Стартовал конкурс дизайнеров на тему «Україна – бренд». Победителей объявят в мае

25 марта 2010 г.

24 березня 2010 року  офіційно стартував перший щорічний конкурс молодих дизайнерів Design Tomorrow на тему «Україна – бренд». У травні журі конкурсу оголосить переможців в номінаціях Лого (знак), нові медіа, принт (універсальний постер) та дизайн футболки із брендом Києва, чиї роботи відповідатимуть ідеї сучасної візуальної ідентифікації України.
Організатор проекту – креативне дизайн-бюро KARANDASH GRAPHIC DESIGN BUREAU. Голова  конкурсу та куратор журі (без участі у голосуванні) – Андрій Федорів. Принцпова позиція - журі є незалежним і в нього не входять представники влади. За словами організаторів, ідея в тому, щоб  "спочатку зробити щось хорошt, а вже потім пропонувати це державі". Отже, творчі координатори та журі проекту – відомі українські дизайнери: Валерій Бабич, Дмитро Кліщик, Олексій Сай, Костянтин Сень, Дмитро Максименко,  діячі мистецтва і культури:Олександр Соловйов, Павло Гудімов, Іван Малкович, Олег Кохан, арт-директор журналу ТОП 10 Олександр Ключник. 

Із фіналістами та переможцями конкурсу будуть підписані відповідні договори на подальший розвиток творчої ідеї та розробки конкретних товарів та послуг. "Роботи переможців ми зробимо абсолютно відкритими для використання. Нам не потрібні компенсації", - зазначив  Андрій Федорів.

Валерій Бабич, гендиректор студії "Бабич дизайн", наголосив, що співпраця з державою створила б ідеальну ситуацію, але мова не про підтримку проведення конкурса, а про втілення його результатів. "Які заходи, що виходять від держави, доходять до людей? Те, що ухвалять держчиновники - це одне. Але що буде носити та сприйме народ?"

За словами  куратора проекту Андрія Федоріва, тема брендингу України давно лежала на поверхні. Сучасний українець, який користується Інтернетом та дивиться цифрове телебачення, не має кращих альтернатив щоб підкреслити свою національну і культурну приналежність, ніж одягнути вишиванку чи прикрасити голову віночком з квітів. В той же час, світ змінився з кінця 19 століття і вимагає нових, сучасних візуалізацій.

Дмитро Кліщик, дизайнер і креативний директор агенції Milk, підкреслив, що метою є не лише винайти символ, який може привабливо "продати країну" і розрахований виключно на туристичне промо,  а й показати більш глибоку сутність і особливість України. "В країні відсутня національна ідея. І надії на мільйонні бюджети на формуваеея позитивного іміджу країни з боку держави в нас немає. Головне, отримати підтримку самої української спільности: який символ вони захочуть почепити на груди, яку футболку носити... Не буде державної підтримки, намалюємо на паркані, " - пожартував він.

В той же час, на питання "МедіаБізнесу" про шляхи втілення результатів конкурсу, Андрій Федорів відповів, що інформація про роботи переможців буде розповсюджуватись по всіх видах медіа,  за можливаості лобіюватись на рівні держави, і до того ж, це стане поштовхом для власного виробництва: вже є попередні домовленості з одним із трикотажних виробників щодо використання символіки на їхній продукції.

Прийом робіт на конкурс  Design Tomorrow триватиме до 1 травня 2010 року. З числа надісланих робіт надісланим складомжурі буде обрано шорт лист та оприлюдений 7 травня на сайті http://design-tomorrow.com. Переможця ж оголосять 11 травня.http://www.mediabusiness.com.uaКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи