Саморегулювання вітчизняних електронних медіа як альтернатива державного регулювання в українському сегменті Інтернет

20 июля 2011 г.
Саморегулювання на сьогодні представляє собою одну із найбільш прогресивних загальносвітових тенденцій. Розвинуті демократичні країни в усьому світі давно оцінили переваги саморегулювання, яке передбачає встановлення чітких правила гри для всіх учасників ринку, включаючи санкції за порушення цих правил, та механізми розв’язання конфліктів між учасниками ринку.

Поява Інтернету як особливого середовища та бурний розвиток цієї сфери викликав бажання органів державної влади здійснювати правове регулювання. Проте вдалих прикладів такого регулювання не існує в жодній країні. «Періодично органи державної влади намагаються на державному рівні регулювати контент в українському сегменті Інтернет. Ми вважаємо, що участь держави у процесі переходу до інформаційного суспільства має бути чітко обмежена – політичні, економічні, правові механізми повинні використовуватись державою лише для регламентації правил гри учасників процесу. Розвиток громадського регулювання - це реальний крок до розвитку в Україні громадянського суспільства», - відзначила у своєму виступі Тетяна ПОПОВА, голова Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ).
З метою консолідації медіа-інтернет-спільноти, в рамках Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова був ініційований процес об’єднання громадський організацій, професійних асоціацій та інститутів. «Саморегулювання електронних медіа - ідея, яка прийшла від представників безпосередньо електронних медіа й підтримана іншими учасниками ринку, громадськими організаціями, професійними асоціаціями та інститутами. Для реалізації цього проекту було створено незалежний саморегулюючий орган – Інформаційну ініціативу, учасники якого підписали Меморандум про взаєморозуміння», - відмітила Еліна ШНУРКО-ТАБАКОВА, Голова Комітету ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова.
Беручи до уваги європейські стандарти саморегулювання суспільних відносин, представники Інформаційної ініціативи ініціювали створення добровільного об’єднання професійних електронних медіа - Спільноти професійних електронних медіа. Метою його створення є запровадження професійних стандартів журналістики в електронних медіа в українському сегменті Інтернет та забезпечення їх виконання разом із дотриманням принципів редакційної політики, зокрема шляхом залучення незалежного саморегулюючого органу – Інформаційної ініціативи для розгляду скарг на контент.
«Приєднання до Спільноти професійних електронних медіа відбувається на добровільних засадах шляхом заповнення заяви, яка розміщена на веб-сайті Інституту Масової Інформації. При цьому електронне медіа у заяві має вказати достовірну інформацію щодо власника доменного імені, яке використовується веб-сайтом електронного медіа, та телефон для зворотного зв’язку. Крім того, він бере на себе обов’язок відповідати стандартам професійного електронного медіа (див. Регламент спільноти професійних електронних медіа), а також розробити, затвердити й розмістити на власному веб-сайті свої Правила редакційної політики та Правила поведінки користувачів», - розповіла Вікторія СЮМАР, Виконавчий директор Інституту масової інформації.
«Номінально норми законодавства поширюються і на Інтернет, але держава не може забезпечити ефективного регулювання правовідносин в Мережі, оскільки інформація в ній може дуже швидко поширюватися, вона легко може бути змінена або знищена, а користувачі мережі часто є анонімними. Тому запровадження саморегулювання щодо якості контенту в мережі має стати альтернативою державному регулюванню», - вважає Роман ГОЛОВЕНКО, медіа-юрист.


Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • «Я розмовляю по українському» - нестандартное промо отечественных смартфонов Impression Electronics «Я розмовляю по українському» - нестандартное промо отечественных смартфонов Impression Electronics
  Пассажиры киевского метро на этой неделе обратили внимание на яркие плакаты с бросающейся в глаза ошибкой в слогане.
 • "Я розмовляю по українському" - нестандартное промо отечественных смартфонов Impression Electronics "Я розмовляю по українському" - нестандартное промо отечественных смартфонов Impression Electronics

  Пассажиры киевского метро на этой неделе обратили внимание на яркие плакаты с бросающейся в глаза ошибкой в слогане.

