За підсумками моніторингу Нацрада має претензії до всіх, крім М1 і 5 каналу

7 февраля 2007 г.
Як стало відомо «Телекритиці», на адресу  ТРК «Україна» надійшов лист від Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, у якому йдеться про порушення телеканалом законодавства та умов Меморандуму про співпрацю. Про це «ТК» повідомив віце президент каналу Володимир Манжосов. За словами Манжосова, в листі Нацрада звертає увагу на порушення квот державної мови ТРК «України» під час показу фільмів. За іншими показниками мовлення телеканалу становить – 83% української мови, 60% - мовлення у прайм-тайм.«Однак справа в тому, що ні закон, ні Меморандум, не встановлює квот щодо кінопоказу», - зазначив Володимир Манжосов.
Також він зазначив, що у зв’язку з закінченням терміну дії Меморандуму про співпрацю, всім, хто підписав цей документ, необхідно зустрітись і обговорити проблемні моменти які постають перед телеканалами: «Ми маємо узгодити принципи моніторингу Нацради і телеканалів, оскільки дані нашого моніторингу відрізняються по деяким показникам від даних моніторингу Нацради».
Схожий лист від Нацради отримав і телеканал СТБ. Зокрема, в листі йдеться, що частка української мови в ефірі каналу в  період з 5 до 24 січня становила 65,5 %, 77% передач – озвучені українською мовою, 14,9% - є російськомовними. Також Нацрада наголошує на невідповідності мовлення телеканалу умовам Меморандуму в частині дублювання. «Відповідно до статті 5 Меморандуму про співпрацю з 1 грудня 2006 року дублювання українською мовою іншомовних аудіовізуальних творів (в даному випадку фільмів) не може становити меннше 65% від загального добового мовлення. Під час моніторингу було зафіксовано, що близько 43,1% озвучених фільмів є адаптованими до вище зазначеної статт»”, - йдеться в листі.
Зараз лист перебуває в юридичному відділі телеканалу СТБ. За словами юриста телекомпанії Анатолія Максимчука, вони не повністю погоджуються з даними Нацради, тому готуються до завтрашнього засідання.
Заступник голови Національної ради Ігор Курус у коментарях «ТК» повідомив, що у зв’язку з закінченням дії Меморандуму був проведений моніторинг, і подібні листи були надіслані всім телеканалам. За його словами, подяку від Нацради за виконання законодавства і умов меморандуму отримали тільки два телеканали – 5 канал і М1. До решти в Нацради є претензії.
Завтра на засідання Національної ради буде розглядатись питання про результати моніторингу загальнонаціональних телеканалів.
Наталія Данькова
ТелекритикаКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Fly стал официальным спонсором «Україна має талант!» Fly стал официальным спонсором «Україна має талант!»
  В этом году бренд Fly впервые выступил в качестве официального спонсора известного на украинском телепространстве шоу «Україна має талант!» на канале СТБ.
 • Нацрада і мовники не надають роз'яснень щодо спонсорської реклами алкоголю Нацрада і мовники не надають роз'яснень щодо спонсорської реклами алкоголю
  Національна рада з питань телебачення і радіомовлення та мовники не надають Громадській раді роз'яснень щодо розміщення алкогольних спонсорських роликів. Про це йшлося на засіданні Громадської ради 27 липня.
 • Петербуржец продал кусок спины каналу НТВ под рекламу Петербуржец продал кусок спины каналу НТВ под рекламу
  У петербуржца Игоря Лисовенко, выставившего на продажу свою спину для нанесения рекламных татуировок, появился первый клиент.Как сообщает газета "Комсомольская правда", им стал телеканал НТВ. Татуировка для НТВ будет представлять собой логотип канала и займет от четырех до девяти рекламных "ячеек".
 • СТБ запустил масштабную рекламную кампанию «Україна має талант!» СТБ запустил масштабную рекламную кампанию «Україна має талант!»
  1 марта телеканал СТБ запустил масштабную РК  своей главной весенней премьеры – шоу «Україна має талант!».
 • Нацрада рекомендує утриматися від показу низки програм, які порушують суспільну мораль Нацрада рекомендує утриматися від показу низки програм, які порушують суспільну мораль
  За повідомленням прес-служби Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення наприкінці грудня 2008 року до НТКУ  надійшло кілька рішень Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. У них йдеться про висновки цього державного органу стосовно деяких програм і передач, що транслювалися в ефірі телекомпаній і які порушують чинне вітчизняне законодавство у сфері захисту суспільної моралі.
 • «Женский журнал» має сплатити двом художникам 34 тис. грн компенсації морального збитку «Женский журнал» має сплатити двом художникам 34 тис. грн компенсації морального збитку
  26 червня Печерський районний суд міста Києва прийняв рішення у справі за позовом Сергія Пояркова та Олега Пінчука проти «Видавничого дому «Світ» на користь позивачів, частково задовольнивши їхні вимоги.
 • Підсумки моніторингу Нацради: 29 999 роликів, 933 тисячі секунд ефіру, 130 порушень Підсумки моніторингу Нацради: 29 999 роликів, 933 тисячі секунд ефіру, 130 порушень
  Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України зафіксувала за період з 20 серпня до 29 вересня 130 порушень телерадіорганізаціями виборчого законодавства та Закону України «Про рекламу». Про це повідомив голова Нацради Віталій Шевченко. Він також представив дані загальної кількості виходу роликів політичної реклами на загальнонаціональних каналах з 11 серпня по 28 вересня 2007 року.
 • Нацрада видала ліцензію на супутникове мовлення СТБ та «Слов’янському каналу» Нацрада видала ліцензію на супутникове мовлення СТБ та «Слов’янському каналу»
  Члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення зібралися на засідання, перервавши відпустку, щоби розглянути актуальні питання та взяти участь у заходах з організації та проведення Національної премії «Телетріумф», урочиста церемонія нагородження якої відбудеться 23 серпня. Одне із голосувань Нацради стосувалося рішення щодо переможця у номінації Національної ради «за особливий внесок у розвиток українського телебачення», прізвище переможця буде названо завтра, під час урочистої церемонії у Палаці «Україна». Наступне засідання регуляторного органу відбудеться 29 серпня, а далі члени Нацради продовжать відпустку, з якої мають остаточно повернутися 12 вересня.
 • Нацрада відклала вирішення питання щодо надання ліцензії Українському бізнес-каналу та каналу Спорт3 Нацрада відклала вирішення питання щодо надання ліцензії Українському бізнес-каналу та каналу Спорт3
  Нацрада з питань телебачення та радіомовлення відклала рішення щодо видачі ліцензій на супутникове мовлення двом нішевим телеканалам – спортивному «Спорт 3» (ТОВ «Поверхность ТВ») та діловому «Український бізнес-канал» (ТОВ «Телеканал 100»). «Спорт 3» заплановано як спортивний телеканал мовлення. Він буде цілодобовим, 18 годин у сітці мовлення займатимуть вітчизняні програми, 6 годин - зарубіжні.
 • Нацрада видала ліцензію на супутникове мовлення каналу «М2-Естрада» Нацрада видала ліцензію на супутникове мовлення каналу «М2-Естрада»
  Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення щодо видачі ліцензії на супутникове мовлення ЗАТ «Телеодин» (оператор музично-розважального каналу М1) на 10 років. Канал «М2-Естрада», який планує запустити «Телеодин», мовитиме українською мовою двадцять чотири години на добу. Його гасло – «Музика, яку можна дарувати батькам».