Шевченко готує зміни до закону «Про вибори» в частині роботи мас-медіа

7 ноября 2007 г.

На розгляд Верховної Ради шостого скликання буде внесено законопроект, який вдосконалить виборче законодавство в частині роботи мас-медіа. Про це президент Центру суспільних медіа і новообраний народний депутат Андрій Шевченко повідомив на круглому столі з проблем виборчої агітації, що пройшов у Києві.

Зі слів Шевченка, необхідність змін до закону показала виборча кампанія 2007 року. Голова Комітету з питань свободи слова та інформації у парламенті V скликання називає два пріоритети для цих змін: покращення умов для роботи журналістів і протидія нечесній виборчій агітації. Серед проблемних питань агітації Шевченко називає «джинсу» або приховану політичну агітацію, штучні перешкоди у висвітленні виборів, недостатні гарантії для журналістів у доступі до виборчої інформації.

«Вибори, які журналісти не можуть показати і описати, - це кімната кривих дзеркал для країни, - пояснює президент Центру суспільних медіа. - Закон треба виписати в інтересах суспільства, а не партійних штабів.»

ЦСМ планує залучити до роботи над законопроектом представників ЦВК, Нацради з питань ТБ і РМ, Держкомтелерадіо. Особливі надії покладаються на співпрацю з недержавними організаціями, які поділяють ідею покращення закону, - Інститутом медіа-права, Індустріальним телевізійним комітетом, Незалежною асоціацією мовників. Координуватиме юридичну роботу Андрій Нечипоренко з адвокатської контори «Наталя Субота та партнери». Проект підтримує Міжнародний фонд «Відродження».

Директор з розвитку ЦСМ Василь Самохвалов говорить, що зміни стосуватимуться всіх трьох виборчих законів - про вибори Президента, народних депутатів і про місцеві вибори, а також закону про референдуми. Законопроект планують зареєструвати не пізніше квітня 2007 року.

„Цілком вірогідно, що зміни будуть вноситись одним законопроектом, який для себе ми назвали Законом про чесну агітацію, - коментує пан Самохвалов. - Ми розраховуємо, що цього разу закон можна відкоригувати заздалегідь, а не в останні місяці перед виборами.»

Центр суспільних медіа - громадська організація, що ставить за мету створення суспільного мовлення в Україні та утвердження в країні свободи слова.

