Сексизм? Дійсна проблема чи надумана?

17 марта 2010 г.

У Луцьку відбувся дискусійний клуб - «Креативна реклама без сексизму». Спочатку офіціоз – захід було проведено за методикою «Світове кафе», його ініціаторами виступили Всеукраїнська громадська організація «Жіночій консорціум України» , Регіональне представництво фонду ім.. Фрідріха Еберта в Україні, Волинська обласна громадська організація «Гендерний центр» та Громадська рада при Луцькому міському голові. Захід відбувся з 14 до 17-ї години у студентському кафе «Енштейн» завершився фуршетом та приємними знайомствами і враженнями усіх учасників.
Сексизм? Дійсна проблема чи надумана?Тепер про «сексизм», відверто кажучи збираючись на цю зустріч я розраховував побачити войовничих феміністок – пуританок, що хочуть викорчувати навіть згадку про жіночу красу та еротизм з нашої реклами. Здивувала відсутність агресії та бажання спільно окреслити коло цієї проблеми. Зрештою усі присутні поставилися до теми дещо обережно а тому у першій частині зустрічі , під час представлення свого бачення організаторами усі напружено мовчали та щось записували.
Усім було зрозуміло – недоброякісна реклама присутня у всіх країнах світу, але регулюють її по різному. Представник Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі Юліане  Шульте, повідомило про німецький досвід. Німці до цього ставляться дуже демократично – закони цієї країни не обмежують креатив у розумних межах, а усі випадки недоброякісної реклами розглядає спеціальна експертна рада національного рівня, але її діяльність не зовсім задовольняє ті самі жіночі громадські організації. Німців у випадку подібних провокацій закликають не купувати товар та висловлюють громадський протест. У нас, для порівняння, це обмежується або млявою реакцією чиновників або взагалі байдужістю. Саме це і стало головною темою –  лідери громадських організацій та намагалися визначити які критерії «сексизму» є неприпустимими і яким чином це «зло» треба долати.

Коротка довідка:
СЕКСИЗМ – (англ. sexism, от лат. sexus — пол; синоним — гендерная дискриминация) — дискриминация человека по признаку пола или гендерной идентичности, а также её практика. В обществе может быть представлен в виде системы стереотипов, официально закреплённых положений или даже идеологии.
Основным противником сексизма является феминизм и реализуемая феминистским движением борьба за равноправие, то есть эмансипацию.

Джерело ВІКІПЕДІЯ

Як бачимо, визначення чітко відокремлює еротику та порнографію та інші прояви сексуальних домагань до наших любих споживачів реклами. Але більшість таки зійшлися, що оголене жіноче тіло та свідомий еротичний підтекст у салогані, це таки прояви сексизму. Так само як і нав’язування стереотипу – «жінка домогосподарка», та «блондинка». Зрештою все, що так чи інакше ображає жіночу сутність є не що інше як «сексизм».

Сексизм? Дійсна проблема чи надумана?

Сексизм? Дійсна проблема чи надумана?

Сексизм? Дійсна проблема чи надумана?

Сексизм? Дійсна проблема чи надумана?


І хоча всі погодилися – з цим треба боротися! Більшість присутніх визначила більш менш сприйнятливі критерії цього явища а засобами боротьби –  законодавче регулювання, створення експертних інститутів та тиск громадських організацій.
Особисто нам, рекламістам, що потерпають від дефіциту платоспроможних клієнтів та свавілля державних органів влади, зрозуміло одне – реклама є зовнішньою ознакою негативних процесів, які віддзеркалюють наше суспільство. І змінити суть цих явищ можливо, але досить складно, особливо в умовах жорсткого виживання.
Сама ідея зустрічі досить приваблива, шкода, що час для цього знайшла лише одна рекламна агенція , це поза сумнівом свідчить про не активну публічність креативників, що просто чекають чергового клієнта з грошима  і в черговий раз готові відкинути власні принципи заради погодження та оплати. Віхи часу! Як не крути але сила купюр знову перемагає силу суспільної моралі.Голова Президії ГО «Асоціація рекламістів Волині» Григорій Куніцин.
Комментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Уборка в офисе больше не проблема Уборка в офисе больше не проблема
  Подходящее офисное помещение, где разместятся ваши сотрудники, наконец, подобрано? Теперь следует позаботиться о его регулярной качественной уборке. Практика не раз доказала, что для этого недостаточно одной или двух уборщиц. Здесь требуется профессиональный подход, профессиональная уборочная техника и только эффективные чистящие и моющие средства.
 • Пластиковые контейнеры и ящики — проблема выбора Пластиковые контейнеры и ящики — проблема выбора
  Как правильно выбирать пластиковые ящики и контейнеры с крышкой для таких целей, как организация складского хозяйства уже написана не одна книга и брошюра, правда, если рассматривать различные методики, то там обычно рассматривается не столько сам выбор и вид тары, а особенности учёта и грамотное их расположение на стеллажах.
 • Проблема не в лифчике. Serviceplan Ukraine создал первый ролик для «ПРО-ФАРМА» Проблема не в лифчике. Serviceplan Ukraine создал первый ролик для «ПРО-ФАРМА»
  Serviceplan Ukraine начинает сотрудничество с фармацевтической компанией «Универсальное агентство «ПРО-ФАРМА». Первым проектом стал рекламный ролик для препарата «Эпигалин® Брест».
 • В Париже запретили сексизм в рекламе из-за модного дома YSL В Париже запретили сексизм в рекламе из-за модного дома YSL
  Под запрет попала реклама, которая унижает людей или дискриминирует их по сексуальной ориентации
 • Calvin Klein подвергся критике за сексизм в рекламе Calvin Klein подвергся критике за сексизм в рекламе

  Американский производитель премиальной одежды Calvin Klein подвергся критике за сексизм в рекламе.

 • Справка в бассейн - не проблема Справка в бассейн - не проблема

    Вода – это жизнь.  Без воды не плодоносит земля, не растут цветы, не живут ни люди, ни животные. Издавна человек  стремился к источникам воды, строил  дома вблизи рек или озер, на побережье морей и океанов.

 • В Запорожье появилась социальная реклама, которая высмеивает бытовой сексизм В Запорожье появилась социальная реклама, которая высмеивает бытовой сексизм

  В Запорожье появились билборды с забавной рекламой: женщина пылесосит, нянчит ребенка и одновременно готовит обед, в то время как ее супруг, изображен как пещерный неандерталец, расположившись у телевизора, пьет пиво и поглаживает себя по животу

 • Юлия Ковалевская хочет запретить «сексизм» в рекламе Юлия Ковалевская хочет запретить «сексизм» в рекламе
  Законопроектом предлагается урегулировать запрет рекламы, содержащей утверждение неполноценности, преимущества одного пола над другим, подстрекающей к гендерной ненависти или насилию и клевете по признаку пола.
 • А ты уверен, что проблема йододефицита не твоя проблема? А ты уверен, что проблема йододефицита не твоя проблема?
  Рекламное агентство JWT Украина разработало рекламную кампанию в поддержку масла Олейна VitаЙод. На сегодняшний день в зоне риска йододефицита находится около 70% населения Украины.
 • На китайском телевидении процветает сексизм На китайском телевидении процветает сексизм
  Китайские телевизионные каналы должны запретить рекламу с сексуальным контекстом на период летних каникул, чтобы защитить детей. Так считают китайские психологи и родители. Речь идет о распространенных на кабельных каналах роликах, рекламирующих грудные имплантаты, корсеты и косметику, в которых содержатся сексуальные намеки.