ТЕЛЕЖУРНАЛІСТИ РОЗПОЧАЛИ КАМПАНІЮ «НЕ ПРОДАЄМОСЯ!»

6 ноября 2007 г.


43 ведучих, редакторів та кореспондентів телеканалів «1+1», Інтер, СТБ, 5 каналу, Першого національного, «Тонісу» і Сiti публічно зобов’язалися не подавати до ефіру замовні матеріали. Вони оголосили про це у Києві, розпочавши кампанію «Не продаємося!». Ініціатива має ціллю зупинити поширення «заказух», яке тележурналісти оцінюють як загрозливе.«Телебачення знову перетворюється на криве дзеркало. Оплачені сюжети в новинах, гості, які купують місця в ефірі, і повністю замовні телепрограми перестали бути поодинокими прикрими випадками. Вони стають масовим явищем, добре налагодженою індустрією, що витісняє справжні новини, аналіз і дискусії», - йдеться в заяві тележурналістів.

«Фактично, як і в часи цензури 2002-2004 років, телебачення спотворює уявлення суспільства про те, що відбувається. Як і тоді, ми не готові з цим миритися, і виступаємо за встановлення в усіх медіа таких стандартів:

1. Право вибору тем і гостей має належати виключно ведучим, редакторам та журналістам, які створюють відповідні телепрограми.
2. У цьому виборі і при підготовці телепрограм вони повинні неухильно дотримуватися професійних принципів значущості, актуальності для суспільства і представлення йому усіх важливих точок зору.
3. «На кожному телеканалі повинна реально діяти авторитетна редакційна рада.», - йдеться в заяві.

«Не продаємося!» започатковує щоденний моніторинг новин загальнонаціональних каналів. Його метою є виявлення замовних матеріалів та оприлюднення інформації про замовників і виконавців.

За результатами моніторингу щомісяця буде присуджуватися анти-премія у розмірі 30 гривень.

Приєднатися до ініціативи, так само як і подивитися прізвища тих, хто це вже зробив, можна на сайті «Телекритика» (www.telekritika.ua).


Журналістська ініціатива «Не продаємося!».Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Jobian і PointeR Agency розпочали співпрацю Jobian і PointeR Agency розпочали співпрацю
  Компанія PointeR Agency стала комунікаційним партнером Jobian. В рамках співпраці агентство розроблятиме та реалізовуватиме комунікаційну стратегію бренду, а також відповідатиме за роботу зовнішнього прес-офісу компанії.
 • Прес-секретар спікера Верховної Ради України забороняє рекламну кампанію тижневика «КОМЕНТАРІ:» Прес-секретар спікера Верховної Ради України забороняє рекламну кампанію тижневика «КОМЕНТАРІ:»
  КИЇВ, 23 березня 2011 року. У рекламній кампанії мультимедійного бренда «КОМЕНТАРІ:» (газета + інтернет-портал + додатки для мобільних пристроїв) використовується обкладинка газети «КОМЕНТАРІ:» № 3 (248) від 21.01.2011 р. із зображенням спікера Верховної Ради України Володимира Литвина. Реклама була розміщена в ефірі національних телеканалів та на носіях зовнішньої реклами.
 • «Молоді Регіони» розпочали демонтаж незаконно встановлених МАФів «Молоді Регіони» розпочали демонтаж незаконно встановлених МАФів
  22 березня біля виходу зі станції метро «Площа Льва Толстого» було демонтовано перший МАФ у рамках соціального проекту ВМГО «Молоді Регіони» «Зробимо Київ чистим».
 • Телеканал новин «24» розпочав весняну промо-кампанію Телеканал новин «24» розпочав весняну промо-кампанію
  Стартувала весняна промо-кампанія телеканалу новин «24». Слоган кампанії – «СВІТ ЯКИМ ВІН Є». Мета – підкреслити одну з важливих цінностей бренду – об’єктивність.  Кампанія триватиме два місяці і завершиться в середині травня.
 • «Газета по-киевски» та «Газета нашего района» розпочали весняну рекламну кампанію «Газета по-киевски» та «Газета нашего района» розпочали весняну рекламну кампанію
  5 березня в Києві стартувала рекламна кампанія «Газеты по-киевски» та «Газеты нашего района». Медіа-мікс весняної хвилі охопив два телевізійні канали, п’ять радіостанцій, точки продажу – 340 кіосків Союздруку.
 • «Газета по-киевски» та «Газета нашего района» розпочали весняну рекламну кампанію «Газета по-киевски» та «Газета нашего района» розпочали весняну рекламну кампанію
  5 березня в Києві стартувала рекламна кампанія «Газеты по-киевски» та «Газеты нашего района». Медіа-мікс весняної хвилі охопив два телевізійні канали, п’ять радіостанцій, точки продажу – 340 кіосків Союздруку.
 • Від General Motors вимагають провести рекламну кампанію Від General Motors вимагають провести рекламну кампанію
  Поки новинні медіа повідомляють про можливе банкрутство американського автовиробника General Motors, сама компанія зберігає повіну тишу. Як повідомляє Ad Age , це змусило дилерів, які співпрацюють із GM, вимагати від компанії провести національну рекламну кампанію, яка нейтралізувала б негативне пабліситі у медіа.
 • Погляд громадських спостерігачів на вступну кампанію 2008 року Погляд громадських спостерігачів на вступну кампанію 2008 року
  10 грудня 2008 року в приміщенні Українського національного інформаційного агентства (адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16) з 10.00 до 11.00 відбудеться прес-конференція, на якій обговорюватимуться результати громадського моніторингу вступної кампанії 2008 року.
 • Укрсоцбанк розпочинає всеукраїнську рекламну кампанію з кредитування житла Укрсоцбанк розпочинає всеукраїнську рекламну кампанію з кредитування житла
  2 квітня розпочинається рекламна кампанія «Тобі потрібно лише 5%», яку було розроблено з метою маркетингової підтримки акції «5 на 25». Акція «5 на 25», яка триватиме з 12 березня до 12 серпня 2007 року, передбачає можливість купівлі в кредит житла на вторинному ринку зі зниженим авансом у розмірі 5% на строк до 25 років. Концепцію ідеї «Тобі потрібно лише 5%» було розроблено Управлінням маркетингу та реклами АКБ «Укрсоцбанк». На погляд фахівців управління, ця ідея перетинається з раніше представленою Банком на ринку ідеєю «Будь-які гроші».