Координатор проектів ОБСЄ в Україні сприяє розвитку екологічної освіти в Україні

24 июля 2009 г.

Київ, 23 липня 2009 року – Екологічна освіта буде включена до освітньої програми середньої школи за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Так звана концепція Зеленого пакету, що впроваджуватиметься у співпраці з Міністерством освіти і науки України була представлена представникам засобів масової інформації, освітянам та неурядовим громадським організаціям під час круглого столу в Києві під егідою ОБСЄ.

Освітня концепція Зеленого пакету висвітлює 22 теми присвячених захисту навколишнього середовища та сталого розвитку. З моменту розробки (у 2001 році), концепція була втілена в 9 країнах регіону ОБСЄ, включаючи Азербайджан, Казахстан та Киргизію, в яких ОБСЄ здійснювала фінансову підтримку проекту.

«Ми маємо намір надати допомогу Міністерству освіти і науки України у впровадженні принципів екологічної освіти в середній школі з метою підвищення рівня обізнаності юних громадян України в питаннях захисту навколишнього середовища та сталого розвитку», - зазначив пан Любомир Копай, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

Мультимедійні навчальні матеріали «Зелений пакет» розроблені Регіональним екологічним центром Центральної та Східної Європи (РЕЦ), який знаходиться в Угорщині. Клімент Міндйов, директор освітніх та тренувальних програм Центру відзначив, що навчальний посібник висвітлює існуючі загрози навколишньому середовищу в доступній формі, ілюструючи яким саме чином сучасна цивілізація може їх подолати. «Цей інноваційний освітній продукт з екологічної тематики не лише пробудить цікавість школярів до питань сталої екології, але і виховуватиме в них активну позицію щодо охорони навколишнього середовища,» - сказав він.

Після презентація відбулася жвава дискусія щодо можливостей навчального продукту, та специфіки його адаптація в умовах України.
Наталія Володимирівна Бескова (Міносвіти) відзначила міждисциплінарний підхід «Зеленого пакету», можливість його використання як ресурсу більшістю «предметників» в системі шкільної освіти.

Олена Пащенко (Національний екологічний центр України) зазначила при адаптації продукту необхідність врахувати останні тенденції в світі (глобальне потепління, питання енергозбереження, тощо). Вона також зазначила потребу дати школярам в доступному вигляді розуміння таких важливих документів, як-от Аархуська Конвенція, Кіотський протокол, тощо.

Ректор Одеського екологічного ун-ту Степаненко Сергій Миколайович говорив про доцільність використати експертний потенціал та напрацювання українських фахівців. Він вважає, що ці напрацювання можуть бути логічним доповнення матеріалів ЗП.

Окремі доповідачі говорили про надзвичайну важливість висвітлення проблеми утилізації сміття та твердих побутових відходів, сортування сміття в контексті України.

Були пропозиції зробити окремий розділ в ЗП для батьків для того, щоб розширити аудиторію тих, на кого вплине ідеологія ЗП.

Втілення ініціативи шкільної екологічної освіти почнеться з адаптації навчальних матеріалів до контексту українських реалій. Далі, Координатор проектів ОБСЄ в Україні організує підготовку вчителів в сфері методики викладання екологічних дисциплін.

Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

Remadeys