Україна стає повноправним учасником Європейської конвенції про транскордонне телебачення

5 июня 2009 г.

4 червня 2009 року у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася прес-конференція з питань впровадження Європейської конвенції про транскордонне телебачення в Україні за участю довгострокового експерта Ради Європи Ад ван Луна, керівника проекту „Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі” Ольги Сєдової, першого заступника голови Національної ради Андрія Мирошніченка, члена Національної ради Тетяни Лебедєвої, відповідального секретаря Національної ради,  спостерігача від України у Постійному комітеті Ради Європи з питань транскордонного телебачення Владислава Лясовського, представників телерадіомовних компаній, медійних громадських організацій, засобів масової інформації, операторів кабельного телебачення. Про це повідосляє прес-служба Нацради

З вітальним словом до учасників звернулася член Національної ради і модератор конференції Тетяна Лебедєва. Вона зазначила, що ратифікація Європейської конвенції про транскордонне телебачення, яка відбулася у грудні 2008 року, – визначна подія для української телерадіомовної спільноти. Невдовзі, 1 липня 2009 року, Україна стане повноправним членом у сім'ї європейських телерадіомовників, внаслідок чого у неї з’являться нові зобов’язання та виклики, на які потрібно відповісти.

У доповіді довгострокового експерта Ради Європи Ад ван Луна йшлося про нові стандарти, що мають бути впроваджені в законодавства країн, що стали членами Європейської конвенції. За його словами, у Конвенції закладені норми, які забезпечать прозорість у діяльності українських телемовників та у здійсненні нагляду за дотриманням законодавчих норм у сфері телерадіомовлення. Україна як член Європейської конвенції отримує доступ до інформації про телерадіоорганізації інших країн і також має надавати такі відомості про свої телекомпанії.

Європейська конвенція про транскордонне телебачення, на думку Тетяни Лебедєвої, відкриває нові можливості для вітчизняних мовників і кабельних операторів і, водночас, „збалансовує свободу і відповідальність”. Для Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Європейська конвенція є тим документом, який окреслює механізм вирішення суперечливих питань, що стосуються врегулювання відносин із зарубіжними компаніями. Її нормативи передбачають захист інтересів телемовників, які мають ексклюзивні права на ретрансляцію, приміром, суспільних, культурних, спортивних подій, важливих для глядачів та ін.  

Перший заступник голови Національної ради Андрій Мирошніченко відзначив, що участь у Європейській конвенції полегшує для української сторони взаємодію з іноземними телекомпаніями. З приводу діяльності зарубіжних телемовників Національна рада звертатиметься до регуляторного органу, через посередництво якого вирішуватимуться проблемні питання.

Під час обговорення впровадження Європейської конвенції про транскордонне телебачення в діяльність українських телемовників та кабельних операторів відповідальний секретар Національної ради,  спостерігач від України у Постійному комітеті Ради Європи з питань транскордонного телебачення Владислав Лясовський наголосив, що Україна поступово наближалась до ратифікації міжнародної угоди. Правові акти України у сфері телерадіомовлення, зокрема закони України „Про телебачення і радіомовлення”, „Про рекламу”,  максимально наближені до європейських законодавчих норм.


