Київ може залишитись без половини точок розповсюдження преси

25 января 2007 г.
Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко застерігає, що Київ ризикує залишитися без половини торгових точок преси. За інформацією Комітету, з 1 лютого 2007 року розповсюджувачам преси заборонили торгувати на території Київського метрополітену. Адміністрація метрополітену аргументує свою позицію нормами безпеки, визначеними  Міністерством будівництва та Міністерством із надзвичайних ситуацій.Голова Комітету стверджує, що заборона торгівлі газетами у метрополітені різко обмежить можливості киян отримувати свіжу інформацію. Він нагадує, що це ускладнить і без того непросту роботу розповсюджувачів преси, які восени 2006 вже робили заяву щодо утисків та провели акцію протесту під будівлею КМДА.
«У Києві видати газету, надрукувати її і довести до читача – це фактично громадянський подвиг, - коментує ситуацію Шевченко. – Безпека важлива, але не ціною свободи слова».
Голова Комітету Андрій Шевченко звернувся до віце-прем’єр-міністра - міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства Володимира Рибака з пропозицією терміново створити робочу групу за участю представників Мінбуду, МНС, Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України, КМДА, Київського метрополітену, а також розповсюджувачів преси, яка б розробила шляхи розв’язання проблеми. За його словами, він уже зустрічався з міністром Нестором Шуфричем і отримав попередню згоду фахівців МНС на роботу в такому форматі.
«Не можна залишати киян без преси в метрополітені. Міська інфраструктура не настільки розвинена, щоб скомпенсувати відсутність торгових точок у метро. Зараз у метрополітені реалізується понад 50 % тиражів київської преси, - говорить президент Фонду підтримки незалежних розповсюджувачів преси Марина Клюсова. - Фонд підтримки незалежних розповсюджовачів періодичної преси сподівається, що робоча група буде створена до 1 лютого».
Комітет з питань свободи слова та інформації планує розглянути ситуацію із розповсюдженням преси на спеціальному засіданні під час третьої сесії Верховної Ради.
На засіданні Громадської ради з питань свободи слова та інформації, що відбулося 22 січня 2007 року було оголошено, що з 1 лютого 2007 р. розповсюджувачам преси заборонили торгувати на території Київського метрополітену. Але була озвучена й інформація про те, що керівництво Київського метрополітену хоче натомість створити свою мережу розповсюдження преси на території Київського метрополітену.
Телекритика


Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Нова креативна стратегія «Ред Таксі Київ» Нова креативна стратегія «Ред Таксі Київ»
  У вересні служба «Ред Таксі Київ» презентувала нову креативну кампанію. Зміна напрямку пов’язана з купівлею локального гравця міжнародним сервісом замовлень перевезень Fasten.
 • Общественное ТВ може взимать 3% рекламных доходов других каналов Общественное ТВ може взимать 3% рекламных доходов других каналов
  Работающая над проектом общественного телевидения группа намерена обеспечить его финансирование, заставив коммерческие телеканалы отчислять по 3% от своей рекламной выручки.
 • В Україні оголошується конкурс серед регіональних видань «Лідер Преси» В Україні оголошується конкурс серед регіональних видань «Лідер Преси»
  Асоціація Незалежних видавців України за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні оголошують про проведення Конкурсу друкованих ЗМІ серед регіональних видань України - "Лідер Преси".
 • розповсюдження листівок у м. Львові розповсюдження листівок у м. Львові
  Розміщення та розповсюдження рекламних листівок по скриньках мешканців Львова, по адресах фізичних осіб.
 • Рекламні доходи регіональної преси знизилися на 26% Рекламні доходи регіональної преси знизилися на 26%
  Рекламні доходи в регіональних ЗМІ у першому кварталі 2009 року знизилися в середньому на 26%, повідомляє Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України
 • Академія української преси покопалася в політичній білизні теленовин Академія української преси покопалася в політичній білизні теленовин
  Академія української преси під час прес-конференції представила результати дослідження «Моніторинг політичних теленовин: травень-2007», мета якого – визначити стан і динаміку політичного змісту новин в умовах передвиборчої кампанії. У дослідженні було проаналізовано контент десяти найрейтинговіших українських телеканалів: Першого каналу («Вісті» о 21.00), «1+1» («ТСН» о 19.30), «Інтера» («Подробиці» о 20.00), Нового каналу («Репортер» о 19.00), ICTV («Факти» о 18.45), СТБ («Вікна» о 22.00), ТРК «Україна» («Події» о 21.00), 5-го каналу («Час» о 19.00), ТОНІСа («24 години» о 18.30), НТН («Вчасно» о 21.00). Загалом предметом моніторингу стали 58 випусків новин (768 повідомлень).
 • Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх Створення медіа-холдингу київ. влади може означати приватизацію ком. медіа за безцінь і для своїх
  Створення нового централізованого медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх», — так заступник голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко прокоментував проект рішення столичної влади, відповідно до якого пропонується реорганізувати шляхом злиття комунальні підприємства «Хрещатик», «Вечірній Київ», «Редакція газети «Українська столиця», «ТРК «Київ», «Радіо «Голос Києва» у закрите акціонерне товариство «Київський Медіа Холдинг» із закріпленням у комунальній власності 51% акцій цього товариства. Про це повідомляє прес-служба віце-спікера.
 • Андрій Шевченко: За 2-3 роки в Україні не буде преси, фінансованої з бюджету Андрій Шевченко: За 2-3 роки в Україні не буде преси, фінансованої з бюджету
  18 квітня у Києві за сприяння Комітету ВР з питань свободи слова та інформації, Програми сприяння парламенту України університету Індіани і Української освітньої програми реформ відбулася конференція «ЗМІ і влада – регіональний вимір». У заході взяли участь голови постійних комісій обласних рад з питань ЗМІ та керівники обласних прес-клубів Українського освітнього центру реформ. Учасники обговорили основні напрями законодавчого забезпечення реформування інформаційного простору України. Доповідач з цього питання, голова профільного парламентського комітету Андрій Шевченко, зупинився на трьох тематичних блоках: роздержавлення друкованих ЗМІ, редакційна політика та акредитація журналістів.
 • Проект Закону «Про редакційну свободу державної та комунальної преси в процесі роздержавлення» Проект Закону «Про редакційну свободу державної та комунальної преси в процесі роздержавлення»
  Чотирнадцятого грудня 2006 року був зареєстрований Проект Закону «Про редакційну свободу державної та комунальної преси в процесі роздержавлення» ( законопроект № 2738, н.д. А.В. Шевченко, фракція «Блок Юлії Тимошенко», н.д. С.В. Курпіль, фракція «Блок Юлії Тимошенко», н.д. Л.М. Мордовець, фракція Соціалістичної партії України, н.д. В.І. Ландик, фракція Партії Регіонів, н.д. Г.М. Баграєвим, фракція «Блок Юлії Тимошенко», н.д. О.Л. Федун, фракція блоку «Наша Україна«).
 • Рівне може стати «вільною зоною» від зовнішньої реклами алкоголю та тютюну Рівне може стати «вільною зоною» від зовнішньої реклами алкоголю та тютюну
  Майже одноголосно депутати Рівнеради проголосували за прийняття рішення «Про заборону зовнішньої реклами алкоголю та тютюну». Про це ЗІКу повідомили 24 листопада в РПГМ «Опора». Активісти «Опори» сподіваються, що це рішення буде виконане. Контролюватиме його виконання громадська організація.