ЗМІ без табаку

12 мая 2009 г.

В очікуванні остаточної заборони тютюнової реклами в українських друкованих ЗМІ питання ступеню їх залежності від грошей тютюнових компаній обговорили народні депутати, представники індустріальних медійних асоціацій, журналісти й борці з курінням.

Олексій Погорєлов, генеральний директор Української асоціації видавців асоціації періодичної преси, зокрема заявив, що й надалі лобіюватиме законопроекти, які дозволятимуть рекламу тютюнових виробів у друкованих ЗМІ, аби вони не втратили гроші від реклами в час кризи. Юрій Стець, секретар Комітету Верховної Ради з питань свободи слова й інформації, піддав сумніву ефективність подібних ініціатив та запропонував законодавчо зафіксувати скерування акцизних грошей від продажу тютюнових виробів на виробництво антиреклами куріння. Ганна Герман, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова й інформації, в свою чергу, доповнила цю пропозицію якісними зауваженнями щодо виконання - наприклад, наголошувати на непрестижності й немодності куріння.

У круглому столі також взяли участь Катерина Котенко, виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету, Костянтин Красовський, завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України, Ігор Розкладай, юрист Інституту медіаправа, Ганна Гопко, експерт Коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну», Олександра Устінова, координатор прес-центру Коаліції, Владімір Дубинський, заступник директора американської організації Campaign for Tobacco-Free Kids, Юрій Шевченко, заступник головного редактора журналу «Телекритика».

«Не дивлячись на те, що тютюнова реклама із друкованих ЗМІ повинна зникнути, можемо очікувати, що тютюн з'являтиметься в масмедіа іншим чином, непрямою рекламою. Через це Ганна Герман запропонувала непряму рекламу якимось чином почати регламентувати в українському законодавчому полі. А щодо того, чи можуть українські ЗМІ існувати без тютюнових грошей, ми прийшли до двох рішень цієї проблеми. По-перше, потрібен механізм певних відшкодувань можливих збитків від зникнення тютюнової реклами. Наприклад, шляхом проведення кампаній проти куріння за акцизні гроші. По-друге, і це вже відповідальність не тільки ЗМІ, а й цілого суспільства, пропагувати здоровий спосіб життя на противагу курінню» - резюмував зустріч Євген Мінко, головний редактор журналу «Телекритика» і модератор круглого столу.


Источник: telekritika.uaКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Опитування: яким ЗМІ довіряють журналісти Опитування: яким ЗМІ довіряють журналісти
  Компанія PointeR Agency провела чергове опитування серед журналістів для визначення ЗМІ, яким вони довіряють найбільше. Воно також включало питання щодо джерел отримання журналістами інформації та каналів комунікації зі спікерами.
 • ІнАУ та Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації провели круглий стіл «Функціонування та діяльність Інтернет-ЗМІ: проблеми ІнАУ та Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації провели круглий стіл «Функціонування та діяльність Інтернет-ЗМІ: проблеми
  Наскрізною темою заходу стало обговорення учасниками переваг та перспектив впровадження саморегулюючих механізмів в інформаційній сфері, зокрема, що стосується діяльності інтернет-ЗМІ. Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко підкреслив, що Інтернет в Україні сьогодні є територією свободи, і висловив побажання, аби такий стан справ у мережі залишався і надалі.
 • Комітет ВР України з питань охорони здоров’я продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ Комітет ВР України з питань охорони здоров’я продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ
  УАВПП отримала лист Комітету ВР України з питань охорони здоров’я за підписом голови комітету Т.Д. Бахтеєвої (частина 1, частина 2 , частина 3, частина 4). З отриманої нами інформації зрозуміло, що Комітет ВРУ продовжує необґрунтовано наполягати на забороні реклами ліків у ЗМІ, йдеться, зокрема, про проект закону № 7007 співавтором якого є пані Бахтеєва.
 • День Маркетингу підтримали провідні спеціалізовані ЗМІ будівельного ринку День Маркетингу підтримали провідні спеціалізовані ЗМІ будівельного ринку
  Визначились інформаційні партнери Дня Маркетингу (Marketing Day), який відбудеться в рамках виставки "InterBudExpo" – це провідні спеціалізовані видання та Інтернет-портали будівельної і маркетингової галузі.
 • ЮМК УАВПП рекомендує дієві інструменти захисту прав інтернет версій друкованих ЗМІ ЮМК УАВПП рекомендує дієві інструменти захисту прав інтернет версій друкованих ЗМІ
  Задля захисту інтересів on-line версії друкованого видання чи сайту необхідно творчо підходити до обрання правових методів захисту та використовувати широкий спектр заходів - напрацювання у судовій практиці, суміжне законодавство та новітні технічні можливості.
 • Василь Горбаль пропонує на рік звільнити друковані ЗМІ від сплачування податків Василь Горбаль пропонує на рік звільнити друковані ЗМІ від сплачування податків
  Народний депутат, член фракції Партії регіонів Василь Горбаль пропонує звільнити від сплачування податку на додану вартість операції з виконання робіт і надання послуг у видавничій діяльності газет до 1 січня 2010 року, повідомляють «Українські новини». Про це йдеться в законопроекті «Про антикризові заходи у виданні друкарських засобів масової інформації», зареєстрованому у Верховній Раді 29 грудня 2008 року.
 • Видавцям пропонують покращити законодавство щодо реєстрації/перереєстрації друкованих ЗМІ Видавцям пропонують покращити законодавство щодо реєстрації/перереєстрації друкованих ЗМІ
  З метою спрощення процедури, захисту від недобросовісної конкуренції, а також удосконалення системи реєстрації друкованих ЗМІ з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій, Міністерство юстиції України активізує роботу з удосконалення нормативно-правових актів, які регулюють процедуру державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.
 • ООН стурбована проявами расизму в українських ЗМІ ООН стурбована проявами расизму в українських ЗМІ
  Організація об'єднаних націй стурбована випадками пропаганди в українських засобах масової інформації нетерпимості й ненависті на ґрунті расизму. Про це сказано в повідомленні центра новин ООН, повідомляють «Українські новини».
 • Розробка рекомендацій по нормуванню праці та кваліфікаційних вимог для друкованих ЗМІ Розробка рекомендацій по нормуванню праці та кваліфікаційних вимог для друкованих ЗМІ
  Видавці, медіа-юристи та представники медіа профспілки поєднали зусилля для створення спільних рекомендацій з нормування праці та кваліфікаційних вимог для друкованих ЗМІ. 27 лютого 2008 року відбулася перша зустріч експертів проекту «Розробка рекомендацій по нормуванню праці та кваліфікаційних вимог для друкованих ЗМІ», організаторами якого виступають Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) та Незалежна медіа профспілка України (НМПУ) в межах проекту „ Розробка рекомендацій з унормуванням праці творчих працівників друкованих мас медіа”.
 • ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ЗМІ ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ЗМІ
  4 грудня відбудеться У  вівторок, 4 грудня, о 15.00 у Всеукраїнському прес-центрі при Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ відбудеться підписання Меморандуму "Про взаємодію об'єднань учасників фінансового ринку України та координацію зусиль щодо встановлення правил добросовісної реклами фінансових послуг".