http://www.mediabusiness.com.uaКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • THINKMcCANN стає собою – McCann Kyiv THINKMcCANN стає собою – McCann Kyiv
  Усі зміни – на краще, – вирішила агенція THINKMcCANN і після виходу зі складу razom змінила назву й логотип. Щоб підкреслити прямі афіліаційні відносини з мережею McCann Worldgroup, агенція позбавляється додатка THINK і стає McCann Kyiv.
 • Procter & Gamble повертається на телебачення Procter & Gamble повертається на телебачення
  Найбільший рекламодавець в Україні та світі компанія Procter & Gamble із лютого повертається на українське телебачення. За деякими даними, рекламні ролики брендів компанії з’являться як мінімум в ефірі тих каналів, які працюють з будинками продажів «Сфера-ТВ» та Maxximum Advertising. Про це провідомляє інтернет-видання.
 • Підписано договір про співпрацю між Інформаційними агенціями «Контекст-медіа» та «Інтерфакс-Україна» Підписано договір про співпрацю між Інформаційними агенціями «Контекст-медіа» та «Інтерфакс-Україна»
  Підписано договір про співпрацю між Інформаційними агенціями «Контекст-медіа» та «Інтерфакс-Україна». Договір передбачає перехресний продаж продуктів та представлення інтересів один одного  перед наявними та потенційними клієнтами
 • Поляки вподобали цифрове інтерактивне телебачення Поляки вподобали цифрове інтерактивне телебачення
  Відповідно до результатів дослідження TNS OBOP, проведеного на замовлення телекомунікаційної компанії Inotel, до 30% польських глядачів зацікавлені у цифровому інтерактивному телебаченні (IPTV).
 • АМКУ рекомендував ЗАТ «Воля-Кабель» утриматися від припинення надання послуг аналогового телебачення АМКУ рекомендував ЗАТ «Воля-Кабель» утриматися від припинення надання послуг аналогового телебачення
  Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ЗАТ «Воля-Кабель» утриматися від припинення надання послуг аналогового телебачення до проведення з абонентами відповідної роз’яснювальної роботи. Про це сказано в офіційному повідомленні Антимонопольного комітету України (АМКУ), текстом якого володіє «МедіаБізнес».
 • Влада в регіонах стає толерантнішою до медіа Влада в регіонах стає толерантнішою до медіа
  Органи влади стали більш толерантними до критики в медіа, а власники приватних ЗМІ не припинили лобіювати свої інтереси через інформаційний простір. Такі висновки регіонального  моніторингу Лабораторії законодавчих ініціатив, Громадянської мережі ОПОРА та Комітету виборців України, що здійснювався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Про це 25 липня повідомив Ігор Когут, голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, під час презентації результатів моніторингу. 
 • УНІАН: Три чверті киян не вважають сучасне телебачення мистецтвом УНІАН: Три чверті киян не вважають сучасне телебачення мистецтвом
  74,7% киян не вважають сучасне телебачення мистецтвом. Такі дані опитування, проведеного соціологічною службою УНІАН. При цьому лише 0,7% опитаних вважають телебачення мистецтвом. Твердження про те, що більшість програм можна назвати мистецтвом, підтримують 2,4% киян, а приблизно половину програм можуть назвати мистецтвом 3,3% респондентів. Думку про те, що лише невелику частину програм можуть вважати мистецтвом, підтримують 17,1% опитаних.
 • Моніторинг АУП: телебачення і політика Моніторинг АУП: телебачення і політика
  Академія української преси під час прес-конференції представила результати дослідження «Моніторинг політичних теленовин: травень-2007», мета якого – визначити стан і динаміку політичного змісту новин в умовах передвиборчої кампанії. У дослідженні було проаналізовано контент десяти найрейтинговіших українських телеканалів: Першого каналу («Вісті» о 21.00), «1+1» («ТСН» о 19.30), «Інтера» («Подробиці» о 20.00), Нового каналу («Репортер» о 19.00), ICTV («Факти» о 18.45), СТБ («Вікна» о 22.00), ТРК «Україна» («Події» о 21.00), 5-го каналу («Час» о 19.00), ТОНІСа («24 години» о 18.30), НТН («Вчасно» о 21.00). Загалом предметом моніторингу стали 58 випусків новин (768 повідомлень).
 • Іспанська щоденна преса б’є рекорди, на відміну від решти європейської Іспанська щоденна преса б’є рекорди, на відміну від решти європейської
  Іспанія б’є рекорди з продажу преси у Європі - чистий прибуток склав 270 мільйонів євро за 2006 рік, тобто на 4,14% вище, ніж у 2004 році. Близько 4,1 мільйонів примірників продавалися щодня у 2006 році. Кількість читачів підвисилася на 0,6%. За минулий рік іспанська преса, як то зазначає «Біла книга преси», мала 20,27 мільйонів читачів.
 • Створена Робоча група з підготовки Звіту Нац. ради з питань телебачення і радіомовлення Створена Робоча група з підготовки Звіту Нац. ради з питань телебачення і радіомовлення
  6 грудня 2006 року Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення № 1050 (Протокол № 47) «Про створення Робочої групи з підготовки Звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2006 рік».