В Україні з'явилися дослідження eye tracking

31 января 2008 г.

У вівторок вперше в Україні було представлено метод маркетингових досліджень eye tracking. Технологія дозволяє дослідити, які з елементів рекламних матеріалів привертають найбільшу увагу споживачів. Основною відмінністю eye tracking вважають те, що респонденти при дослідженні знаходяться у найприродніших умовах, а значить дають правдивіші відповіді та результати.

У вівторок дослідницька бренд-консалтингова компанія Research & Branding Group представила ряд новинок у галузі маркетингових досліджень. На зустрічі топ-менеджмента компанії із маркетологами провідних українських компаній присутні мали можливість ознайомитися та особисто випробувати нові технології досліджень eye tracking, on-line дослідження click-roll, та дізнатися підсумки першого в Україні КПК-опитування "Стиль життя середнього класу".

При створенні технології eye tracking розробники враховували, що приблизно 90 % інформації про навколишній світ людина отримує завдяки зору, а споживач витрачає менше 2 секунд на перегляд друкованої реклами, плаката чи білборду. Саме тому комп'ютер зчитує траєкторію руху зіниць очей споживача, аналізує час, витрачений на кожен елемент рекламного матеріалу, та вказує, що в рекламі привертає найбільшу увагу. "Протягом місяця в Україні також з'явиться можливість досліджувати подібним чином залежність розподілу уваги споживача від викладки товарів на полицях супермаркетів", - повідомив директор Research & Branding Group Едуард Золотухін. До слова, ці методи вже здобули популярність у США та Німеччині.

Попри те, що найбільш інноваційною з представлених є технологія eye tracking, найбільше увагу маркетологів привабили КПК-опитування, які мають стати альтернативою та скласти конкуренцію традиційним паперовим дослідженням. Крім того, результати таких опитувань будуть доступні on-line, тому кілька компаній вже готові придбати картки користування результатами досліджень. Така методика вже встигла добре зарекомендувати себе у Росії. Там відбулося вже сім хвиль подібних досліджень, які будуть доступні і київським маркетологам.

В цілому застосування нових методик має на меті допомогти дизайнерам при розробці рекламних зображень, які б привертали увагу глядачів, але разом із тим не дратували своїм виглядом. На думку експертів, із впровадженням нових методик друкована та візуальна реклама стане якіснішою, від чого виграють не лише клієнти та розробники, а й споживачі рекламної продукції, зокрема - кияни.

