ІТК визначив законодавчі пріоритети телеіндустрії на 2008 рік

26 июня 2008 г.

Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) оприлюднив на прес-конференції в Києві перелік законодавчих пріоритетів телевізійної індустрії на 2008 рік. Основні зміни, які збирається лобіювати ІТК, стосуються законодаства про рекламу, телебачення і радіомовлення, вживання мов та діяльності Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

Підтримуючи частину нововведень до закону «Про рекламу» від 10 травня 2008 року, ІТК має намір домогтись скасування окремих його положень. Зокрема комітет лобіюватиме вилучення із закону норми, яка покладає обов’язок на рекламорозпосюджувачів збирати копії ліцензій, сертифікатів та дозволів, необхідних для виробництва чи розповсюдження товарів, що рекламуються. ІТК також наполягатиме на відміні положення про обов’язковість письмової згоди від фізичної особи на розміщення її зображення чи використання її імені у рекламі.

Комітет вважає необхідним приведення ст. 10 закону «Про телебачення і радіомовлення» у відповідність до рішення Конституційного Суду України, яким було встановлено, що іноземні фільми не підлягають розповсюдженню та демонструванню в Україні, якщо вони не дубльовані або не озвучені чи не субтитровані державною мовою.

ІТК також домагатиметься відміни мовних рекомендації Національної ради з питань телебачення та радіомовлення як таких, що не відповідають чинному законодавству України. Крім того, комітет вважає обмеженням свободи слова порядок, визначений рішеннями Нацради, стосовно проведення лотерей та вікторин, аудіовізуальних позначок та ведення мовлення в дні трауру. В ІТК переконані, що такі норми мають фіксуватись на рівні закону. Не підтримує ІТК і законопроект, який містить положення про те, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації повинно бути не більше 25% аудіовізуального продукту виробника однієї іноземної країни.

Не влаштовує телевізійників, яких представляє ІТК, те, що сьогодні моніторинг та перевірки телекомпаній здійснюються на підставі інструкцій Національної ради, хоча основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності записані у відповідному законі. Окрім цього, в ІТК стурбовані тим, як нині проходить процес переоформлення ліцензій ТРК через технічні зміни (зміна директора, складу органів управління, складу власників, місцезнаходження передавачів тощо), під час якого робляться спроби вписувати інші додаткові умови до ліцензії.

За словами Катерини Котенко, виконавчого директора ІТК, озвучені пропозиції буде передано в Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації для врахування під час розробки змін до медійного законодавства. Крім того, позицію телевізійних мовників, які входять до складу ІТК, активно лобіюватимуть на засіданнях різних робочих груп та громадських рад, які розглядатимуть відповідні питання.

Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) – галузева асоціація, що представляє інтереси телевізійного ринку України. ІТК об’єднує найбільш рейтингові телеканали країни: Інтер, 1+1, Новий, ICTV, СТБ, канал «Україна», ТЕТ НТН, М1, М2, ТОНІС, Мегаспорт. Разом це більше 77,6% національної глядацької уваги (за даними піплметричної панелі GfK-USM на листопад 2007 року).
Крім того, членами асоціації  є  рекламні агенції Publicis Groupe Media (раніше DMD&B/Starcom MediaVest Group), Provid/BBDO, Іnіtіatіve medіa та FCB MA, а також великі рекламодавці: українські представництва Coca-Cola, Unilever та Procter&Gamble та Gillette в Україні. Мета ІТК – захист інтересів членів асоціації, забезпечення саморегулювання галузі, створення оптимальних умов для професійної діяльності. Заснована 27 серпня 2002 року.


http://www.mediabusiness.com.uaКомментарии

Еще никто не оставлял комментариев к данному материалу.

