Підсумки рейтингу «Золоте Зерно-2008»

18 февраля 2009 г.

Завершено дослідження в рамках рейтингу «Золоте Зерно-2008». Мета рейтингу – виявити загальні тенденції взаємостосунків PR-фахівців та журналістів, а також вивчити проблемне поле на перетині PR та ЗМІ.


У цьому році опитування проводилося серед двох груп - PR-спеціалісти та журналісти (у першій групі було опитано фахівців, що працюють як у PR-агенціях, так і в відділах крупних компаній). PR-фахівці оцінювали ЗМІ й журналістів, а представники ЗМІ, відповідно, оцінювали PR-агенції та PR-фахівців. Таким чином, у ході опитування отримано інформацію, значущу насамперед для якісного розвитку сфери зв’язків зі ЗМІ.

Якісно-кількісне дослідження було проведене незалежною компанією PRAVDA Research, а його результати були проконтрольовані Наглядовою радою.

Враховуючи широкий спектр названих респондентами об’єктів, а також згідно рекомендацій членів Наглядової ради, рейтинги PR-агенцій та ЗМІ було вирішено подати у вигляді груп (принцип формування кожної групи – близька чи однакова кількість згадувань). У межах груп об’єкти вказані в алфавітному порядку.

За підсумками рейтингу, в групу відомих PR-агенцій, на думку опитаних представників ЗМІ, увійшли:

Найбільш відома агенція - PRP Ukraine.
Група «А» (високий рівень відомості) - HOSHVA PR, Pleon Talan, PRT, Publicity Creating.
Група «В» (середній рівень відомості) – Imageland, PBN Company, Starget, TABASCO PR.
Група «С» (відносна відомість) – KEY Communications, Noblet Media, PR Service, SPN Ogilvy PR.

Усього в ході опитування респондентами була названа 51 компанія (PR-агенції і компанії, що надають PR-послуги), лідерами за рівнем відомості в цілому виявилися спеціалізовані PR-агенції.

У групу професійних PR-агенцій, на думку опитаних, увійшли:

Найбільш професійна агенція - PRP Ukraine.
Група «А» - HOSHVA PR, Noblet Media, Pleon Talan.
Група «В» - CLEVER group, PBN Company, Publicity Creating, Starget PR Agency, TABASCO PR.
Група «С» - Imageland, KEY Communications, Mainstream Communications, Nords PR, PR Service, PRT.

Усього в ході опитування в якості професійних було названо 34 PR-агенції, з них 19 – одиничні згадування.

Групу авторитетних PR-фахівців, на думку опитаних респондентів, очолили: Ключковська Ярина (Nords PR/Microsoft Україна) і Гошва Оксана (HOSHVA PR).
Також більше одного разу були названі персоналії: Кисилевський Дмитро (Noblet Media), Плис Руслана (Publicity Creating), Сатовська Арина (PRP Ukraine), Стародубська Марина (Михайлов і Партнери), Усов Антон (ЕБРР).

Усього представниками ЗМІ було названо 50 PR-спеціалістів, котрі є, на їхню думку, висококласними й авторитетними. Із них 43 персоналії були згадані по одному разу.

На думку опитаних PR-фахівців, до групи ЗМІ, журналісти яких працюють з PR-спеціалістами агенцій і компаній найбільш професійно, увійшли:

Найбільш професійні – «Инвестгазета» і «Компаньон».
Група «А» - «Бизнес», «Дело», «Деловая Столица», «Экономические известия».
Група «В» - «КоммерсантЪ», «Компьютерное обозрение», «Контракти».
Група «С» - «IT-business week», «Marketing Media Review», «День», «Интерфакс Украина», «Кореспондент», «Українські Новини».

Загалом респондентами було названо 53 ЗМІ, з них 38 були згадані лише один раз.

ЗМІ, журналісти яких працюють з PR-спеціалістами найбільш коректно/етично, на думку респондентів, це:

Найбільш коректне/етичне – «Бизнес».
Група «А» - «Инвестгазета», «Компаньон».
Група «В» - «Marketing Media Review», «Дело», «Деловая Столица», «Экономические известия».
Група «С» - «IT-business week», «День», «Інтерфакс Україна», «КоммерсантЪ», «Компьютерное обозрение», «Контракти», «ЛігаБізнесІнформ».

Усього респонденти назвали 44 ЗМІ в якості коректних/етичних при роботі з PR-спеціалістами, з них 30 – одиничне згадування.

В основному, до групи провідних ЗМІ увійшли ділові видання, але також у групі є кілька інформагенцій, громадсько-політичні і спеціалізовані видання.

Групу авторитетних професійних журналістів, на думку опитаних PR-спеціалістів, очолює: Куряча Олена («Бизнес»).
Більше ніж один раз згадані також співробітники ЗМІ: Моїсеєв Валерій («Компаньон»), Лігачова Наталія («Телекритика»), Рубіс Ірина («Инвестгазета»).
У цілому PR-спеціалістами було названо більше 60 представників ЗМІ, які є, на їхню думку, висококласними й авторитетними. З них абсолютна більшість персоналій були згадані один раз.

Підбиваючи підсумки рейтингу, організатори проекту зазначили, що кожен рейтинг є певною мірою суб’єктивним. Водночас, оцінюючи гравців ринку за різними параметрами (від репутаційного до фінансового), рейтинги сприяють розвиткові ринку, консолідації та самоідентифікації операторів. У зв’язку з цим рейтинг «Золоте Зерно», котрий відбувся уже вдруге, виконує важливу функцію інструменту розвитку українського ринку зв’язків з громадськістю, сприяє підвищенню рівня професіоналізму і якості обслуговування. Це є особливо важливим в умовах кризи, коли PR-галузь в Україні проходить непрості випробування.

Організатори висловлюють подяку усім партнерам рейтингу і планують продовжити його проведення і надалі, розвиваючи проект і адаптуючи його до нових реалій ринку PR в Україні.Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи