Влада в регіонах стає толерантнішою до медіа

26 июля 2007 г.

Органи влади стали більш толерантними до критики в медіа, а власники приватних ЗМІ не припинили лобіювати свої інтереси через інформаційний простір. Такі висновки регіонального моніторингу Лабораторії законодавчих ініціатив, Громадянської мережі ОПОРА та Комітету виборців України, що здійснювався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Про це 25 липня повідомив Ігор Когут, голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, під час презентації результатів моніторингу.

Проект «Україна: рік після виборів. Моніторинг регіонів» здійснювався у 10 регіонах: Волинській, Львівській, Вінницькій, Одеській, Донецькій, Сумській, Чернігівській, Черкаській, Харківській та Херсонській областях. Моніторинг медіа проводився за такими напрямами: структура медіа-ринку (власність ЗМІ), особливості інформаційного простору, відносини влади і ЗМІ, система ринку, плюралізм ЗМІ, наявність впливових Інтернет-видань.

«Слово «незалежні» не варто застосовувати до наших медіа, оскільки вони всі залежать від органів влади або фундаторів”, - підкреслив пан Когут. За його словами, попри певний плюралізм у медійному просторі, власники не припиняють утручатись у роботу ЗМІ.

У звіті за результатами моніторингу йдеться про те, що у більшості досліджуваних областей з'явилася тенденція до роздержавлення ЗМІ. «Однак доводиться визнати, що роздержавлення відбувається вкрай повільно. Найбільше проблем, пов’язаних із перебуванням у комунальній власності, виникає у сфері друкованих засобів масової інформації. У такому випадку газети фінансово та ідеологічно залежать від органів місцевої влади», - йдеться у звіті.

Так само, за цією ж інформацією, є свої проблеми і у недержавних ЗМІ, перебування певних медіа у приватній власності створює ризик їхньої заангажованості, що особливо помітно на Донеччині, де у власності місцевої еліти перебувають найбільш впливові ЗМІ регіону. А у Львові, приміром, популярна і впливова газета «Поступ», фактичним власником якої був міський голова Львова А. Садовий, припинила свій вихід одразу після завершення успішної для власника виборчої кампанії. Також, за словами Ігоря Когута, відчутною стає популярність Інтернет-видань.

Щодо тиску органів влади на ЗМІ, то місцеві органи влади є засновниками багатьох друкованих засобів масової інформації, саме тому й мають суттєвий вплив на редакторів та журналістів. Особливо посилюється тиск на ЗМІ під час виборчих кампаній.

За інформацією моніторингу найбільш помітною ця тенденція є на Харківщині. «Наприкінці січня з’ясування стосунків між місцевою владою та журналістським колом набуло кримінального відтінку: згорів автомобіль головного редактора газети «Пятница», депутата облради Піддубного (БЮТ). За висновками МНС, це був підпал. Сам Піддубний вважає цей злочин безпосередньо пов’язаним зі своєю професійною діяльністю, оскільки на сторінках свого видання він досить гостро критикував окремих посадових осіб за зловживання владою», - йдеться в тексті звіту за результатами моніторингу.

Також проблемою більшості регіонів є низький професіоналізм журналістів та відсутність серйозної аналітики.Источник: ТелекритикаКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • THINKMcCANN стає собою – McCann Kyiv THINKMcCANN стає собою – McCann Kyiv
  Усі зміни – на краще, – вирішила агенція THINKMcCANN і після виходу зі складу razom змінила назву й логотип. Щоб підкреслити прямі афіліаційні відносини з мережею McCann Worldgroup, агенція позбавляється додатка THINK і стає McCann Kyiv.
 • Саморегулювання вітчизняних електронних медіа як альтернатива державного регулювання в українському сегменті Інтернет Саморегулювання вітчизняних електронних медіа як альтернатива державного регулювання в українському сегменті Інтернет
  Саморегулювання на сьогодні представляє собою одну із найбільш прогресивних загальносвітових тенденцій. Розвинуті демократичні країни в усьому світі давно оцінили переваги саморегулювання, яке передбачає встановлення чітких правила гри для всіх учасників ринку, включаючи санкції за порушення цих правил, та механізми розв’язання конфліктів між учасниками ринку.
 • Холдинг «Еволюшен Медіа» захистив свої права у суді Холдинг «Еволюшен Медіа» захистив свої права у суді
  Київ, 20 травня 2011 року. 17 травня 2011 року було оголошено рішення у справі за позовом російської фотохудожниці К. Рождественської до видавничого холдингу «Еволюшен Медіа», яким у задоволенні позовних вимог позивачки відмовлено в повному обсязі.
 • На вимогу ВМГО «Молоді Регіони» столична влада попередила власників 467 МАФів На вимогу ВМГО «Молоді Регіони» столична влада попередила власників 467 МАФів
  А.Пінчук: «Столична влада попередила власників 467 МАФів про необхідність демонтажу власними силами». За даними Головного управління контролю за благоустроєм, станом на 01.01.11 на території міста Києва було виявлено 467 тимчасових споруд, встановлених на відстані менше 20 метрів від станцій метрополітену.
 • В холдингу «Еволюшен Медіа» навчають продавати рекламу в Інтернеті В холдингу «Еволюшен Медіа» навчають продавати рекламу в Інтернеті
  Київ, 20 січня 2011 року. Холдинг «Еволюшен Медіа» спільно з агентством інтернет-реклами NetWalker розпочинає серію семінарів, присвячених питанням реклами у всесвітній мережі Інтернет.
 • Україна стає повноправним учасником Європейської конвенції про транскордонне телебачення Україна стає повноправним учасником Європейської конвенції про транскордонне телебачення
  4 червня 2009 року у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася прес-конференція з питань впровадження Європейської конвенції про транскордонне телебачення в Україні за участю довгострокового експерта Ради Європи Ад ван Луна, керівника проекту „Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі” Ольги Сєдової, першого заступника голови Національної ради Андрія Мирошніченка, члена Національної ради Тетяни Лебедєвої, відповідального секретаря Національної ради,  спостерігача від України у Постійному комітеті Ради Європи з питань транскордонного телебачення Владислава Лясовського, представників телерадіомовних компаній, медійних громадських організацій, засобів масової інформації, операторів кабельного телебачення. Про це повідосляє прес-служба Нацради
 • «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов «Інтер-Медіа» стала «1+1 Медіа». Її очолили Влад Корчин і Роман Єлістратов
  Продакшн-компанія «Студії “1+1”», створена на базі підприємства «Інтер-Медіа», відтепер називається «1+1 Медіа». Про це «Телекритику» повідомила прес-служба «1+1».
 • Эфир в шоколаде. Почему оборот компании Влада Ряшина $100 млн Эфир в шоколаде. Почему оборот компании Влада Ряшина $100 млн
  В интервью председатель наблюдательного совета компании «Стар Медиа» Влад Ряшин рассказал о том, что: 1) к работе на телевидении его приобщили прапорщик и капитан из военного училища 2) на дискотеках можно было заработать больше, чем на производстве телепрограмм 3) не всегда то, что кажется истиной, является ею в действительности
 • Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії» Київський Медіа Холдинг – генеральний медіа-партнер фотовиставки «Мода і стиль в фотографії»
  Відсьогодні в «Мистецькому Арсеналі» та галереї «KievFineArt» проходитиме виставка «Мода і стиль»  - частина проекту «Керуй мрією» Московського Міжнародного фестивалю «Мода і стиль в фотографії», що існує з 1999 року та проводиться музеєм «Московський Дім Фотографії» вже вп’яте. В Києві така презентація відбудеться вперше!: Класикі світової та вітчизняної фотографії, зірки сучасної fashion-фотографії, а також проекти глянцевих журналів як невід’ємного феномену модного світу складають традиційну структуру фестивалю.
 • Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх
  Створення нового централізованого медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх», — так заступник голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко прокоментував проект рішення столичної влади, відповідно до якого пропонується реорганізувати шляхом злиття комунальні підприємства «Хрещатик», «Вечірній Київ», «Редакція газети «Українська столиця», «ТРК «Київ», «Радіо «Голос Києва» у закрите акціонерне товариство «Київський Медіа Холдинг» із закріпленням у комунальній власності 51% акцій цього товариства. Про це повідомляє прес-служба віце-спікера.