Наталя МОДЕНОВА
http://www.kreschatic.kiev.uaКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • PointeR Agency вперше в Україні запустило PR франшизу в регіонах PointeR Agency вперше в Україні запустило PR франшизу в регіонах
  Вперше, на українському ринку послуг зі зв’язків з громадськістю з’явилась можливість запустити власне PR-агентство під відомою франшизою однієї з топових комунікаційних компаній. PointeR Agency запустило таку послугу для партнерів у регіонах. Ними можуть стати як місцеві агентства, так і менеджери, які відчувають в собі сили почати власну справу.
 • Дослідження ставок промоперсоналу: чи змінився ринок внаслідок пандемії? Дослідження ставок промоперсоналу: чи змінився ринок внаслідок пандемії?
  Цієї весни цінові дослідження маркетингової галузі цікаві, тому що відображають не лише природні коливання ринку, а й також вплив всесвітньої пандемії на оплату промоперсоналу.
 • AB InBev Efes представила в Україні новий бренд іспанського крафтового пива La Virgen AB InBev Efes представила в Україні новий бренд іспанського крафтового пива La Virgen
  AB InBev Efes Україна представила українцям новий бренд ― іспанське крафтове пиво La Virgen. Пиво, народжене в відомій мадридській пивоварні Cervezas La Virgen, встигло завоювати величезну популярність і тепер з'явиться на полицях українських магазинів.
 • Call Tracking – что это такое или «с чем это едят»? Call Tracking – что это такое или «с чем это едят»?
  Итак, что такое Call Tracking ? Все довольно просто, Call Tracking – это абсолютно новая долгожданная разработка компании i-Media (агентство интернет-рекламы), с помощью которой у Вас наконец-то появилась возможность отследить эффективность рекламных источников.
 • Тенденції щоденних та щотижневих видань за новими даними компанії TNS в Україні (дослідження NRS Київ*) Тенденції щоденних та щотижневих видань за новими даними компанії TNS в Україні (дослідження NRS Київ*)
  У сегменті щоденних видань Києва відбулися наступні зміни: Перша трійка лідерів серед щоденних видань не змінилася (з 2007 року). До неї продовжують входити газети «Сегодня», «Факты» та «Газета по-киевски». Розрив в аудиторії одного номеру між виданнями «Факты» та «Газета по-киевски»  скоротився на 33%. В сегменті суспільно-політичних видань аудиторія одного номеру зросла у трьох видань: «Газети по-українськи» (плюс 17%),  «Сегодня» та «Газета по-киевски» (плюс 1%). Скоротилася аудиторія таких видань як «Блик» (мінус 10%), «Факты» (мінус 6%), «Комсомольская правда» (мінус 3%). Зросла аудиторія щоденних ділових видань. Так аудиторія одного номеру газети «Дело» зросла на 9%, «Коммерсанта» на 3% та «Экономических известий» на 2%.
 • Координатор проектів ОБСЄ в Україні сприяє розвитку екологічної освіти в Україні Координатор проектів ОБСЄ в Україні сприяє розвитку екологічної освіти в Україні
  Київ, 23 липня 2009 року – Екологічна освіта буде включена до освітньої програми середньої школи за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Так звана концепція Зеленого пакету, що впроваджуватиметься у співпраці з Міністерством освіти і науки України була представлена представникам засобів масової інформації, освітянам та неурядовим громадським організаціям під час круглого столу в Києві під егідою ОБСЄ.
 • Нові данні дослідження NRS компанії TNS Ukraine – тенденції щоденних та щотижневих видань. Нові данні дослідження NRS компанії TNS Ukraine – тенденції щоденних та щотижневих видань.
  24 квітня компанія TNS Ukraine розіслала результати весняного дослідження аудиторії газет (NRS), які розповсюджуються в Києві.
 • ВПЕРВЫЕ В УКРАИНЕ ИЗУЧЕНИЕ ВОСПРИЯТИЯ НАРУЖНОЙ РЕКЛАМЫ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ТЕХНОЛОГИИ EYE TRACKING**! ВПЕРВЫЕ В УКРАИНЕ ИЗУЧЕНИЕ ВОСПРИЯТИЯ НАРУЖНОЙ РЕКЛАМЫ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ТЕХНОЛОГИИ EYE TRACKING**!
  Ввезенный в Украину международной исследовательской компанией IFAK в январе 2008 года, динамический eye tracking завоевывает популярность у заказчиков маркетинговых исследований. Повышенный интерес к изучению движения взгляда демонстрируют рекламные агентства.
 • Мастер-класс: Маркетинговые исследования с использованием eye tracking Мастер-класс: Маркетинговые исследования с использованием eye tracking
  В рамках программы «Говорим с клиентом на одном языке», учрежденной и организованной немецким исследовательским агентством IFAK, 29 февраля 2008 года был проведен первый мастер-класс по теме: Маркетинговые исследования с использованием eye tracking
 • Дослідження PR-ринку України – UAPR пропонує обговорити «правила гри» Дослідження PR-ринку України – UAPR пропонує обговорити «правила гри»
  28 грудня 2006 року Українська Асоціація зі зв’язків з громадськістю (UAPR) проведе круглий стіл на тему «Кількісне та якісне вимірювання PR-ринку в Україні». Дослідження планується провести у січні 2007 року, а результати будуть оголошені в лютому. В ході круглого столу будуть вироблені критерії, підходи й напрямки дослідження PR- ринку України, які забезпечать адекватність отриманих результатів потребам та реаліям ринку.

Твои Объявления