Добавить комментарийПохожие статьи

 • Дрімз кам тру другий рік поспіль! Дрімз кам тру другий рік поспіль!
  Буває так, що у голові народжується велика Ідея. Таке трапляється нечасто, але все ж таки трапляється. Що особливо приємно, народжуються вони переважно в головах молодих та непосидющих юнаків та дівчат. Але... далі велика Ідея зтикається з реаліями життя, і починається суцільний матеріалізм. Тобто – необхідність грошей на втілення. А їх, на жаль, зазвичай немає, особливо у молодих та непосидющих. І таким прикрим чином Ідея залишається в голові автора, а світ втрачає черговий шанс стати хоч трошки кращим.
 • Сейлз-хаус групи «Інтер» склав шоп-лист на 2010 рік Сейлз-хаус групи «Інтер» склав шоп-лист на 2010 рік
  Група «Інтер» визначилася з базовими розцінками на рекламний час своїх телеканалів. Відповідно до складеного шоп-листа (з яким можна ознайомитись тут), базове СРР «Інтера» залишиться на рівні $1500 у прайм та $1250 в офф-прайм (курс - 5,05), як і було в шоп-листі 2009 року.
 • Суд зобов'язав Нацраду розповісти про позов ІТК Суд зобов'язав Нацраду розповісти про позов ІТК
  13 лютого 2009 року відбулося попереднє засідання суду по справі щодо скасування рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення (НацРада) стосовно правил мовлення у дні трауру за позовом Індустріального телевізійного комітету (ІТК)  до НацРади.
 • В УКРАЇНІ ПРОГОЛОШУЮТЬ РІК ІНІЦІАТИВ В УКРАЇНІ ПРОГОЛОШУЮТЬ РІК ІНІЦІАТИВ
  11 лютого 2009 року о 15.00 на прес-конференції ініціаторів проекту «РІК ІНІЦІАТИВ» в приміщенні Інформаційної агенції НК «ІНТЕРКУЛЬТУРА» за адресою: Київ, Бесарабська пл., 9/1,  п’ять міжнародних культурно-освітніх та миротворчих рухів урочисто проголосять в Україні «РІК ІНІЦІАТИВ»
 • [Новий рік у «Квадраті»] [Новий рік у «Квадраті»]
  З 18 грудня 2008 року по 10 січня 2009 року ТРЦ «Квадрат» на Перова знаходився у новорічній ейфорії. В торгово-розважальному центрі діяли благодійні «Дитячі тижні», найбільший у Києві ялинковий базар, відбувався розіграш призів та новорічний концерт. Відповідальний виконавець заходів – BTL- агентство New Point.
 • Новий рік у «Квадраті» Новий рік у «Квадраті»
  З 18 грудня 2008 року по 10 січня 2009 року ТРЦ «Квадрат» на Перова знаходився у новорічній ейфорії. В торгово-розважальному центрі діяли благодійні «Дитячі тижні», найбільший у Києві ялинковий базар, відбувався розіграш призів та новорічний концерт. Відповідальний виконавець заходів – BTL- агентство New Point.
 • Василь Горбаль пропонує на рік звільнити друковані ЗМІ від сплачування податків Василь Горбаль пропонує на рік звільнити друковані ЗМІ від сплачування податків
  Народний депутат, член фракції Партії регіонів Василь Горбаль пропонує звільнити від сплачування податку на додану вартість операції з виконання робіт і надання послуг у видавничій діяльності газет до 1 січня 2010 року, повідомляють «Українські новини». Про це йдеться в законопроекті «Про антикризові заходи у виданні друкарських засобів масової інформації», зареєстрованому у Верховній Раді 29 грудня 2008 року.
 • ТРЕТИЙ ВСЕУКРАИНСКИЙ ЧЕМПИОНАТ ПО ФУТБОЛУ «DJUICE ГОЛ 2008» и «DJUICE ФАН 2008» УСПЕШНО ЗАВЕРШИЛИСЬ! ТРЕТИЙ ВСЕУКРАИНСКИЙ ЧЕМПИОНАТ ПО ФУТБОЛУ «DJUICE ГОЛ 2008» и «DJUICE ФАН 2008» УСПЕШНО ЗАВЕРШИЛИСЬ!
  17 мая 2008г. в Киеве на Майдане Независимости состоялся захватывающий финал Третьего Всеукраинского чемпионата по футболу «DJUICE ГОЛ 2008» и Всеукраинского Чемпионата «DJUICE ФАН 2008». Чемпионат проходил в 64 городах Украины,  среди 2 772 школ.
 • Радіокомітет висунув вимоги до досліджень компанії TNS Ukraine на 2008 рік Радіокомітет висунув вимоги до досліджень компанії TNS Ukraine на 2008 рік
  18 грудня Радіокомітетом було висунуто вимоги щодо досліджень аудиторії радіо компаній, які проводяться компанією TNS Ukraine. По це «МедіаБізнесу» повідомили в Радіокомітеті. Вимоги стосуються методології досліджень та можливості контролю їх виконання.
 • Телеканал «Україна»: плани на 2007 рік Телеканал «Україна»: плани на 2007 рік
  Київ, 7 грудня, 15:00 — телеканал «Україна» запрошує на прес-конференцію, присвячену планам на 2007 рік і результатам роботи в 2006 році. Заснований у 1993 році як регіональна телерадіокомпанія, телеканал «Україна» до 2004 року став одним із лідерів за покриттям: охопив 85% території України і 90,5% мешканців. Нині телеканал «Україна» займає 6-те місце серед усіх українських мовників. Це канал молодої й активної частини глядачів: понад 55% аудиторії каналу у 2006 р. склали люди у віці 16-55 років. У 2006 році частка каналу в загальному телеперегляді зросла на 20,10% протягом року. При цьому середній рейтинг каналу зріс на 22,64%, а рейтинг рекламних матеріалів — на 21,43%.