Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) оприлюднив на прес-конференції в Києві перелік законодавчих пріоритетів телевізійної індустрії на 2008 рік. Основні зміни, які збирається лобіювати ІТК, стосуються законодаства про рекламу, телебачення і радіомовлення, вживання мов та діяльності Нацради з питань телебачення та радіомовлення.
Підтримуючи частину нововведень до закону «Про рекламу» від 10 травня 2008 року, ІТК має намір домогтись скасування окремих його положень. Зокрема комітет лобіюватиме вилучення із закону норми, яка покладає обов’язок на рекламорозпосюджувачів збирати копії ліцензій, сертифікатів та дозволів, необхідних для виробництва чи розповсюдження товарів, що рекламуються. ІТК також наполягатиме на відміні положення про обов’язковість письмової згоди від фізичної особи на розміщення її зображення чи використання її імені у рекламі.
Комітет вважає необхідним приведення ст. 10 закону «Про телебачення і радіомовлення» у відповідність до рішення Конституційного Суду України, яким було встановлено, що іноземні фільми не підлягають розповсюдженню та демонструванню в Україні, якщо вони не дубльовані або не озвучені чи не субтитровані державною мовою.
ІТК також домагатиметься відміни мовних рекомендації Національної ради з питань телебачення та радіомовлення як таких, що не відповідають чинному законодавству України. Крім того, комітет вважає обмеженням свободи слова порядок, визначений рішеннями Нацради, стосовно проведення лотерей та вікторин, аудіовізуальних позначок та ведення мовлення в дні трауру. В ІТК переконані, що такі норми мають фіксуватись на рівні закону. Не підтримує ІТК і законопроект, який містить положення про те, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації повинно бути не більше 25% аудіовізуального продукту виробника однієї іноземної країни.
Не влаштовує телевізійників, яких представляє ІТК, те, що сьогодні моніторинг та перевірки телекомпаній здійснюються на підставі інструкцій Національної ради, хоча основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності записані у відповідному законі. Окрім цього, в ІТК стурбовані тим, як нині проходить процес переоформлення ліцензій ТРК через технічні зміни (зміна директора, складу органів управління, складу власників, місцезнаходження передавачів тощо), під час якого робляться спроби вписувати інші додаткові умови до ліцензії.
За словами Катерини Котенко, виконавчого директора ІТК, озвучені пропозиції буде передано в Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації для врахування під час розробки змін до медійного законодавства. Крім того, позицію телевізійних мовників, які входять до складу ІТК, активно лобіюватимуть на засіданнях різних робочих груп та громадських рад, які розглядатимуть відповідні питання.
Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) – галузева асоціація, що представляє інтереси телевізійного ринку України. ІТК об’єднує найбільш рейтингові телеканали країни: Інтер, 1+1, Новий, ICTV, СТБ, канал «Україна», ТЕТ НТН, М1, М2, ТОНІС, Мегаспорт. Разом це більше 77,6% національної глядацької уваги (за даними піплметричної панелі GfK-USM на листопад 2007 року).
Крім того, членами асоціації є рекламні агенції Publicis Groupe Media (раніше DMD&B/Starcom MediaVest Group), Provid/BBDO, Іnіtіatіve medіa та FCB MA, а також великі рекламодавці: українські представництва Coca-Cola, Unilever та Procter&Gamble та Gillette в Україні. Мета ІТК – захист інтересів членів асоціації, забезпечення саморегулювання галузі, створення оптимальних умов для професійної діяльності. Заснована 27 серпня 2002 року.