http://www.sostav.uaКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Підсумки завершального дня роботи 12-ої конференції ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку» Підсумки завершального дня роботи 12-ої конференції ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку»
  Завершила роботу 12-та конференція ІнАУ і ДП «UA-IX» «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку», яка традиційно відбулась у м. Судак. Захід зібрав рекордну кількість учасників - понад 160 представників ІКТ-компаній, органів державної влади, зокрема НКРЗ, СБУ, МВС України, а також засобів масової інформації.
 • Якість освіти в ІКТ-галузі - пріоритет роботи новоствореного Комітету ІнАУ з питань освіти в сфері ІКТ Якість освіти в ІКТ-галузі - пріоритет роботи новоствореного Комітету ІнАУ з питань освіти в сфері ІКТ
  З метою сприяння широкому використанню інтернет-технологій, сучасних досягнень ІКТ-індустрії в навчальному процесі закладів освіти та покрашення якості освіти в сфері ІКТ в ІнАУ створено новий комітет – Комітет з питань освіти в сфері ІКТ.
 • Позачергові вибори до Верховної Ради України спричинять дефіцит площин на ринку зовнішньої реклами Позачергові вибори до Верховної Ради України спричинять дефіцит площин на ринку зовнішньої реклами
  Оголошені Президентом дострокові вибори спричинять різке зростання попиту на рекламні площини по всій країні. Ціни для комерційних клієнтів піднімуться мінімум на 30%, про що вже давно говорять оператори, ціни на розміщення політичної реклами будуть ще більшими. На сьогодні середня вартість якісної площини формату 3х6 у Києві починається від 650 дол. США.
 • «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов
  Продакшн-компанія «Студії “1+1”», створена на базі підприємства «Інтер-Медіа», відтепер називається «1+1 Медіа». Про це «Телекритику» повідомила прес-служба «1+1».
 • Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії» Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії»
  Відсьогодні в «Мистецькому Арсеналі» та галереї «KievFineArt» проходитиме виставка «Мода і стиль»  - частина проекту «Керуй мрією» Московського Міжнародного фестивалю «Мода і стиль в фотографії», що існує з 1999 року та проводиться музеєм «Московський Дім Фотографії» вже вп’яте. В Києві така презентація відбудеться вперше!: Класикі світової та вітчизняної фотографії, зірки сучасної fashion-фотографії, а також проекти глянцевих журналів як невід’ємного феномену модного світу складають традиційну структуру фестивалю.
 • Незалежна експертна рада з питань мас-медіа розпочала роботу Незалежна експертна рада з питань мас-медіа розпочала роботу
  8 серпня було оголошено про початок роботи Незалежної експертної ради з питань мас-медіа, що працюватиме під час виборчої кампанії. З цього приводу у приміщенні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відбулась прес-конференція. Присутній на засіданні  голова відділу з питань демократизації Координатора проектів ОБСЄ в Україні відзначив, що аналогів створеної Незалежної експертної ради він не знає: «З точки зору ОБСЄ цей проект є унікальним. У країнах, де є місцеві організації ОБСЄ, таких органів не створювалось».
 • У складі топ-менеджменту каналу «ТЕТ» відбулися зміни У складі топ-менеджменту каналу «ТЕТ» відбулися зміни
  У складі топ-менеджменту «ТЕТа» відбулися зміни. Валерій Гросман, програмний директор телекомпанії «ТЕТ», став заступником голови правління каналу, а програмним директором призначено Вікторію Любенко, яка раніше працювала на каналі ICTV та СТБ. Про це «ТК» повідомив голова правління ЗАТ «ТЕТ» Григорій Тичина. Валерій Гросман закінчив Миколаївський педагогічний інститут за спеціальністю «вчитель російської мови та літератури». Розпочав телевізійну кар’єру 1976 року на Миколаївському державному телебаченні. Пройшов шлях від редактора до генерального директора комерційного каналу. 1996 року обійняв посаду програмного директора ЗАТ «ММЦ-СТБ», у 1999 році працював виконавчим продюсером каналу «Ера». Із серпня 2000 року обіймав посаду програмного директора каналу «ТЕТ».  
 • Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх
  Створення нового централізованого медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх», — так заступник голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко прокоментував проект рішення столичної влади, відповідно до якого пропонується реорганізувати шляхом злиття комунальні підприємства «Хрещатик», «Вечірній Київ», «Редакція газети «Українська столиця», «ТРК «Київ», «Радіо «Голос Києва» у закрите акціонерне товариство «Київський Медіа Холдинг» із закріпленням у комунальній власності 51% акцій цього товариства. Про це повідомляє прес-служба віце-спікера.
 • ТРК «Київ» готує два власних документальних проекта ТРК «Київ» готує два власних документальних проекта
  В найближчих планах ТРК «Київ» – запуск двох документальних продуктів власного виробництва. Очікується, що в ефірі вони з’являться у травні. Назва першого проекту - «Пульс мого міста». «Пульс мого міста» дає можливість киянам побачити Київ як єдину систему, один організм. Це один день з життя тих людей, які підтримують життєдіяльність Києва. Одна серія – розповідь про одну професію тільки в цифрах і фактах», - повідомила «МедіаБізнес» прес-служба каналу. Проект складається 10 серій. Крім цього, ТРК «Київ» готує випуск програми «Київ, який я люблю».
 • Громадська рада з питань свободи слова та ін-ції пропонує змінити Закон Про вибори нар. депутатів Громадська рада з питань свободи слова та ін-ції пропонує змінити Закон Про вибори нар. депутатів
  Зважаючи на можливість внесення Верховною Радою до низки законів змін, які необхідні для проведення позачергових виборів, Громадська рада з питань свободи слова та інформації 7 травня вже вдруге розглядала доповнення до Закону України «Про вибори народних депутатів». Головував на засіданні голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко. Серед запрошених була заступник голови Центральної виборчої комісії Марина Ставнійчук.