата з урахуванням податків (51.55 грн. на кожні 100 грн. виплати на руки).
Консультанти коштують дорожче, 103-118 грн. за годину з урахуванням усіх податків, для кадрів з додатковою кваліфікацією оплата 149-171 грн./год. (відповідно дані регіони - Київ). У цій категорії зростання оплати 2019-2021рр. склала 22-26%.
Хлопці та дівчата, що пропонують дегустації в рітейлі, оплачуються 102-117 грн. за годину з урахуванням усіх податків. Така ж робота в HoReCa коштує дорожче – 247-283 грн./год., динаміка 13-24%.
Коефіцієнт за роботу у вихідні складає 1,2 -2.

Блок 2: майже актори

Середня ланка промобізнесу – це майже актори: аніматори, моделі та таємні покупці. За додаткову кваліфікацію й оплата відповідна. На графіку – оплата з урахуванням податків (51.55 грн. на кожні 100 грн. виплати на руки).
Аніматор, що розважає публіку, отримує 430 грн. (регіони) – 499 грн. (Київ) за годину з урахуванням усіх податків. Моделі працюють за ставку 782 - 906 грн./год. Динаміка 2019-2021 – 8-16%.
Таємні покупці, що працюють за сценарієм та грають споживача, коштують 120-141 грн. за годину з урахуванням усіх податків. Динаміка у цій категорії 9-10%. Попит на цю категорію суттєво скоротився внаслідок обмеження персональних контактів під час локдаунів.
 
 
 
Блок 3: майже продавці
Мерчандайзери, які почуваються в магазині як «свої» та впливають на замовлення та викладку, отримають 109-124 грн. за годину роботи в супермаркеті з урахуванням усіх податків, регіони та Київ відповідно. Так само оплачується робота мерчандайзера в традиційному магазині з прилавком. Зріст за 2019-2021 на 11-16%.
Мерчандайзери, що перейшли на місячний графік роботи, отримують 13 176 – 15 966 грн. з урахуванням усіх податків, майже такі самі заробітні плати у традиційних магазинах. У цій категорії динаміка 2019-2021 – 18-25%.
У звіті досліджуємо нову категорію, це мерчандайзери, що отримують бонуси за досягнення певних результатів. Їхній місячний заробіток – 15 329 -19 276 грн. з урахуванням усіх податків. Динаміка росту на 19-25% за період 2019-2021. У попередньому звіті цю категорію не відображено. 
 
Блок 4: СУПЕР- вайзери
Це ті самі «супер люди», які перевіряють промо в магазинах, мають всюди бувати, все встигати та все долати. Якщо без авто та з мінімальним навантаженням (1-5 магазинів за робочий день), вони отримують 593 - 702 грн. з урахуванням усіх податків, в залежності від регіону;  ті, що пішки контролюють 10 та більше ТТ,  оплачуються з розрахунку 1035-1246 грн. за день.  Динаміка оплати у цій категорії 13-19%.
Та сама робота, але з автомобілем, коштує дорожче – 931-1094 грн. з урахуванням усіх податків, за 1-5 магазинів за день у різних регіонах, 1558-1826 грн. у день за контроль 10 ТТ, зріст 11-13% за підсумком 2021 року.
Супервайзинг HoReCa специфічний, тому й оплата – 1226-1393 грн. у день за 1-5 ТТ, за десять і більше точок – 1800-2096 грн. за день з урахуванням усіх податків. Зріст – 9-13% у 2021.
Ланка супервайзерів, які володіють технічними навичками, та обслуговують торговельне обладнання, завжди на автомобілях, отримують мінімум 1179-1455 грн. у день (залежно від регіону, з урахуванням усіх податків) за 1-5 ТТ, або 1793-2122 грн. за 10 і більше магазинів. Зріст оплати у цій категорії у 2021 році – 9-14%.
Повний звіт цінового дослідження ставок промоперсоналу доступний тільки учасникам асоціації МАМІ та їх клієнтам.
 
Висновки
Треба щиро зізнатися, що галузь постраждала від чергового форс-мажору, який вплинув на весь світ та всі бізнеси. Обмеження торгівлі, сфери розваг, персональної комунікації звело до мінімуму контакти промоперсоналу зі споживачами, які, власне, й є головною задачею промо. Безумовно, різке, непередбачуване зниження кількості проектів вплинуло на динаміку оплати.
Але, як ми вже помічали у попередні роки, завжди після сильного «стрес-фактору» наша яскрава, сильна, креативна галузь маркетингових комунікацій реагує спалахом активності. Таке собі відродження, коли бренди та покупці скучили за живим спілкуванням, коли marketing communication mix реформується у незвичайні формати, коли проекти стають ще яскравішими, ще більше «людяними» та ефективними.
А поки, чекаючи цього доброго часу, збираємо досвід, оптимізм, та нові креативні ідеї. Готуємось до чергового рестарту, - ми вже пережили їх достатньо й маємо досвід.


Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Зенит БК: Можно ли разбогатеть при помощи ставок на спорт? Зенит БК: Можно ли разбогатеть при помощи ставок на спорт?
  Ставки на спорт приносят хороший доход многим каперам, ведь если грамотно подойти к процессу заработка и подробно изучить все нюансы, то шансы на успех будут колоссальными, главное верить в свои силы и ни в коем случае не сворачивать с намеченного пути.
 • Molson Coors завдяки партнерству з корпорацією «Оболонь» виходить на український ринок з брендом Carling Molson Coors завдяки партнерству з корпорацією «Оболонь» виходить на український ринок з брендом Carling
  Київ, 25 травня 2011 р. - Molson Coors Brewing Company та корпорація «Оболонь» оголошують про комерційну співпрацю в Україні. Одним з перших результатів співпраці двох компаній стане вихід на український ринок пивного бренду Carling. Наприкінці цього місяця Carling в 0,5 л пляшках можна буде придбати в продовольчих магазинах, барах та супермаркетах по всій Україні.
 • Тенденції щоденних та щотижневих видань за новими даними компанії TNS в Україні (дослідження NRS Київ*) Тенденції щоденних та щотижневих видань за новими даними компанії TNS в Україні (дослідження NRS Київ*)
  У сегменті щоденних видань Києва відбулися наступні зміни: Перша трійка лідерів серед щоденних видань не змінилася (з 2007 року). До неї продовжують входити газети «Сегодня», «Факты» та «Газета по-киевски». Розрив в аудиторії одного номеру між виданнями «Факты» та «Газета по-киевски»  скоротився на 33%. В сегменті суспільно-політичних видань аудиторія одного номеру зросла у трьох видань: «Газети по-українськи» (плюс 17%),  «Сегодня» та «Газета по-киевски» (плюс 1%). Скоротилася аудиторія таких видань як «Блик» (мінус 10%), «Факты» (мінус 6%), «Комсомольская правда» (мінус 3%). Зросла аудиторія щоденних ділових видань. Так аудиторія одного номеру газети «Дело» зросла на 9%, «Коммерсанта» на 3% та «Экономических известий» на 2%.
 • Нові данні дослідження NRS компанії TNS Ukraine – тенденції щоденних та щотижневих видань. Нові данні дослідження NRS компанії TNS Ukraine – тенденції щоденних та щотижневих видань.
  24 квітня компанія TNS Ukraine розіслала результати весняного дослідження аудиторії газет (NRS), які розповсюджуються в Києві.
 • Загальні данні про ринок зовнішньої реклами України Загальні данні про ринок зовнішньої реклами України
  За результатами першої половини 2008 року, дані компанії UMM. Відповідно до прогнозів Всеукраїнської рекламної коаліції (ВРК) у 2008 році обсяг рекламно-комунікаційного ринку України складе близько 2,303 млрд. дол. Це на 25% більше ніж в 2007 році. В 2007 році ринок продемонстрував 34% росту, досягнувши 1,84 млрд. дол.
 • В Україні з'явилися дослідження eye tracking В Україні з'явилися дослідження eye tracking
  У вівторок вперше в Україні було представлено метод маркетингових досліджень eye tracking. Технологія дозволяє дослідити, які з елементів рекламних матеріалів привертають найбільшу увагу споживачів. Основною відмінністю eye tracking вважають те, що респонденти при дослідженні знаходяться у найприродніших умовах, а значить дають правдивіші відповіді та результати.
 • Ринок великої побутової техніки зростає, але за рахунок дорожчих моделей Ринок великої побутової техніки зростає, але за рахунок дорожчих моделей
  В першому півріччі 2007 року у 45 містах України з населенням понад 100 тис. мешканців було продано майже 1300 тис. одиниць великої побутової техніки на загальну суму 400 млн. доларів. Порівняно з першим півріччям 2006 року продажі великої побутової техніки зросли на 9,5% у фізичному вимірі та майже на 16% у вартісному. Збільшення продажів відбулося в усіх сегментах ринку великої побутової техніки. Єдине виключення становили пральні машини. Про це свідчать результати моніторингу продажу товарів тривалого вжитку, який здійснює компанія GfK Ukraine в рамках роздрібної панелі електротоварів у 45 містах України з населенням понад 100 тис. мешканців.
 • Ринок зовнішньої реклами в місті Києві Ринок зовнішньої реклами в місті Києві
  Круглий стіл у редакції газети “Хрещатик” 1 червня 2007 року Дмитро ДЖАНГІРОВ, в. о. головного редактора газети “Хрещатик”: Сьогодні ми вирішили поговорити на гостру тему — ринок зовнішньої реклами в місті, перш за все у зв’язку із останніми змінами в “правилах гри”. Наша увага до цього ринку пов’язана також з тим, що половину, за даними минулого року, 49 % — майже половину ринку зовнішньої реклами — було зосереджено в Києві; зростання за останній рік у країні — 30%. Тобто, здається, всім повинно вистачати місця на цьому ринку...  
 • Film.UA Distribution планує вийти на ринок Прибалтики та Казахстану Film.UA Distribution планує вийти на ринок Прибалтики та Казахстану
  Українська компанія Film.UA Distribution має намір найближчим часом вийти на ринок близького зарубіжжя. Про це після повернення з телеринку Moskow Teleshow 2007 повідомив директор компанії Ігор Сторчак. За його словами, головним завданням участі в московському телеринку було «представити якісний продукт українського виробництва, зав’язати надійні контакти на території СНД, розробити дві найперспективніші території – Прибалтику та Казахстан». Так, компанія представила новий каталог власного кінопродукту та продукту виробництва українських продакшн-компаній, а також пакет документальних проектів СТБ. До того ж, на телеринку компанія виділилася найбільшим стендом, який був розташований прямо в центрі павільйону, неподалік входу.
 • Дослідження PR-ринку України – UAPR пропонує обговорити «правила гри» Дослідження PR-ринку України – UAPR пропонує обговорити «правила гри»
  28 грудня 2006 року Українська Асоціація зі зв’язків з громадськістю (UAPR) проведе круглий стіл на тему «Кількісне та якісне вимірювання PR-ринку в Україні». Дослідження планується провести у січні 2007 року, а результати будуть оголошені в лютому. В ході круглого столу будуть вироблені критерії, підходи й напрямки дослідження PR- ринку України, які забезпечать адекватність отриманих результатів потребам та реаліям ринку.

Твои Объявления