 • В Україні з'явиться Асоціація Інтернет-медіа В Україні з'явиться Асоціація Інтернет-медіа
  Служба безпеки України протягом останніх кількох місяців посилила тиск на Інтернет-видання. Про це на прес-конференції в УНІАН 17 березня заявив головний редактор Інтернет-газети Fraza.ua Олександр ІВАНОВ. Учасники прес-конференції заявили про створення першої в Україні організації, яка буде захищати права працівників вітчизняних Інтернет-видань – Асоціації Інтернет-медіа.
 • «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов
  Продакшн-компанія «Студії “1+1”», створена на базі підприємства «Інтер-Медіа», відтепер називається «1+1 Медіа». Про це «Телекритику» повідомила прес-служба «1+1».
 • Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії» Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії»
  Відсьогодні в «Мистецькому Арсеналі» та галереї «KievFineArt» проходитиме виставка «Мода і стиль»  - частина проекту «Керуй мрією» Московського Міжнародного фестивалю «Мода і стиль в фотографії», що існує з 1999 року та проводиться музеєм «Московський Дім Фотографії» вже вп’яте. В Києві така презентація відбудеться вперше!: Класикі світової та вітчизняної фотографії, зірки сучасної fashion-фотографії, а також проекти глянцевих журналів як невід’ємного феномену модного світу складають традиційну структуру фестивалю.
 • Перша всеукраїнська науково-практична конференція «Регулювання ринку зовнішньої реклами в Україні» Перша всеукраїнська науково-практична конференція «Регулювання ринку зовнішньої реклами в Україні»
  Головне управління з питань реклами КМДА та КП «Київреклама», виступили співорганізаторами та безпосередніми учасниками Першої всеукраїнської науково-практичної конференції  «Регулювання ринку зовнішньої реклами в Україні», що проходила 6-7 вересня готельному комплексі «Мир». До участі у конференції були залучені представники Національної координаційної ради з питань захисту прав споживачів при КМУ, Комісії з питань зовнішньої реклами Української спілки промисловців та підприємців, Спілки підприємств зовнішньої реклами, керівники робочих органів з питань регулювання рекламного ринку міст України, головні художники та архітектори міст України, представники операторів ринку зовнішньої реклами та компаній, що займаються розробкою та виготовленням рекламоносіїв.
 • Нацрада відклала вирішення питання щодо надання ліцензії Українському бізнес-каналу та каналу Спорт3 Нацрада відклала вирішення питання щодо надання ліцензії Українському бізнес-каналу та каналу Спорт3
  Нацрада з питань телебачення та радіомовлення відклала рішення щодо видачі ліцензій на супутникове мовлення двом нішевим телеканалам – спортивному «Спорт 3» (ТОВ «Поверхность ТВ») та діловому «Український бізнес-канал» (ТОВ «Телеканал 100»). «Спорт 3» заплановано як спортивний телеканал мовлення. Він буде цілодобовим, 18 годин у сітці мовлення займатимуть вітчизняні програми, 6 годин - зарубіжні.
 • Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх
  Створення нового централізованого медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх», — так заступник голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко прокоментував проект рішення столичної влади, відповідно до якого пропонується реорганізувати шляхом злиття комунальні підприємства «Хрещатик», «Вечірній Київ», «Редакція газети «Українська столиця», «ТРК «Київ», «Радіо «Голос Києва» у закрите акціонерне товариство «Київський Медіа Холдинг» із закріпленням у комунальній власності 51% акцій цього товариства. Про це повідомляє прес-служба віце-спікера.
 • КМДА вимагає відставки Віталія Апостолова через його позицію щодо регулювання ринку зовнішньої рекла КМДА вимагає відставки Віталія Апостолова через його позицію щодо регулювання ринку зовнішньої рекла
  Вчора, 16 травня заступник голови КМДА Лариса Денисюк звернулася до міністра економіки Анатолія Кінаха з вимогою відправити у відставку голову Держкомітету з регуляторної політики та підприємництва у Києві Віталія Апостолова. Київська влада вважає, що Апостолов гальмує реформи в сфері зовнішньої реклами, пише газета «Хрещатик». На думку пані Денисюк, через відсутність підпису пана Апостолова досі неможливо затвердити Порядок розміщення зовнішньої реклами у Києві.
 • “Пі Ар Пі Україна” встановлює стандарти на українському ринку PR “Пі Ар Пі Україна” встановлює стандарти на українському ринку PR
  4 жовтня 2006 р., м. Київ – PR-агенція “Пі Ар Пі Україна” отримала два перші місця та одне друге в двох номінаціях першого національного конкурсу PR-проектів PRAVDA AWARDS. Призерами першого національного конкурсу PR-проектів PRAVDA AWARDS стали два проекти агенції “Пі Ар Пі Україна”: “Goodyear: безпека на дорогах”, який завоював І місце в номінації за “Найкреативніший PR-проект” та ІІ-е в номінації “Найефективніший PR-проект”, та проект “Безпека дітей в мережі Інтернет” для компанії Microsoft, який отримав першість у номінації за “Найефективніший PR-проект”.