Створена робоча група для доопрацювання законопроекту про заборону реклами тютюну

17 февраля 2011 г.
16 лютого 2011 року на засіданні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації було прийнято рішення про створення робочої групи для доопрацювання законопроекту №5164, яким передбачається заборона реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів.

Як повідомив цього тижня Андрій Шевченко, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, до Комітету вже було подано 60 поправок до законопроекту №5164.
Крім того, різні точки зору, які були висловлені в ході обговорення законопроекту під час круглого столу на тему «Повна заборона реклами тютюну в Україні. Громадське здоров'я проти інтересів тютюнового бізнесу?», що був проведений 14 лютого за ініціативою «Телекритики», стали ще одним з аргументів для конструктивної роботи над документом.
Олексій Погорелов, генеральний директор УАВПП: «У поточній редакції законопроект забороняє будь-які комунікації на тему тютюну, що фактично може стати цензурою ЗМІ. Наразі акцент стоїть на тотальних заборонах, між тим дійсно ефективним способом досягнення мети є комплексна та послідовна пропаганда здорового способу життя на державному рівні».
 
Довідково.
Нагадаємо, що головні заборони законопроекту №5164, це повна заборона «реклами й стимулювання продажу тютюну», «заборона для виробників тютюнових виробів або пов’язаних з ними організацій надавати будь-яку допомогу тим, хто її потребує, у тому числі спонсорство». Фактично, законопроект забороняє журналістам писати про тютюнові компанії та бренди. А самим компаніям-виробникам – доносити інформацію до споживачів, допомагати державі вирішувати гострі соціальні проблеми, робити внесок у розвиток суспільства.
УАВПП неодноразово направляла протести та пропозиції із доопрацювання законопроекту №5164 і послідовно докладає зусиль до того, щоб він став ефективним з точки зору впливу на зменшення саме тютюнопаління.


Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Міжнародна комунікаційна група McCann Worldgroup анонсує зміну партнера мережі в Україні. Міжнародна комунікаційна група McCann Worldgroup анонсує зміну партнера мережі в Україні.
  McCann Worldgroup повідомляє, що новим партнером мережі в Україні та власником її українського представництва – McCann Kyiv (раніше THINKMcCANN) – стала Олена Кустова.
 • Створюється робоча група для опрацювання законопроекту про заборону реклами тютюну Створюється робоча група для опрацювання законопроекту про заборону реклами тютюну
   14 лютого 2011 року Андрій Шевченко, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, оголосив, що в Комітеті зареєстровано 60 поправок до законопроекту №5164, і на черговому засіданні Комітету, у середу, 16 лютого, він запропонує оформити робочу групу, яка буде опрацьовувати законопроект до другого читання.
 • Роз’яснення юридичного медіа комітету УАВПП щодо можливостей розміщення реклами тютюну та алкоголю.. Роз’яснення юридичного медіа комітету УАВПП щодо можливостей розміщення реклами тютюну та алкоголю..
  Роз’яснення юридичного медіа комітету УАВПП щодо можливостей розміщення реклами тютюну та алкоголю у друкованих ЗМІ після 01.01.2010, тобто після набуття чинності змін до Закону України «Про рекламу».  З 01.01.2010 року згідно з ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реклами» від 18.03.2008 року №145-VI набули чинності зміни до ЗУ «Про рекламу» щодо обмеження реклами алкоголю та тютюну у друкованих ЗМІ.
 • Комітет зі свободи слова та інф-ції дав негативний висновок по законопроекту щодо соціальної реклами Комітет зі свободи слова та інф-ції дав негативний висновок по законопроекту щодо соціальної реклами
  Комітет зі свободи слова та інформації розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України “Про рекламу” (щодо соціальної реклами, реєстр. № 1044, внесений народним депутатом України В.Писаренком). Комітет ухвалив повернути проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” (щодо соціальної реклами) суб‘єкту права законодавчої ініціативи. Рішення прийнято одноголосно. Про це «МедіаБІзнесу» повідомили в прес-центрі  Незалежної Асоціації Телерадіомовників.
 • Заява Спілки підприємств зовнішньої реклами щодо законопроекту Президента України Заява Спілки підприємств зовнішньої реклами щодо законопроекту Президента України
  Спілка підприємств зовнішньої реклами звертає увагу учасників ринку на значні порушення процедури обговорення поданого Президентом України проекту закону щодо регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.  Прийняття цього документу не тільки завдасть значних збитків галузі та спричинить банкрутство багатьох компаній, але й призведе до повної заборони частини популярних нині типів рекламоносіїв.
 • ГУ з питань реклами наполягає на передачі йому повноважень щодо розміщення реклами на транспорті ГУ з питань реклами наполягає на передачі йому повноважень щодо розміщення реклами на транспорті
  Відповідно до пункту 4.1. Положення про головне управління з питань реклами, що було прийняте рішенням Київської міської ради від 28.09.2006  №7/4, основним завданням новоствореного управління є регулювання діяльності у сфері розміщення зовнішньої реклами та реклами на транспорті комунальної власності міста Києва. В пункті 6.12. цього  Положення закріплено за Головним управлінням з питань реклами право на укладання з рекламорозповсюджувачами договорів на розміщення,  розповсюдження та демонтаж реклами на транспорті комунальної власності міста Києва.
 • Позиція Асоціації зовнішньої реклами України стосовно ситуації в галузі зовнішньої реклами Києва Позиція Асоціації зовнішньої реклами України стосовно ситуації в галузі зовнішньої реклами Києва
  «…Вважаємо, що на сьогодні першочергове завдання — не публічні виступи, а внесення у письмовому вигляді продуктивних пропозицій та аргументованих зауважень з метою вдосконалення та термінового прийняття нового Порядку розміщення рекламних засобів у м. Києві, узгодженого з вимогами чинного законодавства…» — саме під таким приводом чиновники КМДА свого часу відмовились від участі у круглому столі, організованому Асоціацією зовнішньої реклами, та присвяченого аналізу рекламного ринку Києва.
 • Зареєстрований ще один законопроект про обмеження реклами алкоголю і тютюну Зареєстрований ще один законопроект про обмеження реклами алкоголю і тютюну
  13 лютого в Верховній Раді був зареєстрований проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо переривання трансляції кіно- і телефільмів рекламою та заборони рекламування тютюнових виробів та алкогольних напоїв). Автор законопроекту – народний депутат, член фракції блоку «Наша Україна» і член Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Микола Кульчинський. Пан Кульчинський пропонує заборонити переривати рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) кіно- і телефільми тривалістю до 70 хвилин (зараз – до 42 хвилин).
 • Створена Робоча група з підготовки Звіту Нац. ради з питань телебачення і радіомовлення Створена Робоча група з підготовки Звіту Нац. ради з питань телебачення і радіомовлення
  6 грудня 2006 року Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення № 1050 (Протокол № 47) «Про створення Робочої групи з підготовки Звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2006 рік».
 • Рівне може стати «вільною зоною» від зовнішньої реклами алкоголю та тютюну Рівне може стати «вільною зоною» від зовнішньої реклами алкоголю та тютюну
  Майже одноголосно депутати Рівнеради проголосували за прийняття рішення «Про заборону зовнішньої реклами алкоголю та тютюну». Про це ЗІКу повідомили 24 листопада в РПГМ «Опора». Активісти «Опори» сподіваються, що це рішення буде виконане. Контролюватиме його виконання громадська організація.