Холдинг «Еволюшен Медіа» захистив свої права у суді

20 мая 2011 г.
Київ, 20 травня 2011 року. 17 травня 2011 року було оголошено рішення у справі за позовом російської фотохудожниці К. Рождественської до видавничого холдингу «Еволюшен Медіа», яким у задоволенні позовних вимог позивачки відмовлено в повному обсязі.

Конфлікт між холдингом та фотохудожницею виник нібито через порушення фотоінформаційним агентством «Фотолента/PHL» (входить до холдингу «Еволюшен Медіа») авторських прав на фотороботи К. Рождественської.Суть конфлікту полягає в наступному: 7 грудня 2007 року в «Українському домі» з метою рекламування наступної виставки «Знаменитості у фотопроектах» відбулася її презентація для представників засобів масової інформації, для участі в якій було акредитовано також кореспондента ФА «Фотолента/PHL», знімки якого були в подальшому розміщені на веб-сайті «Фотолента» в розділі «Фотоновини» (http://phl.ua/_site/src/session_detail.aspx?_id=19626&_int_segment=#). Запрошеним було дозволено вільно фіксувати перебіг презентаційного заходу – без будь-яких обмежень щодо ракурсів зйомки, її кількісних і якісних характеристик. Сама позивачка охоче позувала перед камерами в інтер'єрі майбутньої виставки.На початку 2008 року до Шевченківського районного суду м. Києва від імені К. Рождественської було подано позов, обґрунтований буцімто незаконним, із зниженням якості зображення, відтворенням робіт позивачки – з вимогою компенсувати їй матеріальну і моральну шкоду.Законодавством України передбачена можливість вільно відтворювати твори авторів з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне сповіщення або інше публічне повідомлення творів, побачених або почутих під час перебігу таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою (пункт 4 частини 1 статті 21 Закону України «Про авторське право і суміжні права»). Відповідно до цього утвердилася практика, яка, до речі, визнана в цілому світі, що, якщо автор не бажає відтворення своїх творів, він має в доступній формі оголосити про це.Ні К. Рождественська, ні організатори її виставки жодних заборон і обмежень не висували. Натомість їх претензії матеріалізувалися вже після презентації виставки та поширення репортажів про неї. Подачею позову сторона позивачки поставила під загрозу усталене розуміння правової норми і саму наявність практики ініціювання автором заборон щодо зйомки, які дозволяли до сьогодні фоторепортерам якісно робити свою роботу, уникаючи звинувачень в порушенні авторських прав.Справа розглядалася Шевченківським районним судом м. Києва вдруге: після перемог в першій і апеляційній інстанціях в 2008 році судове рішення було скасоване Верховним Судом України з суто формальних підстав. Але суд вкотре підтвердив правову підставність позиції видавничого холдингу «Еволюшен Медіа»: не можна запрошувати пресу, сподіваючись на піар, а отримавши його, намагатися через суд вимагати ще й матеріальних вигод для себе.
 
 
Холдинг «Еволюшен Медіа» – незалежний медіа-холдинг, який активно працює на українському медіа-ринку з 2003 року. До «Еволюшен Медіа» входять суспільно-політичний тижневик «Коментарі:» (наклад 60 тис. примірників), журнал про життя в Україні Weekly.UA (наклад – 48 тис. примірників), англомовна газета Kyiv Weekly (наклад – 48 тис. примірників), мультимедійний інтернет-портал сomments.ua та фотоінформаційне агентство PHL.Філософія діяльності холдингу «Еволюшен Медіа» – медіа як бізнес.Генеральний директор холдингу «Еволюшен Медіа» – Юлія Літвінова.


Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Алкогольный холдинг Рустама Тарико получил права на "Зубровку" Алкогольный холдинг Рустама Тарико получил права на "Зубровку"

  Холдинг Roust предложил "Союзплодоимпорту" лучшие условия, чем прежний лицензиат

 • В холдингу «Еволюшен Медіа» навчають продавати рекламу в Інтернеті В холдингу «Еволюшен Медіа» навчають продавати рекламу в Інтернеті
  Київ, 20 січня 2011 року. Холдинг «Еволюшен Медіа» спільно з агентством інтернет-реклами NetWalker розпочинає серію семінарів, присвячених питанням реклами у всесвітній мережі Інтернет.
 • Український медіа холдинг придбає портал i.ua Український медіа холдинг придбає портал i.ua
  Український медіа холдинг (УМХ) планує придбання інтернет-порталу i.ua – третього за відвідуваністю порталу в українському сегменті інтернету. Про це йдеться в аналітичному звіті компанії Concorde.
 • Український Медіа Холдинг збільшить частку в i.ua до 25% Український Медіа Холдинг збільшить частку в i.ua до 25%
  Український Медіа Холдинг (УМХ) планує придбання інтернет-порталу i.ua – третього за відвідуваністю порталу в українському сегменті інтернету. Про це йдеться в аналітичному звіті компанії Concorde.
 • «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов
  Продакшн-компанія «Студії “1+1”», створена на базі підприємства «Інтер-Медіа», відтепер називається «1+1 Медіа». Про це «Телекритику» повідомила прес-служба «1+1».
 • Київський медіа холдинг підтримує славетних українців Київський медіа холдинг підтримує славетних українців
  Київський медіа холдинг виступив генеральним медіа-партнером загальнонаціональної програми «Людина року-2007». Такій видатній події, як вшанування найзначніших персон в житті України, що визначаються за участі понад 700 незалежних експертів, провідні столичні ЗМІ приділяють особливу увагу. За роки свого існування премія «Людина року» стала престижним і впливовим лідером думок в українському суспільств, унікальною подією такого кшталту.
 • Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії» Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії»
  Відсьогодні в «Мистецькому Арсеналі» та галереї «KievFineArt» проходитиме виставка «Мода і стиль»  - частина проекту «Керуй мрією» Московського Міжнародного фестивалю «Мода і стиль в фотографії», що існує з 1999 року та проводиться музеєм «Московський Дім Фотографії» вже вп’яте. В Києві така презентація відбудеться вперше!: Класикі світової та вітчизняної фотографії, зірки сучасної fashion-фотографії, а також проекти глянцевих журналів як невід’ємного феномену модного світу складають традиційну структуру фестивалю.
 • Холдинг «Главред-медіа» злився з інформагентством УНІАН та «Газетой по-киевски» Холдинг «Главред-медіа» злився з інформагентством УНІАН та «Газетой по-киевски»
  3 серпня було підписано угоду про злиття холдингу «Главред-медіа», «Газеты по-киевски» та УНІАН в єдиний холдинг. Про це повідомили на прес-конференції, що пройшла 6 серпня в інформаційному агентстві УНІАН: президент УНІАН Ірина Геращенко, президент холдингу «Главред-медіа» Віктор Шлінчак, генеральний директор УНІАН Олег Наливайко та заступник голови правління «Газеты по-киевски» Сергій Сай-Боднар.
 • Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх
  Створення нового централізованого медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх», — так заступник голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко прокоментував проект рішення столичної влади, відповідно до якого пропонується реорганізувати шляхом злиття комунальні підприємства «Хрещатик», «Вечірній Київ», «Редакція газети «Українська столиця», «ТРК «Київ», «Радіо «Голос Києва» у закрите акціонерне товариство «Київський Медіа Холдинг» із закріпленням у комунальній власності 51% акцій цього товариства. Про це повідомляє прес-служба віце-спікера.
 • Iнформацiя Інституту Медіа Права Iнформацiя Інституту Медіа Права
  6 лютого, Інститут Медіа Права організував експертне обговорення проекту Типового редакційного статуту, розробленого Інститутом спільно з Адвокатською компанією «Наталія Субота і партнери». Відповідно до вимог нового Закону України «Про телебачення і радіомовлення», прийнятого на початку минулого року, кожна телерадіорганізація має до 1 березня 2007 року затвердити власний редакційний статут, а його копію передати Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.
Твои Объявления